Jump to content



Μινι παρουσιαση LG 32LD350


Dant3

Recommended Posts

Η συνεχεια...

να πω οτι ξεχασα να αναφερω οτι ειχε μαζι και ενα μαντηλακι για το καθαρισμο της οθονης :p πολυ χρησιμο για να καθαριζω και την dell μου.απο λιγη ωρα χρησης,κατασκευαστικα και το χειριστηριο και η τηλεοραση ειναι αρκετα καλα.δεν εχουν την αισθηση του φθηνου ενω η τηλεοραση γυριζει ευκολα και χωρις να τριζει απο την βαση και εχει αρκετα μαλακη αισθηση.

τωρα οσο αφορα το μενου,εχει τις βασικες επιλογες και ειναι αρκετα απλο.

για το usb,τελικα δεν πρεπει να παιζει βιντεο.συνδεσα το κινητο μου και τα avi δεν τα αναγνωριζε(δεν εχει και επιλογη βασικα για βιντεο,γιατι εχει επιλογες για φωτο και μουσικη) ενω εβλεπε κανονικα τις φωτο(και τις εδειχνε και αρκετα ωραια) που ηταν στα 8ΜΡ και τα mp3 τα επαιζε μια χαρα ενω μπορουσα ενω επαιζε music να κοιταω και φωτο κτλ.

παντως ολα τα λεφτα ειναι η ερτ hd.καθομαι και χαζευω το logo και αναμενω να δω πως θα φαινεται καποια μεταδοση.

και φωτο...

44601d1305281369-mini-parousiasi-lg-32ld350-fwtografia098.jpg

44602d1305281402-mini-parousiasi-lg-32ld350-fwtografia099.jpg

44603d1305281467-mini-parousiasi-lg-32ld350-fwtografia100.jpg

44604d1305281515-mini-parousiasi-lg-32ld350-fwtografia101.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και στο σπιτι εγινε ανακαινιση ηρθε η ωρα να αντικατασταθει και η 21αρα telefunken crt που ειχαμε, που εζησε καμποσα χρονια.ετσι με βαση το μικρο σχετικα μεγεθος του σαλονιου και την οικονομικη κριση,επιλεχτηκε αυτη

LG 32LD350 32'' LCD TV - - E-SHOP.GR

LG 32LD350 Television - 32" HD 1080p LCD TV with 2 x HDMI and built in freeview - LG Electronics UK

τα χαρακτηριστικα της(οπως τα λεει το εσοπ):

Mέγεθος: 32''.

Aνάλυση: 1920 x 1080p FULL HD.

Γωνία Θέασης: 178/178 (Οριζόντια/Κάθετα).

Αντίθεση: 50,000:1 DFC.

Χρόνος απόκρισης: 5ms.

Πρότυπο Vesa: 200 x 100.

Φόρμα Εικόνας: 16:9.

Τύπος Δέκτη: Αναλογικός, ψηφιακός DVB-T MPEG-4.

Hχεία: 10W + 10W (Clear Voice).

Συνδεσιμότητα: 2xHDMI, Composite, Component, 1xSCART.

Πρόσθετα χαρακτηριστικά: Freeview, Picture Wizard, Smart Energy Saving Plus.

Διαστάσεις(W x H x D): 800 x 509 x 73.8 (χωρίς την βάση), 800 x 565 x 206.8 (με την βάση).

Βάρος: 8.2 kg (χωρίς την βάση), 9.2 kg (με την βάση).

Αγοραστηκε σε προσφορα στα 319Ε οποτε πιστευω οτι για αυτα που προσφερει και δεδομενου οτι δεν υπαρχουν ιδιαιτερες απαιτησεις ειναι μια τιμια αγορα.

το κουτι ειχε μεσα τα απαραιτητα,δηλαδη τηλεχειριστηριο, την βαση ενα καλυμμα για αλλο μοντελο τηλεορασης ,οδηγιες στα ιταλικα ισπανικα σουαχιλι κινεζικα γιαπωνεζικα γραμμικη β...α ναι και ελληνικα!

ακολουθουν φωτο με την τηλεοραση και εισοδους εξοδους(που ειναι αρκετες και θα καλυψουν ολες τις αναγκες πιστευω).θα ακολουθησουν αργοτερα και φωτο με τα μενου κτλ κτλ.οποιος θελει κατι αλλο ας μου το ζητησει...

post-12158-1416075208,9309_thumb.jpg

post-12158-1416075209,1209_thumb.jpg

post-12158-1416075209,3814_thumb.jpg

post-12158-1416075209,5222_thumb.jpg

post-12158-1416075209,7866_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η συνεχεια...

