Jump to content



-Freshly Sliced-


barfastic

Recommended Posts

Καταπληκτική η δουλειά που έκανες barfastic.

Bravo!!!

Και σαν fan των bench tables το αποτέλεσμα απλά είναι πολύ δυνατό.Άμα έχεις χώρο το bench table για μένα απλά λέει.

Το υγρό στο τέλος δεν έπιασα για ποια χρήση είναι!!!:tomato:

Επίσης το σκεπτικό σου για τις τέσσερις αντλίες,πέρα του ότι το θεωρώ οικονομικά no go, δε ξέρω κατά πόσο είναι σωστό αν και αμφυβάλω.Δλδ το ότι όταν δουλεύεις τέσσερις αντλίες στο low είναι πιο αθόρυβες από μία στο max!Δλδ 4 ανεμηστηράκια των 20db το καθ'ένα είναι πιο αθόρυβα από ένα των πόσο,για να ισχύει το σκεπτικό σου???!!!Με πιάνεις?

Όσο για το θέμα με τη μητρική που σου έκανε αυτό το κουλό,για βραχυκύκλωμα το κόβω!

Μια ακόμη φορά Μπράβο:clap: και αναμένουμε και νέα και καμιά ακόμη φωτό γιατί πολύ απλά είμαστε...αχόρταγοι!:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply
Καταπληκτική η δουλειά που έκανες barfastic.

Bravo!!!

Και σαν fan των bench tables το αποτέλεσμα απλά είναι πολύ δυνατό.Άμα έχεις χώρο το bench table για μένα απλά λέει.

Το υγρό στο τέλος δεν έπιασα για ποια χρήση είναι!!!:tomato:

Επίσης το σκεπτικό σου για τις τέσσερις αντλίες,πέρα του ότι το θεωρώ οικονομικά no go, δε ξέρω κατά πόσο είναι σωστό αν και αμφυβάλω.Δλδ το ότι όταν δουλεύεις τέσσερις αντλίες στο low είναι πιο αθόρυβες από μία στο max!Δλδ 4 ανεμηστηράκια των 20db το καθ'ένα είναι πιο αθόρυβα από ένα των πόσο,για να ισχύει το σκεπτικό σου???!!!Με πιάνεις?

Όσο για το θέμα με τη μητρική που σου έκανε αυτό το κουλό,για βραχυκύκλωμα το κόβω!

Μια ακόμη φορά Μπράβο:clap: και αναμένουμε και νέα και καμιά ακόμη φωτό γιατί πολύ απλά είμαστε...αχόρταγοι!:p

Σέυχαριστω πολυ,

ναι, εγω χωρο δεν εχω, αλλα θα φτιαξω! χεχε...

Αυτο ειναι το υγρο που θα γεμιζω το loop.

οχι, ρε συ, οχι 4low=1

2medium=1high

στα φανς, αν εχεις 1 φαν στα 20db και βαλεις αλλο ενα, δεν θα ειναι 40db, θα ειναι περιπου 22-23.

ναι, βραχυκυκλωμα ητανε, αλλα σε ποιο σημειο, δεν εμαθα ποτε...

thanks και παλι, και θα σας εχω νεα συντομα... και νεα για αυτο το build και νεο build. :D

Link to comment
Share on other sites

Σέυχαριστω πολυ,

ναι, εγω χωρο δεν εχω, αλλα θα φτιαξω! χεχε...

Αυτο ειναι το υγρο που θα γεμιζω το loop.

οχι, ρε συ, οχι 4low=1

2medium=1high

στα φανς, αν εχεις 1 φαν στα 20db και βαλεις αλλο ενα, δεν θα ειναι 40db, θα ειναι περιπου 22-23.

ναι, βραχυκυκλωμα ητανε, αλλα σε ποιο σημειο, δεν εμαθα ποτε...

thanks και παλι, και θα σας εχω νεα συντομα... και νεα για αυτο το build και νεο build. :D

Πολυ ωραιο το ολο project αλλα ακομα εχω τις αντιρισεις μου στο θεμα με τις αντλιες εδωσες 400 ευρω(μπορει και παραπανω) για τις αντλιες και τα top - βαζοντας alphacool single editon x4 και 2 top ek - στη δικια μου υδροψυξη εχω μια koolance 450S υποθετικα πιο δυνατη απο την απλη αλλα χωρις ρυθμιστη και δεν καταλαβαινω οτι δουλευει αν δν την ακουμπισω για να νιωσω το "τρεμουλο" για το κυκλωμα αυτο πιστευω οτι και 2 αντλιες ηταν υπεραρκετες

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο το ολο project αλλα ακομα εχω τις αντιρισεις μου στο θεμα με τις αντλιες εδωσες 400 ευρω(μπορει και παραπανω) για τις αντλιες και τα top - βαζοντας alphacool single editon x4 και 2 top ek - στη δικια μου υδροψυξη εχω μια koolance 450S υποθετικα πιο δυνατη απο την απλη αλλα χωρις ρυθμιστη και δεν καταλαβαινω οτι δουλευει αν δν την ακουμπισω για να νιωσω το "τρεμουλο" για το κυκλωμα αυτο πιστευω οτι και 2 αντλιες ηταν υπεραρκετες

εχεις απολυτο δικιο, αλλα δεν τα εδωσα ολα ντουκου :) την μια την ειχα απτην αγγλια, η αλλη ηταν του αδερφου μου, και πηρα 2 ακομα. 1 απο εξωτερικο, 1 απο εδω.

