Jump to content



Ας κάνουμε το Εργαστήρι καλύτερο!


Recommended Posts

Καλά και σωστά επιχειρήματα υπάρχουν και από τις 2 πλευρές. Η δική μου πρόταση έχει να κάνει με προσθήκη στους όρους σε αυτά που αναφέρεται ο sstav. Να αυξάνονται οι πιθανότητες σε παλαιά μέλη ή ανάλογα τον αριθμό των καταχωρήσεων.

π.χ. κάθε 50 καταχωρήσεις +1 συμμετοχή, κάθε χρόνο παλαιότητας +2 συμμετοχές.

Έτσι ισορροπεί λίγο το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε djd αλλά τώρα δεν μοιράζονται φουρφούρια, άδειες antivirus, και φλασάκια.. πρόκειται για κάτι αξιόλογο και ακριβό συνάμα... τόσο ακριβό μάλιστα για 1η φορά ...δεν θυμάμαι κάτι ανάλογο (ίσως κάποιο modded by kopritis κουτί)...δες πόσους με 1 ποστ έχει μέχρι τώρα ...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που δε θυμάσαι γιατί είσαι χρόνια εδώ, με τις ώρες μπορώ να γράφω, πέρυσι μόνο δώσαμε yoga laptop, full pc στα 10 χρόνια κι ένα άπειρο σκασμό δώρα αξίας τουλάχιστον 250+ ευρώ τα τελευταία 3-4 χρόνια. Αν θέλεις πιο αναλυτικά να ψάξω να σου πω.

Από κει και πέρα τώρα, ο κακός χαμός που γίνεται μόνο θετικός είναι και για εμάς και για εσάς, όσο πιο μεγάλη επισκεψιμότητα υπάρχει, όσο πιο μεγάλη επιτυχία έχει τόσο εκθετικά αυξάνονται οι πιθανότητες να επανηληφθεί, να το δουν κι άλλες εταιρείες και να συνεχιστεί. Το Hexus για παράδειγμα εχει 2-3 διαγωνισμούς κάθε βδομάδα ανοιχτούς σε παγκόσμια κλίμακα, ναι μεν μειώνονται οι πιθανότητες σου να κερδίσεις κάτι σήμερα, αλλά η συνέχεια είναι που βοηθάει.

Και για έρθουμε και λίγο στα ίσια μας κάνω quote ένα παλιό post του yanni το οποίο νομίζω αντικατοπτρίζει 100% την αλήθεια.

Ένας διαγωνισμός έχει όρους. Τους αποδέχεσαι, συμμετέχεις. Δεν τους αποδέχεσαι, δεν συμμετέχεις. Σου αρέσει; Συμμετέχεις. Δεν σου αρέσει; Δεν συμμετέχεις. Έχεις ελπίδες; Συμμετέχεις. Δεν θεωρείς ότι έχεις ελπίδες; Δεν συμμετέχεις.

Κάτι ακόμα. Η μη συμμετοχή σε ένα διαγωνισμό που δίνει π.χ. δώρο ένα mobo της MSI δεν σημαίνει ότι κάποιος μας βούτηξε μέσα από τα χέρια ένα mobo της MSI. Το mobo αυτό ποτέ δεν το είχαμε στα χέρια μας. Ποτέ δεν το είχαμε δικό μας. Ποτέ δεν μας το βούτηξαν.

Link to comment
Share on other sites

οχι προς θεού ... απλά δεν μου αρέσει (αν και συμμετέχω) σε αντιπαράθεση με τα λεγόμενα του yanni...τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο... απλά ο λάμπης δεν στηρίζεται στους τυχοδιώκτες-freelancers κηνυγούς δώρων του διαδικτύου... Aν θες κάντο απολογιστικα σε ποιούς πήγαν τα δώρα που δώσατε όλα αυτά τα χρόνια και πόσοι απ'αυτούς έχουν εξαφανιστεί από τότε (δεν έχεις χρόνο αλλά λέω τώρα)...Βάζω τελεία εδώ.

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει σε κάθε διαγωνισμό στον ίντερνετ.

Έχει καλά και κακά επακόλουθα.

Ποτέ δεν ξέρεις πότε μπορεί να βρεις μερικούς και καλούς ενεργούς χρήστες Out of the blue που μπορεί να συμβάλλουν μελλοντικά στην κοινότητα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23]DJD[/MENTION]

Τι ωραία πράγματα που έγραφα τότε. Ούτε καν το θυμόμουν αυτό το ποστ.

Το διάβαζα και παράλληλα σκεφτόμουν

"Βρε μπας και έκανε λάθος το όνομα του μέλους?" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

spam είναι και στοιχηματίζω ότι εκεί που λέει Road Traffic Reports, Travel Information and Traffic News με κλικ δε σε πάει εκεί, αλλά κάπου αλλού.

Καλημέρα σε όλους :hi:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχει ξανά αναφερθεί, εάν ναι να σβηστεί παρακαλώ.

Ένα μικρο πρόβλημα που αντιμετώπιζα πάντα είναι στο να ψάξω για τροφοδοτικό, Νομίζω ότι θα άξιζε μια ενότητα μονά τους.

Link to comment
Share on other sites

Φτουουουου!! Δεν πρόλαβα να πάρω μέρος. :( Καλορίζικα παιδιά!!!

Στο λίγο καιρό που είμαι μαζί σας, θα ήθελα να αλλάξουν λίγο οι αριθμοί όσον αφορά την καταχώρηση αγγελίας!! Είναι πολλά 150 μηνύματα για νέα μέλη!! :(

Έγινε επεξεργασία από nikolas_7
Link to comment
Share on other sites

Έτσι προστατεύουμε τα μέλη μας από τον κάθε ένα που είδε φως και είπε να βάλει μια αγγελία. Αν γίνεις ενεργό μέλος της κοινότητας μας, τα 150 μηνύματα θα τα πιάσεις πριν το καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Έγραφα ένα "σεντόνι" χθες απάντηση σε κάποιον συνφορουμίτη και κατά λάθος όταν τέλειωνα, πάτησα το alt και μετά το backspace επειδή ήθελα να σβήσω κάτι.. με πήγε στην προηγούμενη σελίδα! Παραλίγο να τρελαθώ.. ευτυχώς έκανα πάλι "μπροστά" και είχε σωθεί το κείμενο! Έχει το φόρουμ τέτοια λειτουργία; Κάτι σαν autosave όσο γράφουμε ή απλά με έσωσε κάποια cache του chrome;

Μπορούμε να βάλουμε κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έγραφα ένα "σεντόνι" χθες απάντηση σε κάποιον συνφορουμίτη και κατά λάθος όταν τέλειωνα, πάτησα το alt και μετά το backspace επειδή ήθελα να σβήσω κάτι.. με πήγε στην προηγούμενη σελίδα! Παραλίγο να τρελαθώ.. ευτυχώς έκανα πάλι "μπροστά" και είχε σωθεί το κείμενο! Έχει το φόρουμ τέτοια λειτουργία; Κάτι σαν autosave όσο γράφουμε ή απλά με έσωσε κάποια cache του chrome;

Μπορούμε να βάλουμε κάτι τέτοιο;

Όπως έχω αναφέρει και στο παρελθόν

https://chrome.google.com/webstore/detail/lazarus-form-recovery/loljledaigphbcpfhfmgopdkppkifgno

https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/textarea-cache/

Και γλιτώνετε το Δρομοκαΐτειο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.