Jump to content



Apple SDK for iPad/iPhone


sotiris

Recommended Posts

Έχω στο μυαλό μου 1-2 εφαρμογές που έχω γράψει για pc και θέλω να μεταφέρω στο iPad/iPhone, εντός applestore. Είχα τσεκάρει λίγο το apple sdk και για να μπορέσεις να βάλεις εφαρμογή στο applestore πρέπει να έχεις apple υπολογιστή (intel based). Ισχύει αυτό? Έχει ασχοληθεί κάποιος από εδώ με το θέμα? Μέσω π.χ. ipad δεν γίνεται να προγραμματίσεις εφαρμογές για το ίδιο το ipad με κάποιο sdk?

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο θυμάμαι και εγώ θέλει Apple υπολογιστή. Επίσης το SDK πακέτο είναι επί πληρωμή (αν θυμάμαι πάνω από 100$ το χρόνο - με κάθε επιφύλαξη). Οπότε με σκέτο το iPad δεν κάνεις δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Apple λέει πως το standard Developer Program κοστίζει 100$ το χρόνο. Και φυσικά...

Technical Requirement:

You must have an Intel-based Mac running Mac OS X Snow Leopard to develop Mac OS X and iOS apps for the App Store.

http://developer.apple.com/programs/start/standard/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.