Jump to content



.:: Ας πιάσουμε... κανά δορυφόρο... a newbie guide ::.


Recommended Posts

Πρόβλημα με συνένοικους αν είσαι σε πολυκατοικία να μην έχεις, και όλα τα άλλα who cares :D

Μπορείς να τα βάψεις κιόλας τα πιάτα, χώσε graffitόνια πάνω λογότυπα AMD/Intel/ATi/nVIDIA :p

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Μεταξυ των 2 με παραγοντα την τιμη και το ξεscramble ποια να διαλεξω?

TECHNISAT SkyStar PCI (High Definition) - - (PCI-USB) -

DVB-S Digital TV HDTV USB 2.0 Box/Tuner Remote control | eBay

Κατι μου λεει οτι εχει γινει λαθος με την skystar...αλλα λεμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ των 2 με παραγοντα την τιμη και το ξεscramble ποια να διαλεξω?

TECHNISAT SkyStar PCI (High Definition) - - (PCI-USB) -

DVB-S Digital TV HDTV USB 2.0 Box/Tuner Remote control | eBay

Κατι μου λεει οτι εχει γινει λαθος με την skystar...αλλα λεμε τωρα...

Την PCI κάρτα.

Μην μπλέξεις με USB κάρτα.

Θες να μπλέκεις με software που δεν παίζει καλά με την κάρτα ή και καθόλου ? Με cam που δεν παίρνει το PAT & ECM ? Αν ναι, παίρνεις την USB :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι το φανταζομαι αυτο που λες...απλα μου φαινεται οτι η skystar hd αποκλειεται να κανει μονο τοσο...ισως να ειναι η απλη σε αυτη την τιμη. Απλα δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα, γιατι το πιατο θα το βαλω στο μπαλκονι μιας και νοικιαζω στην πολυκατοικια που ειμαι και μαλλον δεν θα εχω τροπο να κατεβασω καλωδιο απο την ταρατσα...οποτε μπορει να μην πιανω και καθολου σημα και να παει αχρηστη η καρτα. Δυστυχως δεν εχει κανας φιλος μου εδω πατρα να την δανειστω, οποτε θα πρεπει να αγορασω τον εξοπλισμο και ο θεος βοηθος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το φανταζομαι αυτο που λες...απλα μου φαινεται οτι η skystar hd αποκλειεται να κανει μονο τοσο...ισως να ειναι η απλη σε αυτη την τιμη. Απλα δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα, γιατι το πιατο θα το βαλω στο μπαλκονι μιας και νοικιαζω στην πολυκατοικια που ειμαι και μαλλον δεν θα εχω τροπο να κατεβασω καλωδιο απο την ταρατσα...οποτε μπορει να μην πιανω και καθολου σημα και να παει αχρηστη η καρτα. Δυστυχως δεν εχει κανας φιλος μου εδω πατρα να την δανειστω, οποτε θα πρεπει να αγορασω τον εξοπλισμο και ο θεος βοηθος.

Κανονική είναι η τιμή, και το κατάστημα αυτό επίσης.

Η Skystar HD είναι αυτή.

Η νεότερη, Skystar HD 2 έχει 75€.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις: Έχω ξεκλειδωτη κάρτα νόβα. Ο παλιός αποκωδικοποιητής τα έπαιξε, αλλά δε θέλω νέο αποκωδικοποιητή νόβα για να μην μου παντρέψουν την κάρτα (βολεύει να κουβαλάς απλώς την κάρτα κι όχι και τον αποκωδικοποιητή από το χωριό στην πόλη και πάλι πίσω). Υπάρχει κάποια καλή και φθηνή πρόταση για αποκωδικοποιητή; Να πιάνουμε και κανένα ελεύθερο παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ποσα θες να δωσεις ? θες να βλεπεις κ τπτ HD? Θες να μπαινουν συστηματα τυπου CCcam,NEWCS κλπ ?