πολλα αποσα κανουμε στο modding δεν υπαρχει λογος, οπως και στα hardware, χρειαζετε κανενας πραγματικα 4way sli? h 4 way crossfire? οχι, αλλα δεν παυει να το κανουν μερικοι. ο καθενας στην τρελλα του ;)

εγω το κανω περισσοτερο απο πλευρας ασφαλειας και μετα απο πλευρας επιδοσεων. επειδη ειναι λιγο δυσκολο το build, αμα χαλασει η αντλια (μου εχουν χαλασει και ddc και d5 στο παρελθον), πρεπει να το αδειασο, να του βγαλω τα εντοστια, κτλ κτλ... τωρα, παταω εναν διακοπτη, και διαλεγω ποια αντλια θελω :D

Σημερα θα μπουν και φωτο γεμισμενο/powered on, και απο αυριο λογικα τα benchmarks.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο man!Very nice indeed!:clap:

Δύο πραγματάκια μόνο...

1)Η πλεξούδα που κάνει το 6άπινο με χαλλάει.

2)Αν έβαζες πορτοκαλί υγρό θα έλεγε???Πως θα ήταν???Είμαι σε δίλημα και δε μπορώ να σκεφτώ τι θα ήταν καλύτερο...πορτοκαλί ή το άσπρο!!!Επειδή το άσπρο λέει πολύ!

Βγάλε μία πανοραμική(από πάνω)φώτο!

Link to comment
Share on other sites

το "γαλατακι" μαμησε Mike!

βγηκε πολυ καλο και ελπιζω να αποδειχθει και trouble free μακροπροθεσμα...

ισως να κλεβει και την παρασταση κιολας

και πρεπει να οδηγησει σε μετονομασια του project σε freshly milked! (with an orange twist)

(για το υπολοιπο setup και τα photo skillz απλα δεν το συζητω, τα εχουμε ξαναπει εξαλλου!)

αν καποια στιγμη θελησεις να πειραματιστεις με κανα mayhems πορτοκαλι concetrate μαζι με icedragon

για πορτοκαλι αδιαφανες αποτελεσμα οπως λεει κι ο Γιαννης πριν, πιστευω οτι θα εχει ενδιαφερον

επισης εδω διακρινω ιχνη κοκκινου χρωματος στο εγχαρακτο logo?

το δοκιμασες και δεν εκατσε?

θα ηταν πολυ ομορφο πιστευω αν ειχε πορτοκαλι τονισμενα τα χαρακτα λογοτυπα

6097294360_2cbb360763_b.jpg

Καλοριζικο και καλοχαζευτο οπως και να χει παντως

enjoy επιτελους το συστημα σου κι εσυ κι αναπαυσου... (για λιγο ε, μεχρι το επομενο εγχειρημα!)

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο man!Very nice indeed!:clap:

Δύο πραγματάκια μόνο...

1)Η πλεξούδα που κάνει το 6άπινο με χαλλάει.

2)Αν έβαζες πορτοκαλί υγρό θα έλεγε???Πως θα ήταν???Είμαι σε δίλημα και δε μπορώ να σκεφτώ τι θα ήταν καλύτερο...πορτοκαλί ή το άσπρο!!!Επειδή το άσπρο λέει πολύ!

Βγάλε μία πανοραμική(από πάνω)φώτο!

Ευχαριστω!

1) μου αρεσει γιατι αν δεν την εκανα, τα καλωδια ανοιγαν σαν βενταλια, και μου την εσπαγε :p

2) κοιταξε να δεις, το αρχικο πλανο ηταν αλλο, αλλα δεν μου εκατσε, οποτε πηγα σε καθαρα λευκο μεχρι αν δω τι θα κανω!

Θα το επιχειρησω, γιατι τωρα ειναι στο γραφειο μου, και το studio ειναι σε αλλον οροφο! :p

το "γαλατακι" μαμησε Mike!

βγηκε πολυ καλο και ελπιζω να αποδειχθει και trouble free μακροπροθεσμα...

