Jump to content



Recommended Posts

Ωραιο παιχνιδακι με ωραια ατμοσφαιρα...μου αρεσει που stalkerριζει σε καποια σημεια ειδικα σε κατι υπογεια...με vsync και ssaa off , tess very high και af 4x και ολα τα αλλα τερμα το παιζει μια χαρα για μενα...δεν κανει καθολου σπασιματα..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό, άξιος διάδοχος του πρώτου. Με το patch σε 2560x1440 ssao off, very high teesselation, 16x af είμαι στα 50 fps με την 680, αρκετά καλά θα έλεγα για ένα παιχνίδι που είναι ότι πιο απαιτητικό έχω παίξει τα τελευταία χρόνια με καταπληκτική μηχανή γραφικών και φωτισμού.

Sent from my Galaxy Note II using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

εεε οκ δεν έχει τίποτα μέσα..

Να πάρω το User.cfg από τον Metro Φακελο να το βάλω στα Documents? μεσα στο 4100? μπας και δουλέψει?

RfjJFZe.png

γιατι σου εγινε αυτο;

εγω μετα το περασμα του patch απλα πηγα και αλλαξα τα μονο τα νουμερα και στους 2 φακελους στο 4χχχχ κλπ!!

μετα ξεκινησα το παιχνιδι το εκλεισα και μετα πηγα και διορθωσα το fov που πλεον υπηρχε σαν επιλογη αλλα με λαθος νουμερο 50κατι ειχε !!

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

γιατι εγινε σου αυτο;

εγω μετα το περασμα του patch απλα πηγα και αλλαξα τα νουμερα και στους 2 φακελους στο 4χχχχ κλπ!!

μετα ξεκινησα το παιχνιδι το εκλεισα και μετα πηγα και διορθωσα το fov που πλεον υπηρχε σαν επιλογη αλλα με λαθος νουμερο 50κατι ειχε !!

Και έκανα εγώ μωρέ τώρα αλλά δεν θυμάμαι τι πείραξα.

oW5DjT4.png

Link to comment
Share on other sites

Και έκανα εγώ μωρέ τώρα αλλά δεν θυμάμαι τι πείραξα.

oW5DjT4.png

Noμιζω επιλεγης λαθος φακελο...Τον ΑppData/Local/4A Games/Metro 2033 εκει μεσα πρεπει να γινει η αλλαγη, και οχι στο Documents.....

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω επιλεγης λαθος φακελο...Τον ΑppData/Local/4A Games/Metro 2033 εκει μεσα πρεπει να γινει η αλλαγη, και οχι στο Documents.....

Ωραίος.. Βασικά νόμιζα ότι το ΑppData ήταν τα Documents " Νομιζα ότι γίνεται σαν το BF3 η δουλεία..

Μετά πάτησα %appdata% στο Start Local και όλα Comple..

65 Το έβαλα καλό φαίνεται.. από 50.253 που είναι το αρχικό..

Και έχω κολλήσει τώρα για σε ένα σημείο και δεν ξέρω τι να κάνω..

Edit.. το πέρασα..

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

οντως το παιχνιδακι πρεπει να εχει ωραια ατμοσφαιρα :p

Metro: Last Light Is Perhaps The First Game With… Textured Vaginas [NSFW] | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

ναι ναι οντως πολυ καλη η ατμοσφαιρα !! superb θα ελεγα :clap: !!

Link to comment
Share on other sites

το fov τι ακριβως ειναι ?

field of view.Στο περιπου θα στο πω.

Το τι οπτικο πεδίο θα εχουν τα ματια του χαρακτηρα που ελενχεις.

πχ δες εδω διαφορα ανεβαζωντας το fov

http://www.thelab.gr/gaming/metro-last-light-96096-10.html#post1063487601

Link to comment
Share on other sites

Τασο [MENTION=29541]AstraLgr[/MENTION] το Fov ρε! Το πειράζεις στο BF3 στα Settings και το πας από 60 εως 90.. εεε βάλε στο BF3 μια με 60 βγάλε 1 Screenshot και μια με 90 και βγάλε 1 Screenshot.. Και δες την διαφορά στις εικόνες..

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω πως αν δεν ειχε το benchmark θα ηταν απαρατηρητο σαν παιχνιδι.

Εντωμεταξυ τα γραφικα του ειδικα στην επιφανεια ειναι ψιλομουφα και μου καινε και τις καρτες.

Απο θεμα ατμοσφαιρας τα stalker ηταν ολα τα λ7.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ακριβώς που φοβόμουν. :rant:

Σε τι επίπεδο το έπαιξες;

Σε νορμαλ

και ηταν πολυ ευκολο.

σε ολο το παιχνιδι ζητημα να πεθανα 5 φορες και τις μισες απο βλακειες μου

οποτε οποιος το ξεκιναει τωρα,στο δυσκολο.πυρομαχικα βρισκεις και με το τσουβαλι

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.