Δεν ξέρω καθόλου τιμές. Γενικά, κάτι που να είναι bang for the buck. :) (ει δυνατόν γύρω στα 50-70€)

HD θα ήταν καλό (αν μπορώ να πιάσω κάτι με το πιάτο της νοβα, ρυθμισμένο στο δορυφόρο που εκπέμπει η νόβα) αλλά όχι και απαραίτητο. Όλα τα άλλα δεν τα καταλαβαίνω, άρα μάλλον όχι :p

Για ρίξτε καμιά πρόταση, μπας και προλάβω κανένα μαγαζάκι ανοιχτό να δω τα ντέρμπι σήμερα :clap:

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ειμαι καινουρια στο φορουμ, το ανακαλυψα με αναζητηση στο google για πληροφοριες σχετικα με τη δορυφορικη τηλεοραση.

Ελπιζω να μη βγαινω εκτος θεματος, απλα χαθηκα με τοσες πληροφοριες...:o

το τελευταιο καιρο θελω να εχω δορυφορικη τηλεοραση καθως εχω φαει κολλημα με τα ιταλικα καναλια (και οχι μονο:p), ειδικα με το Canale 5 και θελω να βρω τροπο να καταφερω να το βλεπω.

Θα ηθελα λοιπον, εσεις που εχετε πολλες γνωσεις επι του θεματος, εαν σας ειναι ευκολο, να μου πειτε τι χρειαζεται να αγορασω, καθως και μερικες προτασεις, ωστε να εχω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα, και αν γινεται, σε οχι εξωφρενικη τιμη. (θα μαζεψω μονη μου ολο ή μεγαλο μερος του ποσου)

Εξτρα πληροφοριες:

-μενω Αθηνα, σε πολυκατοικια με 5 οροφους

-εκτος απο τα ιταλικα, με ενδιαφερουν και γαλλικα καναλια, αλλα και γενικοτερα καναλια που να προβαλλουν καλες ταινιες/σειρες (φτανει πια με το αισχος στην δικη μας τηλεοραση:sick:)

-για να πεισω τον πατερα μου να συμβαλλει για την αγορα των απαραιτητων, θελω να του θεσω ως επιχειρημα οτι θα μπορει να βλεπει αγωνες που τωρα δεν γινεται καθως δεν εχουμε supersport, conn-x και τα σχετικα

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!! :bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θελω να αγορασω μια καρτα al jazeera sports για τον father..

καποιο δοκιμασμενο καταστημα με 6μηνη αν γινεται συνδρομη(αλλιως κλασσικη 12μηνη).

δεν με ενδιαφερουν τα hd καναλια.

και εναν φτηνο δεκτη συμβατο με την καρτουλα αν γνωριζει καποιος...thanks!

πιατο υπαρχει ενα 80αρι και ενα lnb...

αντε μπας και του στησω τα x-mas να βλεπει κανα ποδοσφαιρο να ξεχναει την..κριση :p

Link to comment
Share on other sites

ενα τεραστιο ευχαριστω για τον φιλο "billpeppas" που 2 μερουλες ηρθε σπιτι να σεταρουμε τον εξοπλισμο !!!

Αν και ειχαμε αρκετες γκαντεμιες , τα καταφεραμε !!! :p

Καλως σας βρηκα λοιπον !! :)

Μπλέξανε οι γκαντέμηδες, τι περίμενες ? :p

Ευχαρίστηση μου Παναγιώτη, ελπίζω να σε "ξεπληρώσουνε" τα απίστευτα ντοκυμαντέρ του Discovery :)

Whatever, whenever ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Με την προυπόθεση οτι υπαρχει δεκτης και καρτα SKY UK στο ονομα μου/διευθυνση στην Αγγλια, εχω διλημα στο πιατο. Θερια τυπου 3-4m αποκλειεται να βαλω. Απο διαφορα που εχω διαβασει ειμαι μεταξυ Mabo 1.85m και Gibertinni 1.60.Εχει κανεις καμια εμπειρια με αυτες τις κεραιες ? Αν οχι, τι θα προτεινατε (με οριο τα 400€ για πιατο)

Ειμαι Αθηνα...

Link to comment
Share on other sites

Πω χαμος γινεται σε αυτο το θεμα , χτυπησε φλεβα χρυσου ο Μπιλλ. :T:

Α και κατι τελευταιο Μπραβο!!:T: αν και μου φαινονται και εμενα κινεζικα ,κατι θα κανω :) δεν εισαι ο μονος [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION].

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.