Jump to content



Official "Πανεπιστήμιο & Τριτοβάθμια Εκπαίδευση" thread (UniLab)


hayabusa

Recommended Posts

παιδια για να μπορεσουμε να γραφτουμε λενε θελουμε το χαρτι προσβασης.... αυτο ποτε βγαινει?

Μήπως εννοείς βεβαίωση πρόσβασης ;

Αν είναι αυτό, το παίρνεις από το σχολείο σου. Πρέπει να τα έχουν εκτυπώσει σε όλους ήδη..

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε ανακοίνωση η ΔΑΠ στο site του Πανεπιστημίου (ffs).

Η καλή ανακοίνωση όμως έγινε στο site της ΔΑΠ.

"....κατάληψη σε όλες τις διοικητικές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου." :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα αν γνωρίζετε να μου απαντήσετε σε κατάσταση που μου έχει τύχει με μεταγραφή.(Ιδιαίτερα αν κάποιος δικηγόρος γνωριζει κατι)

Μόλις τελείωσα το σχολειό και έχω περάσει σε ΤΕΙ στην Λαρισσα. Έχω δηλώσει στο μηχανογραφικό ειδική κατηγορία κτλ. Είμαι 18 κάτοικος Ελευσίνας εχω χάσει τον πατέρα μου και έχω μια ανήλικη αδερφή 5 χρονών. Πήραμε στο υπουργείο να ρωτήσουμε για μεταγραφές και η απάντηση που πήραμε είναι οτι έχουνε καταργηθεί παρά την κατάσταση που βρίσκομαι (προστάτης οικογένειας, ετήσιο εισόδημα <15000).Και ερωτώ, υπάρχει περίπτωση να μην μπορούνε να με φέρουν σε ΤΕΙ κοντά στην περιοχή μου?(Πειραιά δηλαδή). Υπάρχει περίπτωση να μου λέει άλλα το υπουργείο και στο ΤΕΙ όταν ζητήσω μεταγραφή να μου την δώσουν?(Έχοντας αυτά τα κριτήρια).Σε περίπτωση που δεν παρω την μεταγραφή, μπορώ να υπερασπιστώ το δίκιο μου δικαστικά?

Link to comment
Share on other sites

Σε ό,τι αφορά το ΑΤΕΙ Πειραια (το "Α" μας μάρανε εκεί μέσα), για αύριο, η γραμματείες όλων των τμημάτων θα είναι ανοιχτά από τις 10 π.μ μέχρι τις 12.00 τουλάχιστον για διεκπεραίωση αιτήσεων, πληροφορίες κλπ.

Δεν νομίζω να γίνουν εγγραφές πρωτοετών βέβαια (ούτε ανανεώσεις για τους παλιούς φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε ανακοίνωση η ΔΑΠ στο site του Πανεπιστημίου (ffs).

Η καλή ανακοίνωση όμως έγινε στο site της ΔΑΠ.

"....κατάληψη σε όλες τις διοικητικές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου." :tomato:

Ειδα και εγω την ανακοινωση,μαλλον ανοιγουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.