Jump to content



Official "Πανεπιστήμιο & Τριτοβάθμια Εκπαίδευση" thread (UniLab)


hayabusa

Recommended Posts

[MENTION=2160]nickstamat[/MENTION]

Κάτσε να βγεί πρόγραμμα εξεταστικής (αν γίνει) και θα δεις για πότε θα την ξανακλείσουν μαμώ την τύχη μου μαμώ :mad:

Αν και εγώ ποντάρω στο ότι θα ξεκινήσουν μαθήματα και όχι εξεταστική, μάλλον θα χάσουν περισσότερο αν προσπαθήσουν να ακυρώσουν αυτή τη συνέλευση για να ξανακλείσουμε.

Ο κόσμος ήρθε (επιτέλους) και ψήφισε ανοιχτή σχολή. Το αποτέλεσμα ήταν ξεκάθαρο...

Link to comment
Share on other sites

Αν και εγώ ποντάρω στο ότι θα ξεκινήσουν μαθήματα και όχι εξεταστική, μάλλον θα χάσουν περισσότερο αν προσπαθήσουν να ακυρώσουν αυτή τη συνέλευση για να ξανακλείσουμε.

Ο κόσμος ήρθε (επιτέλους) και ψήφισε ανοιχτή σχολή. Το αποτέλεσμα ήταν ξεκάθαρο...

άστους να ξανά ψηφίσουν αφού είπαν ξεκάθαρα ανοιχτή η σχολή τι φοβάσαι ?

Link to comment
Share on other sites

άστους να ξανά ψηφίσουν αφού είπαν ξεκάθαρα ανοιχτή η σχολή τι φοβάσαι ?

Δεν φοβάμαι τίποτα. Κοινή λογική: τώρα που άνοιξε, δεν υπάρχει χρόνος για να γίνονται τσάμπα συνελεύσεις για να ξαναποφασιστεί το αυτονόητο, ούτε και πρόκειται να αλλάξει ξαφνικά η γνώμη των φοιτητών την άλλη βδομάδα και να μετανιώσουν που άνοιξε η σχολή. Επίσης, είναι μία εξαιρετικά κουραστική και ανυπόφορη διαδικασία για όσους συμμετέχουν.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9381]papajim[/MENTION] & [MENTION=2160]nickstamat[/MENTION]

Εγώ σήμερα πραγματικά στενοχωρήθηκα με την κατάσταση στη σχολή. Έσκασαν μύτη όλοι οι φοιτητές του καναπέ, έκαναν attend@συνέλευση στο facebook και ήρθαν με ένα στυλάκι μαμάμε και ήρθαμε να ανοίξουμε τη σχολή. Τώρα το θυμηθήκαν τα ζωάκια? Μόνο με τον φόβο να χάσουν την εξεταστική ξεκουνιούνται... Γιατί πάω στοίχημα ότι τόσο καιρό dolce vita έκαναν, και δεν τους χάλαγε ιδιαίτερα η κατάληψη. Τώρα όμως που θίγεται η πάρτη μας, πάμε να ανοίξουμε την σχολή...

Και για να μην ξεσηκώσω αντιδράσεις, δεν λέω ότι διαφωνώ με την ανοιχτή σχολή. Με το "ενδιαφέρον" των φοιτητών διαφωνώ.:...:

Link to comment
Share on other sites

fake το από πάνω άρθρο :baby:

Θα μπορούσες να το εξηγήσεις λίγο αυτό?

Όχι τίποτα άλλο, στο Πανεπιστήμιο Κρήτης είμαι (για λιγο ακόμα :clap:), και την είδηση μας την έστειλε μια καθηγήτρια μας, την είδα και σε εφημερίδα, την είπαν και στις ειδήσεις και φαίνεται και... εδώ

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχεις δει πανεπιστημια του εξωτερικου; Φυσικα και ειναι καλυτερα απο τα ελληνικα

Sent from my iPhone using Tapatalk

σουτ εσύ

(<<αν δεν παινέψεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει>> :p)

και όσο για το εξωτερικό αν έχεις λεφτά πλήρωνε να γίνονται καλύτερα ....

Link to comment
Share on other sites

ARMAGEDDON υποθέτω ότι κάνεις πλάκα έτσι? Αξιόπιστο μου φάνηκε ότι είδα και διάβασα. Φυσικά και τα ξένα πανεπιστήμια είναι καλύτερα από πολλές πλευρές, σε αυτά τα rankings το αποτέλεσμα μετράει, όχι το αν ο φοιτητής πληρώνει 2 μισθούς το μήνα για να είναι εκεί.

Τι θα κάνουμε τώρα? συγκρίσεις πανεπιστημίων σε VFM?

Link to comment
Share on other sites

είναι ανάλογα με την σχολή εδώ τει αθήνας ξεκινάμε 17 του μηνός μάθημα ...

Think again. Τελουμε υπο καταληψη μεχρι τις 18, οπου και θα ξαναγινει εκ νεου συνελευση, και το πιο πιθανο ειναι να ξανακλεισει.

Link to comment
Share on other sites

@ARMAGEDDONΣε όλα τα μεγάλα πανεπιστήμια έξω άμα τους ζητήσεις υποτροφία και όντως την χρειάζεσαι θα στην δώσουν άρα το δίνω 2 μισθούς είναι σχετικό.

In other news 13 Οκτωβρίου έχουμε ομιλία από τον Michio Kaku

Έγινε επεξεργασία από Periklis_pap
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.