Jump to content



Ας κάνουμε το Εργαστήρι καλύτερο!


Recommended Posts

οι γνωμη μου ειναι οτι αυτο που πρεπει να αλλαξει ειναι πιο εγκυρη ενημερωση του σαιτ!!

δηλαδη οτι γινεται στο χωρο της πληροφορικης αργητε να το βαλετε στο σαιτ.

Μόνιμα ψάχνουμε για newsposters, ενδιαφέρεσαι; :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα μπορούσες κάθε φορά που βρίσκεις μια ενδιαφέρουσα είδηση να στέλνεις ένα πμ σε εμένα ή σε κάποιον από τους newsposters ώστε να μπει στην κεντρική. Θα χαρώ πολύ να λάβω σχετικά μηνύματα στο μέλλον :)

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα μπορούσες κάθε φορά που βρίσκεις μια ενδιαφέρουσα είδηση να στέλνεις ένα πμ σε εμένα ή σε κάποιον από τους newsposters ώστε να μπει στην κεντρική. Θα χαρώ πολύ να λάβω σχετικά μηνύματα στο μέλλον :)

ευχαριστως!!

συνηθος ενημερονομε απο το ghz.gr και pc world.gr δεν απαγορευεται η αναδημοσιευση?

σου εστειλα μια παντος

Έγινε επεξεργασία από speedman_26
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

συμπληρώνεις μερικές αιτήσεις, δηλώνεις ΑΦΜ (για να πληρώνεσαι με απόδειξεις, ένσημα κλπ) πληρώνεις ένα παράβολο των 25€ και εν συνεχεία κάνεις έναρξη επαγγέλματος, θεωρηση βιβλίων κλπ και είσαι έτοιμος

:hehe:

Άμα έχεις όρεξη στείλε ένα πμ στον DJD :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκεφτόμουν να πρότεινα κάτι τέτοιο,ή να άλλαζε ως σκέτο ThumbUp και όχι ευχαριστώ,ή να έγραφες κάτι σε ένα πλαίσιο που θα άνοιγε.

Προσωπικά το Thumb στα posts το χρησιμοποιώ ως "ελήφθει","ευχαριστώ","έγινε","καλά τα λες","συμφωνώ","το έκανα","θα το κάνω","πρώτο πράμα φίλε αυτό που πόσταρες" κτλ,και φαντάζομαι όλοι δίνοντας Thumb δεν εννοούν πάντα ευχαριστώ,γι'αυτό κάτι πρέπει να γίνει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κατι που συζητησα με εναν mod κανα δυο φορες:

μηπως θα ηταν καλα διπλα στο :T: να υπαρχει και κατι σαν :spam: που οταν πατηθει πχ απο 5 διαφορετικους χρηστες να παει το ποστ ή το thread κατευθειαν στην τρυπα??

γτ τωρα τελευταια εχει ξεφυγει η κατασταση (αποψη μου εννοειται)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To report (αυτό με την κόκκινη σημαία :p ) δεν κανει την ιδια δουλεια ; :happy:

τα report περνανε απο καποιον mod που πρεπει να ασχοληθει, να το ψαξει, να αποφασισει, να ακουσει την γκρινια απο τους αλλους mods.. η αισθηση που εχω ειναι οτι δεν υπαρχει πλεον η συνοχη στη ΔΟ που υπηρχε παλια και ο ενας φοβαται τι θα ακουσει απο τους αλλους και δισταζουν πλεον να παρουν αποφασεις να καθαρισουν μερικα πραγματα...

τονιζω και παλι οτι αυτα ειναι η αισθηση που εχω απο μερικες συζητησεις με mods και μπορει να μην εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα... αν και ειμαι σιγουρος οτι εχουν

