Jump to content



μητρική για i5 2500k


lefterissim

Recommended Posts

Kαλησπέρα guys.

Πήρα τελικώς τον ι5 και τώρα

πάω για μητρική.

Σκέφτομαι της

ASROCK fatality p67 από e-shop

Την Sabertooth p67 της ASUS από e-shop

και την gigabyte z68-ud4-b3 από πλαίσιο.

Ποιά λέτε εσείς?

Εγώ κλείνω προς την fatality αλλά επειδή εσείς

τα ψάχνεται καλήτερα θα εκτιμούσα πολύ

την γνώμη σας!!:p

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Η Asus P8Z68-V δειχνει ωραια, αλλα δε ξερω γιατι εχει φαει τετοιο embargo στην Ελλαδα...

Ειδικα η non-PRO ειναι και σε αρκετα συμφερουσα τιμη, αφου η pro δε προσφερει τιποτα σπουδαιο, απλα 2 extra sata3 απο εναν marvel controller...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παντως, απ'οσο τις εψαξα, η Asrock Z68 extreme4 αποτελει εξαιρετικη προταση.

Εχει PLL για καλυτερη διαχειρηση των pci express lanes του chipset με συνεπεια να εχεις ταυτοχρονα 4x pci-e slot, τις μονες pci-e και τα front usb3, κατι που σε asus το κανει μονο η deluxe των 220 ευρω....στις φτηνοτερες, αμα θες 4x τριτη pci-e απενεργοποιουνται ολα τα παραπανω! Επισης σου δινει το front usb3 bracket το οποιο εχει και ρολο θεσης για τον SSD σου. Καλη φαση για 175 ευρω...

Μονο διαβασα οτι η asus ειναι ελαχιστα καλυτερα στο OC (στο tom's hardware πιασανε 50mhz παραπανω πχ με τον ιδιο επεξεργαστη) που το αποδιδουν στη σταθεροτητα των ρευματων που δινουν...

Link to comment
Share on other sites

Guys έχω κάποιες απορίες.

Εψαξα λίγο και κάποιοι λένε ότι η

ASROCK έχει καλές μητρικές απο

θέμα overclocking αλλά από θέμα

κατασκευής βάζει δεύτερα materials κτλ.

Και δεν έχουν αντοχή στο χρόνο.

Παίζει κάτι τέτοιο?

Για msi p67 gd80 b3 τι λέτε?

Η msi σαν εταιρία αξίζει?

sorry άμα σας ζαλίζω αλλά δεν

ξέρω τι να πάρω τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ο καθένας τα δικά του λέει. Δε βγάζεις άκρη. Πάρε την πιο φθηνή που θα βρεις και με την οποία κάνεις τη δουλειά σου. Ειδικά για αυτά που λες για την asrock εγώ ξέρω το αντίθετο ότι είναι σκυλιά, αλλά δεν θα πιάσεις τα τελευταία 100 Mhz ενδεχομένως που θα έπιανες με μια asus. Για τις msi λένε ότι έχει ανέβει πολύ στο θέμα overclocking.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.