ισως να κλεβει και την παρασταση κιολας

και πρεπει να οδηγησει σε μετονομασια του project σε freshly milked! (with an orange twist)

(για το υπολοιπο setup και τα photo skillz απλα δεν το συζητω, τα εχουμε ξαναπει εξαλλου!)

αν καποια στιγμη θελησεις να πειραματιστεις με κανα mayhems πορτοκαλι concetrate μαζι με icedragon

για πορτοκαλι αδιαφανες αποτελεσμα οπως λεει κι ο Γιαννης πριν, πιστευω οτι θα εχει ενδιαφερον

επισης εδω διακρινω ιχνη κοκκινου χρωματος στο εγχαρακτο logo?

το δοκιμασες και δεν εκατσε?

θα ηταν πολυ ομορφο πιστευω αν ειχε πορτοκαλι τονισμενα τα χαρακτα λογοτυπα

6097294360_2cbb360763_b.jpg

Καλοριζικο και καλοχαζευτο οπως και να χει παντως

enjoy επιτελους το συστημα σου κι εσυ κι αναπαυσου... (για λιγο ε, μεχρι το επομενο εγχειρημα!)

Thanks G.

Αρχικα αυτο ηταν το πλανο, (Mayhems) αλλα δεν εκατσε, γιατι ο ice dragon πηγε απο 40nm σε 20nm το υγρο, και τα dyes του mayhem δεν ειχαν το καταλληλο αποτελεσμα, μιλαω και με τους δυο, να βρω λυση. μεχρι τοτε, γαλατακι :D

για το logo EK το εκανα με λιγο νερομπογια, να δω περιπου πως θα φαινοτανε, και δεν μου αρεσε... ισως το ξανα επισκεφτο καποια στιγμη! Περιμενω και απο τον EK ενα email σχετικα με ενα προιον custom. ελπιζο να κατσει!

Thank you G. Το επομενο εγχειρημα ειναι ιδι καθοδον, αλλα θα ειναι μικρο και γρηγορο. οποτε δεν νομιζω να κανω log :D

Θα περασω ομως απο το μαγαζι καποια στιγμη να τα πουμε...

Link to comment
Share on other sites

Άν και δεν μου αρέσουν καθόλου τα bench, με αυτό το project αρχίζω και τα βλέπω με άλλο μάτι πια...

Ωραία ιδέα, προσοχή στη λεπτομέρεια και άψογη εκτέλεση, σε ένα worklog με υπέροχες φωτό.

Τι άλλο να ζητήσει ο αναγνώστης σου?

Μπράβο και από μένα!:T:

Μία πρόταση/ιδέα:

Μου φαίνεται λίγο αταίριαστη η πρόσοψη...μήπως κάποια σίτα βαμμένη λευκή, ή κάποιο μαύρο plexy cover με λευκό logo θα έδινε άλλο τόνο?

609730395692ffa2a2c0b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι 4Χ2tb Caviar Black = πολυ θερμοτητα. και ετσι οπως ειναι περναει ο αερας ενδιαμεσα τους. αν τους εβαζα καποιο καλυμα... τοτε αντιος αμιγκος!

Κατι εχω στο μυαλο μου, αλλα στο revision.

μεχρι τοτε, θα μεινει οπως ειναι :D

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι 4Χ2tb Caviar Black = πολυ θερμοτητα. και ετσι οπως ειναι περναει ο αερας ενδιαμεσα τους. αν τους εβαζα καποιο καλυμα... τοτε αντιος αμιγκος!

Τότε θα μπορούσες να φτιάξεις μία βάση και να κούμπωνες έναν ακόμη ανεμηστήρα σαν αυτούς που έχεις ήδη πάνω στο ψυγείο!;)

Επίσης μια πορτοκαλί ledοταινία να φωτίζει μητρική θα έλεγε γιατί φαίνεται λίγο σκοτεινό και ειδικά όπως το φαντάζομαι στο σκοτάδι!Με την ταινία θα έδειχνε πολύ ειδικά τα βράδια!(ή με λευκή δοκιμάζεις κιόλας και βλέπεις ή παίρνεις απόψεις για το ποια ταιριάζει περισσότερο)Για φαντάσου το...!;)

edit

Επί της ευκαιρίας δεν βγάζεις,πέρα από την πανοραμική και καμιά σκοτεινή να δούμε πως φαίνεται στο σκοτάδι και σε περιπτώσεις με ελάχιστο φωτισμό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φωτοοοοο!!!!!:D

Σκέψου πως θα έδειχνε και με αυτήν την μητρική κιόλας!

Ωραιο παιχνιδι αυτη η μητρικη αρκη να εχεις ωρα να παιξεις μαζι τις εχω μεινει ακρετα ευχαριστημενος αν και θα ηθελα να ειχε εστω 2 usb παραπανω η στο Ι/Ο panel η header για front panel usb

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.