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

ίσως να έχεις δίκιο, ίσως και όχι..εμένα αν και μου ακούγεται ωραίο αυτό που προτείνεις προσωπικά θα πρότεινα να μην εφαρμοστεί γιατί μου φαινεται ότι θα δημιουργηθεί ανάλογος πανικος με εκείνον που είχε δημιουργηθεί με το σύστημα αξιολόγησης...τότε είχε φανεί ότι πολλοί δεν μπορούσαν να συμπεριφερθούν ώριμα και το ίδιο πιστεύω ότι θα γίνει και σε αυτή την περίπτωση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τα report περνανε απο καποιον mod που πρεπει να ασχοληθει, να το ψαξει, να αποφασισει, να ακουσει την γκρινια απο τους αλλους mods.. η αισθηση που εχω ειναι οτι δεν υπαρχει πλεον η συνοχη στη ΔΟ που υπηρχε παλια και ο ενας φοβαται τι θα ακουσει απο τους αλλους και δισταζουν πλεον να παρουν αποφασεις να καθαρισουν μερικα πραγματα...

τονιζω και παλι οτι αυτα ειναι η αισθηση που εχω απο μερικες συζητησεις με mods και μπορει να μην εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα... αν και ειμαι σιγουρος οτι εχουν

αυτα.

Η ομάδα έχει και κάποια προσωπική ζωή, αλλά δεν καταλαβαίνω. Επεμβαίνουμε, είμαστε μαντρόσκυλα. Δεν επεμβαίνουμε φοβόμαστε;

Η ιστορία πλέον έδειξε ότι ένα μεγάλο ποσοστό των χρηστών δεν είναι αρκετά ώριμο για να δώσουμε "δύναμη" στο λαό, οπότε δεν θα το ξαναδούμε σύντομα.

Επίσης, το report κουμπάκι μπορώ να πω ότι χρησιμοποιείται από 10-20 άτομα κυρίως και τους ευχαριστώ ιδιαιτέρως (ξέρουν αυτοί ποιοι είναι). Οπότε πριν πάμε στο κουμπί που θα ρίχνει στα junk τα spam, ας μάθουμε πρώτα να δουλεύουμε το report που είναι εκεί κάποια χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα κουτσομπολιά να λείπουν, το μόνο που προσφέρουν είναι δημιουργία εντυπώσεων και τίποτε άλλο.

Την συνοχή της ομάδας να μας επιτρέψεις να την γνωρίζουμε καλύτερα από τον καθένα.

Λυπάμαι αν σε στεναχωρήσω, αλλά η καταχώρησή σου δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.

Όσο αφορά τα reported posts, τα κοιτάμε όλοι και ασχολούμαστε μαζί τους όλοι.

Αν έχουν βάση τα φροντίζουμε, αν όχι τα αφήνουμε στην υσηχία τους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι μονο δικη μου εντυπωση και να μην αντιστοιχει στην πραγματικοτητα η κατατασταση της ΔΟ.

Ουτε εντυπωσεις προσπαθω να δημιουργησω ουτε κουτσομπολια διαδιδω.

Απλα με λυπει η κατασταση του thelab σημερα (αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κακή), η οποια εχει αλλαξει απιστευτα απο το 2007 που εγινα μελος εγω...

Ολα τα παραπανω σχολια ειναι καλοπροαιρετα και σκοπο εχουν ακριβως αυτο που λεει ο τιτλος "Ας κανουμε το Εργαστηρι καλυτερο!"

edit.

Η ιστορία πλέον έδειξε ότι ένα μεγάλο ποσοστό των χρηστών δεν είναι αρκετά ώριμο για να δώσουμε "δύναμη" στο λαό, οπότε δεν θα το ξαναδούμε σύντομα.

Αυτο το ποσοστο, των ανωριμων χρηστων, θα αυξανεται συνεχως οταν το trolling γινεται κανονας και η σοβαροτητα εξαιρεση. Οι νεοι χρηστες αυτα που βλεπουν συνεχιζουν.. Αντιθετα οταν το κλιμα αποπνεει μια σοβαροτητα, ακομα και αυστηροτητα αν θελεις, χωρις να γινει το lab ενα super elit forum(σοφα λογια ενος mod), οι νεεοι χρηστες θα ακολουθουν τον ιδιο δρομο...

Ξαναλεω οτι ολα αυτα μπορει να π...ριες και μ..κιες απο ενα μεσο χρηστη που ενοχλειται απο τις ορδες των trol που κατακλυζουν τον λαμπη

Έγινε επεξεργασία από theo_mich
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.