Jump to content



Haf X Under Water


VasPoly

Recommended Posts

FunMark

funmark.jpg

Prime95

primehq.jpg

imag0024i.jpg

imag0027mt.jpg

imag0017wu.jpg

imag0020i.jpg

imag0014yn.jpg

imag0023w.jpg

Ξεκινησα απλα να αλλαξω κουτι και εχω φτασει εδω και δυο μηνες και δεν εχω σταματησει ακομα να φτιαχνω...Και ετσι οπως το βλεπω δεν θα σταματησω!!! Εδω ηταν η πρωτη προσπαθεια http://www.thelab.gr/1063029086-post1652.html και τωρα η συνεχεια και αυριο θα ανεβασω και το τελος προς το παρον!!!

Για αρχη εκοψα το πλαινο παραθυρο για να υπαρχει καλυτερη θεα μεσα στο κουτι.Το plexi στο κατω μερος στο τροφοδοτικο το γυρισα με θερμοπιστολο και υπομονη (!) εχω κοψει αλλα δυο κομματια για να μπουν στο πλαι στις θεσεις για τους δισκους και πανω στις 3,25" ιδιου χρωματος.σιγα σιγα αφου μαζεψω και τα αναλογα χρηματα θα παρω ενα τροφοδοτικο modular kai θα αρχισω το sleeving γιατι τα καλωδια το χαλανε πολυ.Και ερχονται και αλλα που εχω σκεφτει και θελω να κανω αλλα με πιεζει και ο χρονος που δεν εχω αλλα και τα χρηματα που δεν μπορω να διαθεσω πολλα!Αλλα ολα θα γινουν! Περιμενω γνωμες!

PS:Το ξερω οτι οι φωτο ειναι απαραδεκτες :wall: οταν με το καλο τελειωσω θα φερω ενα φιλο με καλη μηχανη να το τραβηξουμε σωστες φωτο να τις ανεβασω!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ καλή η προσπάθεια σου αλλά πιστεύω ότι αν καταφέρεις να πάρεις ένα full modullar τροφοδοτικό και ασχοληθείς και sleevάρεις όλα τα καλώδια, τότε το αποτέλεσμα θα είναι πολύ διαφορετικό προς το καλύτερο πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολύ καλή η προσπάθεια σου αλλά πιστεύω ότι αν καταφέρεις να πάρεις ένα full modullar τροφοδοτικό και ασχοληθείς και sleevάρεις όλα τα καλώδια, τότε το αποτέλεσμα θα είναι πολύ διαφορετικό προς το καλύτερο πάντα.

Το ξερω...εχω δει αναλογες δουλειες με sleeves και ειναι αστερια...το τροφοδοτικο θα αγοραστει το θεμα ειναι τι χρωμα να κανω τα sleeves...σιγουρα οχι ολα μαυρα...σκεφτομαι να παιξω με μαυρο σκουρο μπλε και λιγο ασπρο ετσι για να σπασει λιγο η μαυριλα....

Link to comment
Share on other sites

Μικρο update...Αγορασα σημερα sleeved 24 pin και 6 pin μητρικη και καρτα γραφικων ασπρα και τα δυο.Επισης μπλε θερμοσυστελομενο για τα καλωδια sata και επειδη δεν βρηκα λευκο μακαρονι ή θερμοσυστελομενο εβαλα μονωτικη ταινια στα καλωδια για το front panel.Και εδω το αποτελεσμα με τις λιγες φωτογραφικες ικανοτητες που εχω :shifty: προσπαθησα ομως να βγει καλο αποτελεσμα!!!!!

imag0028y.jpg

imag0029x.jpg

imag0030cm.jpg

imag0031zs.jpg

imag0032d.jpg

imag0034o.jpg

imag0035h.jpg

imag0036m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.