Jump to content



A/C inverter για μικρό δωμάτιο


Wizard!

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Επειδή μου αρέσει να λέω πάντα τα καλά, θα γράψω εν συντομία τι έγινε με τον Κωτσόβολο.

Μου έστειλαν τη Δευτέρα λάθος email να πάω να υπογράψω τις δόσεις για το a/c. Πάω, κι αφού έφαγα 30', μίλησα με ένα πολύ ευγενικό κύριο, που μου εξήγησε τι έγινε. Όμορφα κι ευγενικά απάντησα ότι δεν έγινε κάτι σπουδαίο, και περιμένω τη σωστή ενημέρωση.

Τετάρτη, λαμβάνω το σωστό email και πάω το απόγευμα να υπογράψω. Το τελικό ποσό όμως ήταν 299€ κι όχι 384€ που θα έπρεπε, αφού έβαλα και την εγκατάσταση στις 24 άτοκες για να μη μπλέκω.

Ρωτάω την κοπέλα μήπως έγινε κάποιο λάθος (και μου τα ζητήσουν μετρητά...) η οποία μου εξήγησε ότι λόγω της "ταλαιπωρίας", μου έκαναν δώρο την εγκατάσταση.

Μπράβο τους! :clap:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το τοποθέτησα .Πολύ θετικές οι εντυπώσεις από το Toyotomi MTG MTN 135FS με μόνο 1KW για 11500BTU ψύξης. Στο "slow" 'ίσα που ακούγεται ο ανεμηστήρας, ενώ η εξωτ. μονάδα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το βάλαμε εχθές, αλλά ίσα που το άνοιξα να δω ότι δουλεύει... Έτσι όπως πάει ο καιρός, αρχίζω να σκέφτομαι ότι ήταν περιττό έξοδο... :nothing:

μη λες μεγαλα λογια

βαστα να δεις μεχρι ποτε θα τραβηξει το καλοκαιρι

(υπενθυμιζω οτι περσι Αθηνα καναμε Χριστουγεννα με 23 βαθμους και Πασχα με 13)

και ετσι οπως πανε κι οι τιμες του πετρελαιου

μαλλον θα το δουλεψεις και το χειμωνα για θερμανση....

Link to comment
Share on other sites

και ετσι οπως πανε κι οι τιμες του πετρελαιου

Ντεν έκω πετρέλαιο καρντιά μου

Αν και γενικά, ελάχιστα ανάβουμε το καλοριφέρ. Συνήθως ζεσταίνουμε το σπίτι με το τζάκι και είναι αρκετό. Για να βάλουμε καλοριφέρ, πρέπει να έχει <2-3° έξω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν, εχθές και προχθές χρειάστηκε να το ανάψουμε το βράδυ γιατί έκανε αρκετή ζέστη.

Βάλαμε τον ανεμιστήρα στο full και τη θερμοκρασία στο 24°. Το δωμάτιο που βρίσκεται, είχε κρύο. Το διπλανό, που συνδέεται με ένα διάδρομο 2.5μ., ήταν δροσερό, τόσο ώστε να μην καταλαβαίνεις ότι υπάρχει a/c αλλά να κοιμάσαι άνετα. Επίσης, στο διπλανό δωμάτιο, δεν ακούγεται τίποτα, ούτε στην ησυχία της νύκτας. :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.