Jump to content



ΣΥΝΘΕΣΗ ΦΘΗΝΟΥ Υ/Η


Themos

Recommended Posts

Επειδη τελευταια εχω χασει τις εξελιξεις στον τομεα hardware λογω δουλειας θα ηθελα την γνωμη σας για την συνθεση ενος νεου υπολογιστη.Προοριζεται για την μικρη μου ξαδερφη(Δευτέρα Δημοτικού) και θα ηθελα να συνθεσω οτι πιο οικονομικο γινεται αφου οπως καταλαβενετε η χρηση του θα ειναι "αστεια".Αν σας ειναι ευκολο θα παρακαλουσα οι προτασεις σας να ειναι απο το ιδιο μαγαζι ωστε να διευκοληνθουν οι συγγενεις μου(και εγω φυσικα για να μην χρειαστει να το συναρμολογησω).Καθε προταση ευπροσδεκτη και ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας κάποια πραγματάκια

1)Που μένεις

2)Θα τον συνθέσεις εσύ τον υπολογιστή αν τον πάρεις από το ίδιο κατάστημα

3)Θέλεις και όλα τα περιφερικά

4)Θέλεις και τα windows

5)Πες μας και ένα πόσο

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη μενω.Θα προτιμουσα η συνθεση να ειναι απο πλαισιο/e-shop χωρις λειτουργικο(αν παρεις ολα τα κομματια απ εκει το συνθετουν οι ιδιοι).Το budget ειναι κατι πολυ σχετικο,επειδη οπως ειπα η χρηση του θα ειναι "αστεια" τους προτεινα να βρω καποιο μεταχειρισμενο ακομα κ P4 απο αγγελιες αλλα ηταν ανενδοτοι στο "καινουριο".Πιστευω περι τα 250-300ε για πυργο θα ηταν υπεραρκετα απλα οπως ειπα επειδη εχω χασει καπως τις εξελιξεις θα ηθελα και μια δευτερη γνωμη πριν συνθεσω κατι μονος μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά από έμενα δεν μας είπες αν θέλει και τα περιφερικά.Το κατάστημα είναι το vision studio στην Θεσσαλονίκη αρκετά ποιο αξιόπιστο από τα μεγάλα μπακάλικα

[ATTACH]44414[/ATTACH]

Μια χαρά είναι η σύνθεση, το μόνο που θα άλλαζα θα ήταν η μητρική με μια από τις παρακάτω με καλύτερες για εμένα την πρώτη και την δεύτερη.:

Asrock Socket AM3 880GMH/USB3 R2.0 Vga GLan Audio Raid

MOTHERBOARD :: Asrock Socket AM3 880GMH/USB3 R2.0 Vga GLan Audio Raid - Visionstudio.gr

Asrock Socket AM3 790GX Pro Vga GLan Audio Raid

MOTHERBOARD :: Asrock Socket AM3 790GX Pro Vga GLan Audio Raid - Visionstudio.gr

MSI Socket AM3 880GM-E41 Vga GLan Audio Raid

MOTHERBOARD :: MSI Socket AM3 880GM-E41 Vga GLan Audio Raid - Visionstudio.gr

Θα διάλεγα αυτές για τις καλύτερες εξόδους (DVI-D και HDMI) που προσφέρουν και την δυνατότερη ενσωματωμένη gpu που έχει η μητρική !

Κατά τα άλλα το σύστημα είναι πολύ καλό και αρκετά δυνατό!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε 1000 φορες να παρεις κατι απο το visionstudio Παρα απο τα αλλα καταστηαμα καρχαριες ειναι 10 φορες πιο απατεωνες απο αυτο το μαγαζι

εγω εχω αγορασει πολλα πραγματα για τον υπολογιστη μου απο εκει και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος μεχρι στιγμης !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.