Jump to content



Ας κάνουμε το Εργαστήρι καλύτερο!


Recommended Posts

Προτεινω να γραφουμε εδω τις προτασεις μας ωστε να κανουμε καλυτερο το THELAB.GR:T:

Αρχιζω...

1.Διαγραφη οσων αγγελιων εχουν "κλεισει"(το αντικειμενο επωληθη!) ωστε να ψαχνουμε ευκολοτερα...

Δεν μπορω να σκεφτω για ποιον λογο να ΜΗ διαγραφονται οι αγγελιες οι οποιες εχουν "τελειωσει" την αποστολη τους:tomato: ?????

Admin's και Moder's μπορει να γινει η επιθυμια μου πραγματικοτητα????? :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Δενασχολούμαι με αγγελίες αλλά αν δεν σβήνονται πιστεύω κι εγώ οτι θα έπρεπε να σβήνονται αλλά π.χ. μετά από μια εβδομάδα ωστε να προλαβαίνει να δεί κάποιος που την είχε δει πιο πριν και ενδιαφερόταν οτι έκλεισε. Μετά χρήσιμη θα θεωρούσα μια περιοχή του site με links σχετικών με το αντικείμενο του The Lab εταιριών και sites.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης λόγο των τελευταίων αντιδράσεων σχετικά με την "εξουσία" που έχουν Admins και mods προτείνω τους εξής κανόνες:

1.Αν ένας mod σκέφτεται να κλειδώσει ένα θέμα να ζητάει και τη γνώμη τουλάχιστον ενός ακόμα Admin/mod πριν προβεί στο κλείδωμα.

2.Να στέλνεται προειδοποιητικό pm σε κάθε έναν που μέσα από post προσβάλει κάποιον άλλο και αν δεν το τροποποιήσει μέσα σε ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα να διαγράφεται (το Post) μπας και συμορφωθούνε μερικοί. Δεν αναφέρομαι απαραίτητα στους Zarras/Paddy αλλά στον οποιονδήποτε.

3.Οι mods να εκλέγονται από όλους τους χρήστες.

Έτσι πιστεύω δεν θα νιώθει κανείς αδηκημένος εδώ μέσα και θα πάψουν οι διαμάχες.

Link to comment
Share on other sites

Για τις αγγελίες θα μπορούσε ίσως να άλλαζε χρώμα το όνομα του θέματος αν στον τίτλο του βάζαμε πχ (Π)

δηλαδή κάτι σαν αυτό :

Κουτί Lian-Li

P4-3.2@5.1

(Π) Cold Cathode lamp

Amstrand 6128

κλπ ωστε να φαίνεται πιο εύκολα τι πουλήθηκε τι όχι

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν όμως να μένουν έτσι για τη μια βδομάδα και μετά να διαγράφονται.

Αρχική απάντηση από Voudas

1,2: και που ξέρουμε αν ήδη γίνονται...?

3. είναι κάποιος mod μη αποδεκτός?

Εμ η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω αν γίνονται αλλά λέω τώρα. Όσο για τους Mods προσωπικά δεν με ενοχλεί κανένας αλλά ίσως κάποιος άλλος να είναι ενοχλημένος από κάποιον moderator (όπως ο Zarras με τον unstoppable)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

3.Οι mods να εκλέγονται από όλους τους χρήστες.

Έτσι πιστεύω δεν θα νιώθει κανείς αδηκημένος εδώ μέσα και θα πάψουν οι διαμάχες.

Έλα ρε και γιατί να μην πάμε ένα βήμα παραπέρα; Ας αποφασίζουμε οι χρήστες όλοι παρέα για το αν ένα τόπικ πρέπει να κλειδωθεί. Και ύστερα σου λέει ο Γιωργάκης για συμμετοχική δημοκρατία.... Τσικ τσικ τσικ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου φαίνεται λίγο δύσκολο γιατί και θα αργεί και θα ξεσπάνε νέες διαμάχες (για το αν πρέπει να κλειδωθεί το θέμα πλέον). Ωστόσο mods δεν βγαίνουν κάθε μέρα και θα μπορούσε παραδείγματος χάριν με το που συνδέεται ένας χρήστης να του βγάζει μια ειδοποίηση με link που θα τον οδηγεί σε μυστική ψηφοφορία. Ενωείται οτι κάθε χρήστης θα έχει δικαίωμα να ψηφίσει μόνο μια φορά και δεν θα μπορούν να ψηφίζουν ανώνημοι χρήστες όπως γίνεται στη δημοσκόπηση του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να γίνονται και πιο συχνά reviews με μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων. Πρέπει να 'χει περάσει πάνω από μήνας από το τελευταίο review. Επίσης να φτιάχναμε ένα thread και να γράφαμε όσοι θέλαμε review για κάποιο συγκεκριμένο review και οι αρθρογράφοι αν μπορούσαν να το έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Όσο για τους Mods προσωπικά δεν με ενοχλεί κανένας αλλά ίσως κάποιος άλλος να είναι ενοχλημένος από κάποιον moderator (όπως ο Zarras με τον unstoppable)

το θέμα είναι να μη λέμε πράγματα απλά για να τα λέμε, αλλά να τα εννοούμε κιόλας...

αν ένα άτομο έχει πρόβλημα με κάποιον (κάτι πολύ φυσιολογικό για ανθρώπους και ανθρώπινες σχέσεις) δε σημαίνει τίποτα. αν βγει κάποιος άυριο και πει ότι έχει πρόβλημα μαζί σου? δε γίνεται δουλειά έτσι. τα παιδιά που βοηθάνε στην εύρυθμη λλιτουργία του site είναι αξιόλογα και από ότι άκούω από τους περισσότερους, κοινής αποδοχής.

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Θα πρότεινα να γίνονται και πιο συχνά reviews με μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων. Πρέπει να 'χει περάσει πάνω από μήνας από το τελευταίο review. Επίσης να φτιάχναμε ένα thread και να γράφαμε όσοι θέλαμε review για κάποιο συγκεκριμένο review και οι αρθρογράφοι αν μπορούσαν να το έκαναν.

πέρασε κιόλας ένας μήνας??? Κώωωστα, Φάαααανη (και λοιποί) αφήστε την ξύστρα κάτω...

πέρα από την πλάκα, έχουμε δει τέρατα εδω μέσα και από άτομα πολυάσχολα όχι χαραμοφάηδες και τεμπέληδες, οπότε λίγη σύνεση δε βλάπτει...

επίσης φαντάζομμι θα έχεις δει ότι δέχονται και user reviews αν έχεις διάθεση...

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ το ξέρω αλλά εγώ δεν μπορώ να κάνω reviews γιατί ούτε λευτά έχω ούτε απαραίτητες γνώσεις. Ενώ απο ότι ξέρω αρκετοί εδώ μέσα έχουνε στη διάθεσή τους προϊόντα λόγω του οτι δουλεύουν σε καταστήματα πληροφορικής ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όλες οι προτάσεις είναι καλοδεχούμενες και συζητήσιμες.

’λλες μπορούν να υλοποιηθούν(διάθεση και γνώση υπάρχει) και άλλες όχι(όχι λόγω διάθεσης αλλά περιορισμού της εφαρμογής που χρησιμοποιείται καθώς και των δικών μας δυνατοτήτων στην παραμετροποίηση της).

Θέμα για αλλαγή του τρόπου επιλογής mod δεν υπάρχει και όσο αφορά τα reviews, stay tuned, έρχονται αρκετά, :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.