Jump to content



Σε αναζητηση Οθονης Plasma...


goku_dbz

Recommended Posts

Ηρθε ο καιρος να παρω οθονη και θα θελα λιγο τα φωτα σας καθως εχω μεινει πολυυυυ πισω σε αυτο το κομματι! :)

Μετα λοιπον, απο λιγο διαβασμα/σκεψη αποφασισα να παω σε Plasma και μεγεθος τουλαχιστον 42", κατα προτιμηση ομως 50"!

βρηκα αυτην για αρχη και θα θελα να ακουσω γνωμες ή και αλλες προτασεις!

η αγορα μαλλον θα γινει απο εξω γιατι εχει μεγαλυτερη ποικιλια και πιο χαμηλες τιμες!

το budget περιπου στα 750Ε αλλα μπορει να παει και λιγο πιο πανω...:)

Link to comment
Share on other sites

Απέφυγε την σειρά U της Panasonic, καθότι το IFC που διαφημίζει (ή διαφήμιζε δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι) δεν υπήρχε στην ουσία..

Έχω την P50S20E και είμαι απολύτως ευχαριστημένος, έχει γράψει πάνω από 1000 ώρες και η εικόνα είναι άψογη.

Αν αγόραζα τώρα θα πήγαινα ασυζητητί στην P50G30.

Link to comment
Share on other sites

P42G30E. Είναι στα λεφτά που δίνεις. Πιστεύω πως αν πάς στα διάφορα καταστήματα θα μπορέσεις να παζαρέψεις λίγο την τιμή και να πάρεις με τα ίδια χρήματα την 46αρα!!

Link to comment
Share on other sites

ωραια!

παμε για την σειρα G λοιπον :)

P42G30E. Είναι στα λεφτά που δίνεις. Πιστεύω πως αν πάς στα διάφορα καταστήματα θα μπορέσεις να παζαρέψεις λίγο την τιμή και να πάρεις με τα ίδια χρήματα την 46αρα!!

εψαξα αλλα δεν βρηκα την P42G30 κατω απο 1000+Ε...

απο που λες?

Link to comment
Share on other sites

διαβασα για ενα βουητο που κανουν οι συγκεκριμενες και μερικοι αναφερουν πως ειναι και αρκετα ενοχλητικο, και σε μερικες περιπτωσεις να ακουγεται και πανω απο τον ηχο της τηλεορασης, ειδικα αν αυτος ειναι χαμηλος!

το εχει παρατηρησει καποιος? κι αν ναι, ειναι οντως τοσο ενοχλητικος?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο καιρος να παρω οθονη [.....] Plasma και μεγεθος τουλαχιστον 42", κατα προτιμηση ομως 50"!

βρηκα αυτην για αρχη και θα θελα να ακουσω γνωμες ή και αλλες προτασεις!

η αγορα μαλλον θα γινει απο εξω γιατι εχει μεγαλυτερη ποικιλια και πιο χαμηλες τιμες!

το budget περιπου στα 750Ε αλλα μπορει να παει και λιγο πιο πανω...:)

Θα μπορούσες να μου πρότεινες κάποια site για αγορές απο το εξωτερικό ;

Eυχαριστώ !:T:

Link to comment
Share on other sites

βεβαιως!:)

για αρχη μπορεις να ψαξεις στους 2 μεγαλους...

amazon.co.uk

pixmania.com

και σε μερικα πιο "μικρα"

mindfactory.de (απο πλασμα, εχει μονο LG και Samsung και στελνει Ελλαδα με 30Ε)

4launch.nl/ (μεγαλυτερη ποικιλια και πολυ χαμηλα εξοδα αποστολης...25Ε για μεχρι 30kg!)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει τον Νοέμβριο από το Amazon στην Βρετανία την Panasonic 42g20. Άψογη σαν τηλεόραση και σαν οθόνη, έτη μπροστά από άλλες LCD τηλεοράσεις που είχα, αλλά προσοχή στις στατικές εικόνες. Γενικότερα δεν προτείνεται για εργασία στον υπολογιστή. Η αγορά μου από το Amazon ήταν απροβλημάτιστη, ήρθε σε 1 εβδομάδα, μου την φέραν στο σπίτι από τα ΕΛΤΑ, οι διαφορές του μοντέλου από το ελληνικό ήταν α) η διαφορετική μπρίζα (αλλαγή το καλώδιο), β) η ύπαρξη HD δορυφορικού αποκωδικοποιητή (δεν τον χρησιμοποίησα) και γ) η έλλειψη αναλογικού δέκτη (πιάνω μόνο τα ψηφιακά). Στην θέση σου θα έπαιρνα την 42g30 εάν η απόσταση θέασης δεν ξεπερνάει τα 2,5 με 3 μέτρα. Για παραπάνω πήγαινε στις 46 ή 50 ίντσες.

Link to comment
Share on other sites

η οθονη θα παιξει μονο σαν τηλεοραση (κυριως ψηφιακα καναλια) και θα ενωθει και με το ps3!

με υπολογιστη ισως αργοτερα με κανα htpc και παλι μονο για ταινιες...

για το θεμα του βουητου κανεις ρε παιδια?

παραθετω εδω ενα review απο amazon:

Surprise surprise! This set buzzes like crazy. AGAIN!

I've really had it with Panasonic's.

I recently bought the older model of this TV (The G20) from Amazon, became extremely disappointed to the loudness in which it buzzed (audible over 15ft away) and sent it right back. Now, rather than go for a different model (or a non plasma), I (foolishly) thought I'd give Panasonic a second chance with this new model (only out last month!).

After arriving today, I didn't build my hopes up as I was taking out of the box, dreading the scenario where the TV begins to buzz again. So carefully setting up, I turn on the display and presto! There it was, again! That sweet sweet buzzing sound emanating from the power supply within the TV like a hissing cicada stuck on a power line. As many will know 'all plasmas buzz to some extent', but to be honest when you spend over 1k on a TV you certainly don't expect that sound to in some cases be louder than the actual real sound coming from the content you are trying to enjoy. It's beyond appalling that Panasonic ship displays like this as some form of decent product.

This is it now, I will a)Never buy a panasonic product in my life ever again. B) Never buy a plasma ever again. It really isn't worth playing the lottery on this or any other plasma model, and a few google searches will show you the horror stories of trying to return TV's with this issue. So with that I say thank you Amazon 30 day policy I am going to be using you for the second time within a month.

And Panasonic; don't try and tell people that this level of buzzing is normal--- it is NOT and it is NOT acceptable.

Stay away from this product unless you want to be a poor sod like me and have to go through the process of repackaging it, getting it back to its delivery location for pick up. With a screen the size of this I can tell you it just isn't fun.

Adam

Link to comment
Share on other sites

Σαχλαμαρες, εκτoς αν καθεσε με το αυτι πανω απ την TV....

Η G20 που εχω εδω κ 8 μηνες ακουγετε μονο σε απολυτη ησυχια κ αν....

Παρε την 46αρα κ κοψε τιμολογιο σε κανενα φιλο-γνωστο για να γλυτωσεις το ΦΠΑ κ να βγει στα λεφτα που διαθετεις imo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.