Jump to content



SURPRISE!!! Πηρα και το δευτερο.......


Spartiatis

Recommended Posts

Φιλοι μου εκανα μια μικρη οικονομικη θυσια και πηρα και το Silverstone Lc-03 black.

Η γυναικα δεν εχει ερθει σπιτη ακομα να το δει....:whistling (με βλεπω με το σκυλο αγκαλια αποψε):boxed:

Θα σας πω με λιγα λογια και για αυτο...

Ειναι το μικροτερο αδελφακι του 01 και οι διαφορες με αυτο εκτος απο της οπτικες ειναι..

1) αλουμινιο ειναι μονο το μπροστινο πανελ (φατσα) και το υπολοιπο ειναι μεταλο που ειναι αλφα ποιοτητα χωρις εχμηρες γωνιες η ακρες αλλα φυσικα 2.5 κιλα πιο βαρη.

2) ειναι πιο κοντο στο μηκος κατα 4 εκατοστα αλλα 1.5 εκατοστα πιο φαρδη.

3) εχει ενα μικρο συν...δηλαδι το motherboard tray βγαινει αλλα οχι μαζι με το Ι/Ο.

4) το πανω καπακι ειναι με λακα βαμενο (θα δειτε φωτο να παθετε πλακα)

5) αυτο εχει και ρεσετ αλλα σε μορφι τρυπα καρφιτσας..

6) απο αεραρισμο εχει μια τεραστια τρυπιτη σχαρα σε καθε πλευρα(σχεδον σε ολο το μηκος του πλαινου),ενα 60αρι πισω (χωραει ανετα δευτερο) και θεση για 80αρι στο δαπεδο εμπρος κατο απο το ενα drive bay που βοηθαει πολυ τον δισκο.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Εργασιες που εκανα...

1) εκοψα την ενσωματομενη σχαρα απο το δαπεδο και φορεσα ενα enermax 80cm (adjustable)

2) ανοιξα μια τρυπουλα (5χιλιοστα) για να βλεπει το remote sensor kai αυτο εγινε στη θεση το ενος 5 1/4 bezel που εμεινε αδειο.

3) εβαψα μαυρο και το dvd player (floppy eixa black..hehe)

και τελος τα mod σε αυτο..(φτηνα την εβγαλα με τουτο.. :p )

-------------------------------------------------------------------------------

Τωρα στο ψητο......(αντε επιτελους ακουω να φωναζουν..:rolleyes: )

Παρτε την πρωτη....

post-168-1416070957,0287_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να μη ξεχασω να ευχαριστισω το THE-LAB.gr για το αψογο board και τον χωρο που μας παρεχει να ανεβαζουμε και να εκθετουμε τα διαφορα project μας.

Ναστε καλα παιδια !!:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd [Σήμερα, στις 00:13]

Πολύ τακτοποιημένη δουλεία! Τι τα θες όμως δυο PC ακριβώς στο ίδιο μέρος?

Φιλαρακο το ενα ειναι καθαρα PC για παιχνιδια ,ριπαρισματα,εγραφες,ιντερνετ κλπ.

Και το αλλο ειναι HTPC (Home Theater PC) to οποιο με το ειδικο frontend παιζει τα παντα απο media (any mpeg format-dvd discs-music) ta opoia μοιραζω σε ολο το σπιτη με line kai το δουλευω με τηλεχειρισμο απο πσντου με τα remote extenders που εχω(ενοειτε οτι παιζει στα TV του σπιτιου).

Εχω μια ταινιοθηκη με περιπου 300 εργα σε DIVX εως τωρα μεσα το μηχανημα αυτο και κατεβαζω και κανα 2 την ημερα (για παρτη μου ετσι???...μη μας περασουν και για πειρατες..).

Ακομα εχω και κανα 150ρια αλμπουμ μουσικα σε mp3 ..kai ayta ekei mesa.

Οπος καταλαβες ειναι κατι σαν media server......

Αν σε ενδιαφερει να μαθεις ακομα πολλα για τη νεα μοδα (οχι και τοσο νεα...τεσπα) μπορεισ να πας σε αυτες της σελιδες....

Εδω ειναι το frontend που δουλευω τωρα..myHTPC homepage

Kai gia news guro apo to thema auto...HTPCnews

;)

..................................................................................................

Στο φιλο που ρωταει ποσο??

Ειπα και σε αλλο ποστ

το LC01 kanei 240 telikh

kai to LC03 kanei 178

Kai ta duo se gnosto moy katasthma giauto steile moy PM gia leptomeries.

Νασαστε καλα και ευχαριστω για τα σχολια σας:)

Δεστε και ενα capture της αρχικης οθονης (εδω κανει boot το pc και οχι στο desktop)..

post-168-1416070957,1656_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το σιγουρο ειναι οτι εμενα με επεισες οτι εχεις μερακι, τωρα την γυναικα πως θα την πεισεις δεν ξερω :D εγω τωρα τελευταια δυσκολευομαι:jump:

Μου κινησε την περιεργεια το remote access για το pc, ψαχνω εναν καλο τροπο για να χειριζομαι το pc με remote αλλα οσες πατεντες εχω δοκιμασει υπολειτουργουν, ανοιγω καποια προγραμματα η δεν βλεπουν καθολου το pc, εχεις ολοκληρωμενη δουλεια?

Και παλι μπραβο, ηθελα να ημουν στην θεση σου εκτος απο την ωρα ποου θαρθει η γυναικα σπιτι :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Σήμερα, στις 19:05]

εκεινο το γυφτοκαλώδιο το λευκο τι θελει μεσα στην πανδαισια????

κοιτα εκει τι προσεξα....

ΑΠΛΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ δασκαλακο......

κατα τα αλλα αψογος

Ta καλωδια δυστιχος ειναι του κουτιου..;)

Ειναι τα extensions για τα μπροστινα βισματα απο τα οποια μονο το usb δουλευω αφου η Epox αυτη δεν εχει firewire kai ουτε μικροφωνο και ακουστικα θελω μπρος αρα περισευουν αρκετα καλωδια τα οποια τα εχωσα στο κενο που βλεπεις να μη κοβουν τον αερα του κουτιου.

Ξεχνας οτι αυτο το κουτι ΔΕΝ εχει παραθυρα να μας νοιαζει και ιδιαιτερα το αν φενεται και κανα καλωδιο.

Οσο για τα πολλα λεφτα ?

Δεν ειναι και τοσο πολλα εαν σκεφτεις οτι πολλοι δινουν τα ιδια λεφτα για κουτια αλλου ειδους και αυτο που ειναι και HI-END ??

Oi τιμες ειναι κατα 10-15% ακριβωτερες απο Αμερικη αρα για Ελλαδα ειναι αρκετα καλα πιστευω..

Και μη ξεχνας οτι ειναι απο τα πρωτα που ερχονται Ελλαδα και σιγα σιγα με τον καιρο θα πεσουν ακομα πιο κατω οι τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.