Jump to content



Πρόβλημα με ποντίκι, και επιλογή αντικαταστάτη


Wizard!

Recommended Posts

Δεν τους είπες ότι μίλησες με Πλαίσιο και (είπαν) ότι δεν βρήκαν τίποτα; Αν όχι λογικό μου φαίνεται το ότι σε παραπέμπουν σε αυτούς.

Εναλλακτικά μπορείς να τους πεις ότι απλά έχασες την απόδειξη και δεν το παίρνουν πίσω :p

Link to comment
Share on other sites

Τους απάντησα κι έγραψα ότι δε δέχθηκαν να μου το αλλάξουν, γιατί δεν βρήκαν πρόβλημα.

Άλλωστε το λέει "In the event the point of purchase refuses to assist with the warranty exchange...", κι έτσι νομίζω δε θα υπάρξει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα την τελική απάντηση από τη Logitech:

We have arranged that your warranty replacement a new Logitech G700 Gaming Mouse has been ordered at our warehouse. Usually it takes 24 to 48 hours from the time a warranty replacement has been ordered until it is shipped. Once the warranty replacement has been shipped you will receive an automated email from our system. This email will contain a tracking number which can be used on UPS's website Shipping, Freight, Logistics and Supply Chain Management from UPS. Please note, that the tracking number will first be active circa 12 hours after you receive the automated email. The expected delivery time is 5-7 businessdays after the warranty replacement has been shipped.

Οι τύποι, όχι μόνο το αντικαθιστούν χωρίς δεύτερη κουβέντα, αλλά τους ζήτησα να παραλάβω το G700 (γιατί τελευταία έχουμε κολλήσει λίγο με το BF και περιμένω και το 3 :dance3: ) το οποίο φυσικά και το στέλνουν χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Τα σέβη μου στη Logitech :clap:

Έχω αποκλειστικά ποντίκια Logitech από το 1992 και στο σπίτι και στο γραφείο. Είναι η πρώτη φορά που μου χαλάει κάποιο, συνήθως τα αλλάζω επειδή βρωμίζουν πολύ ή τα βαριέμαι. Έτσι δεν είχα την ευκαιρία να διαπιστώσω πόσο καλό support έχουν. Μπράβο τους.

Link to comment
Share on other sites

Kαι μενα το mouse mx revolution lazer το εκανε το διπλο κλικ πριν το πασχα για κανενα μηνα, αλλα λογω του οτι ημουν εκτος εγγυησης το αφησα και ως εκ θαυματος εφτιαξε. Δεν ειμαι σιγουρος αν εκανα καποιο update software γιατι εχει περασει καιρος.

Οσον αφορα το logitech support πρεπει να πω οτι ειναι αψογο. Μου εχουν στειλει το συγκεκριμενο ποντικι δωρεαν γιατι ειχα θεμα με το πλαισιο οταν το ειχα παρει πριν 3-4χρονια και φετος μου εστειλαν καινουρια 5.1 ηχεια γιατι ειχα παρει και ειχαν προβλημα που δεν το αναγνωριζαν απο το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγο κοίταξα το tracking της UPS και το ποντίκι έφυγε στις 3 τα ξημερώματα από Γερμανία, που σημαίνει ότι μάλλον θα το έχω σήμερα... Και αν δείτε στο email μου είπαν 24-48 ώρες για να φύγει (έφυγε στις 15) και 5-7 ημέρες delivery (ίσα που θα περάσει 1) :fun:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

To Performance MX αφού σταμάτησε να κάνει περίεργα, το έβαλα στο γραφείο. Μετά από 10-15 ημέρες χρήσης, έχει αρχίσει να εμφανίζει τα ίδια συμπτώματα. Προς το παρόν είναι ανεκτά, αλλά θα το κρατήσω μέχρι να το κάνει συνέχεια να τους το πάω, έτσι για το γαμ@το....

Link to comment
Share on other sites

Χτές μου έφερε το ίδιο ποντίκι ο αδερφός μου, και απο την αρχή είχα πρόβλημα.

Από ότι μου είπε, και όντως ισχύει, έχει θέμα σήματος.

Πρέπει να βλέπει το receiver, αλλιώς χάνει στη κίνηση και παρουσιάζει γενικά προβλήματα.

Δοκίμασε το σε κάποια κοντινή usb, μπορεί να δεις βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό που λες σε καμία περίπτωση.

1. Γιατί ο transmitter του είναι στον πάτο, άρα όπου και να βάλεις το receiver δε θα τον "βλέπει"

2. Γιατί η ίδια η Logitech μου απέκλεισε θέμα επικοινωνίας, γιατί σε αυτή την περίπτωση θα είχε θέμα γενικότερα και στην κίνηση και όχι μόνο στο click

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό που λες σε καμία περίπτωση.

1. Γιατί ο transmitter του είναι στον πάτο, άρα όπου και να βάλεις το receiver δε θα τον "βλέπει"

2. Γιατί η ίδια η Logitech μου απέκλεισε θέμα επικοινωνίας, γιατί σε αυτή την περίπτωση θα είχε θέμα γενικότερα και στην κίνηση και όχι μόνο στο click

πολυ σωστα!

παντος αν οντος το εχεις μακρυα απο τον receiver σου κανει βλακειες....και κοληματα στην κινηση....το δικο μου δλδ.

γιαυτο τα εχω βαλει στις usb της οθονης και ειναι gg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε σπασίματα απο πίσω στο κουτί και το έβαλα στο frontpanel και σταμάτησαν

το ιδιο και σε εμενα

το ειχα στην πλατη του κουτιου.το κουτι ηταν κατω απο το γραφειο στο ενα μετρο μακρυα απο το ποντικι περιπου και εκανε νουμερα

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δέχομαι αυτό από πλευράς απόστασης. Ίσως λόγω παρεμβολών αφού το σήμα περνάει "μέσα" από τον υπολογιστή αν πχ τον έχεις στο γραφείο. Όσον αφορά στο μονό/διπλό κλικ όμως, κι αφού κάνει μόνο εκεί πρόβλημα, η ίδια η Logitech θεωρεί ότι δε μπορεί να φταίει το σήμα.

Επίσης, αυτή τη στιγμή το ποντίκι το έχω στο γραφείο και το δοκιμάζω, όπου το receiver είναι μεν στην πλάτη του κουτιού, αλλά επειδή το κουτί είναι αρκετά μπροστά στο γραφείο και το ποντίκι το έχω αντίθετα αρκετά πίσω, είναι ουσιαστικά στην ίδια ευθεία. Το να βάλω το receiver στις μπροστινές θύρες, περισσότερα πράγματα θα παρεμβάλονται.

Τέλος, το G700 που έχει ακριβώς τον ίδιο unified receiver, το έχω βάλει στην ίδια ακριβώς θέση USB και παίζει τέλεια, όπως έπαιζε το ΜΧ από τον Οκτώβρη που το αγόρασα. Αν ήταν θέμα παρεμβολών νομίζω θα το έκανε εξαρχής και όχι μετά από μερικούς μήνες στην ίδια θέση.

Link to comment
Share on other sites

το G700 που έχει ακριβώς τον ίδιο unified receiver

To G700 δεν έχει unified receiver. Έχει δικό του, διαφορετικό, με μεγαλύτερο report rate, καθ' ότι είναι ποντίκι κατηγορίας gaming. Εν τούτοις, συνήθως τα gaming ποντίκια έχουν μικρότερη εμβέλεια και μικρότερη διάρκεια μπαταρίας από τα (καλά) απλά, λόγω ακριβώς του υψηλού report rate.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.