να πω οτι ξεχασα να αναφερω οτι ειχε μαζι και ενα μαντηλακι για το καθαρισμο της οθονης :p πολυ χρησιμο για να καθαριζω και την dell μου.απο λιγη ωρα χρησης,κατασκευαστικα και το χειριστηριο και η τηλεοραση ειναι αρκετα καλα.δεν εχουν την αισθηση του φθηνου ενω η τηλεοραση γυριζει ευκολα και χωρις να τριζει απο την βαση και εχει αρκετα μαλακη αισθηση.

τωρα οσο αφορα το μενου,εχει τις βασικες επιλογες και ειναι αρκετα απλο.

για το usb,τελικα δεν πρεπει να παιζει βιντεο.συνδεσα το κινητο μου και τα avi δεν τα αναγνωριζε(δεν εχει και επιλογη βασικα για βιντεο,γιατι εχει επιλογες για φωτο και μουσικη) ενω εβλεπε κανονικα τις φωτο(και τις εδειχνε και αρκετα ωραια) που ηταν στα 8ΜΡ και τα mp3 τα επαιζε μια χαρα ενω μπορουσα ενω επαιζε music να κοιταω και φωτο κτλ.

παντως ολα τα λεφτα ειναι η ερτ hd.καθομαι και χαζευω το logo και αναμενω να δω πως θα φαινεται καποια μεταδοση.

και φωτο...

post-12158-1416075211,1526_thumb.jpg

post-12158-1416075211,2342_thumb.jpg

post-12158-1416075211,2874_thumb.jpg

post-12158-1416075211,341_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη!! Για αναπαραγωγη ταινίας απο το usb δες εδώ. ;)

Καλη φαση.αφου εχει την δυνατοτητα γιατι δεν την εχει ενεργοποιησει η lg?θα το δοκιμασω με ενα χειριστηριο που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Στο δευτερο ποστ φαινονται κανονικα οι φωτο?

επισης συνδεσα το λαπτοπ με την τηλεοραση και φαινονται ολα οκ,αλλα πως να βαλω και τον ηχο στην οθονη?με ενα καλωδιο απο καρφι(που μπαινει στην εισοδο των ακουστικων) σε 2 καρφια L-R θα κανω δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Στο δευτερο ποστ φαινονται κανονικα οι φωτο?

Δεν πρεπει να φαινοντουσαν ....μιας και εσβησες το ποστ σου :p

Το φανταζομουν οτι κατι τετοιο θα γινοταν...και για αυτο το αφησα το πρωι..(να φαινεται κιολας οτι ενημερωσες το thread)

Aμα μαθω να μεταφερω και attachments απο αλλο post..ενδεχεται να το ξανασβησω

Link to comment
Share on other sites

παντως ολα τα λεφτα ειναι η ερτ hd.καθομαι και χαζευω το logo και αναμενω να δω πως θα φαινεται καποια μεταδοση

ΔΕΙΤΕ ΑΠ΄ ΕΥΘΕΙΑΣ ΣΕ HD

Αύριο βράδυ, Γιουροβίζιον. Και σε δύο εβδομάδες τελικό Ch. League

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι στο laptop τις βλεπω τις εικονες ενω απο το σταθερο οχι για αυτο το εσβησα το ποστ :p

ναι τα ειδα αυτα...λες να καθομουν να καιγομαι πανω απο την τηλεοραση ποτε θα δειξει σε full hd?:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καμια κονσολα δυστυχως.παντως μπορω να συνδεσω το λαπτοπ και να βαλω μια εφαρμογη που εχω δει με χρονομετρο και να τραβηξω βιντεο(αν και δεν ξερω τα 120fps του innov8 αν θα μπορουν να πιασουν στιγμιαια το ρυθμο) για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ολες πλεον εχουν. Στο game mode υποτιθεται οτι απενεργοποιουν τα φιλτρα και τους επεξεργαστες εικονας για οσο το δυνατον λιγοτερο input lag (καμια σχεση με τα ms του panel btw)

Εαν εισαι απο 0-10ms input lag ειναι θειλα για games η TV

Απο 10-20 ειναι ανεκτο , απο 20 και πανω ειναι χαλια.

Ολα αυτα για games του στυλ guitar hero, Tekken, (fighting γενικως) FPS και γενικα games που μετραει και το τελευταιο ms στο timming

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καμια κονσολα δυστυχως.παντως μπορω να συνδεσω το λαπτοπ και να βαλω μια εφαρμογη που εχω δει με χρονομετρο και να τραβηξω βιντεο(αν και δεν ξερω τα 120fps του innov8 αν θα μπορουν να πιασουν στιγμιαια το ρυθμο) για να δουμε.

μην τραβηξεις video ....10 φωτος βγαλε...

(απλα απενεργοποιησε το φλας:p)

y.g

δεν ειναι αναγκη να ποσταρεις και τις 10..2-3 ενδιεκτικα και ενα γραφημα -εxcelaki ο,τι κανεις κεφι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.