Jump to content



Official "Πανεπιστήμιο & Τριτοβάθμια Εκπαίδευση" thread (UniLab)


hayabusa

Recommended Posts

Εχουν χωθει 10 αρουγκανοι στο δωματιο των server και εχουν "ξεμπριζωσει" τα παντα -_- ....ειμαστε σοβαροι! Σοβαροι hackeraδες υπαρχουν στην πληροφορικη xD ..ουτε ενα server δν μπορουν να ρηξουν !

Link to comment
Share on other sites

Ο Στέφανος, νομίζω έτσι τον λένε, στα εργαστήρια, μας είπε πως πήγε κάποιος με λοστό και προσπαθούσε να ανοίξει την πόρτα. Είδαν ότι τα κατάφερνε και τους κλείσαν μόνοι τους για να μην τους ρημάξει. Έτσι μας είπε...

 

 

Τώρα για τον φίλτατο @deninho : Αποφασίστηκε κατ' αρχήν να ανοίξει ο σέρβερ, που είναι ανοιχτός από το πρωί σήμερα. Επειδή στην προηγούμενη συνέλευση υπήρχε μικρή προσέλευση, ίσα για να είναι "νόμιμη" απ' ότι έχω καταλάβει, αποφασίστηκε να ανέβει το κατώτερο όριο.

 

Κάποιος από το φυσικό, αν υπάρχει, να επιβεβαιώσει πως αυτοί ψήφισαν να παραμείνει κλειστός ο server.

 

Και μετά λέει πως πέρασαν ψηφίσματα για να έχει συγκεκριμένο χρόνο που είναι στο βάθρο ο κάθε ομιλητής, ανάρτηση κειμένου απολογίας για την κατάληψη (!), ψήφισης με πάσο και να μην επηρεάζουν οι αποφάσεις του τμήματος μας όλο το ΕΚΠΑ.

Έγινε επεξεργασία από TechMonkey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τρολλ much?

 

το εννοω 

η δαπ ειναι της ΝΔ 

η πασπ του πασοκ 

η κνε ηταν με το ΚΚΕ , αλλα πλεον ειναι στο 3-4% , οποτε μαλλον πρεπει να γινουν κοννε με συριζα λογο του 25% 

 

θα μου πεις βεβαια πως ΚΝΕ= κουμουνιστικη νεολαια ελλαδος 

παρολαυτα ακομα για το ΚΚΕ μιλανε 

Link to comment
Share on other sites

το εννοω 

η δαπ ειναι της ΝΔ 

η πασπ του πασοκ 

η κνε ηταν με το ΚΚΕ , αλλα πλεον ειναι στο 3-4% , οποτε μαλλον πρεπει να γινουν κοννε με συριζα λογο του 25% 

 

θα μου πεις βεβαια πως ΚΝΕ= κουμουνιστικη νεολαια ελλαδος 

παρολαυτα ακομα για το ΚΚΕ μιλανε 

Ok Sorry τότε.

 

Η ΚΝΕ ήταν και είναι η νεολαία του ΚΚΕ, όπως η Νεολαία ΠΑΣΟΚ είναι η νεολαία του ΠΑΣΟΚ και η ΟΝΝΕΔ είναι η νεολαία της Νέας Δημοκρατίας.

Η φοιτητικές παρατάξεις έχουν άλλα ονόματα, Πανσπουδάστική Κίνηση Συνεργασίας (ΠΚΣ) για το ΚΚΕ, ΠΑΣΠ του ΠΑΣΟΚ, και ΔΑΠ-ΝΔΦΚ της ΝΔ.

Αντίστοιχα του ΣΥΡΙΖΑ είναι η νεολαία ΣΥΡΙΖΑ και στις σχολές είναι η Αριστερή Ενότητα.

 

Τώρα, αυτό που πρέπει να καταλαβεις είναι ότι πολύ μικρή σχέση έχουν τα εκλογικά αποτελέσματα των φοιτητικών εκλογών με αυτά των βουλευτικών, και όπως μπορείς να δεις εδώ στις τελευταίες φοιτητικές εκλογές η ΠΚΣ πέρασε δευτερη.

 

Αλλά ακόμα και να μην συνέβαινε κάτι τέτοιο, η ΠΚΣ με την Αρ.Εν. σφάζοντε όσο και το ΚΚΕ με τον ΣΥΡΙΖΑ οπότε κάτι τέτοιο δεν θα γινόταν ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

αχααααα

οπως καταλαβες δεν ασχολουμε με αυτα   :p

 

παντος ετσι για να γινετε κουβεντα , τει πειραια πλεον πασπ και δαπ εχουν πεθανει , μονο η κνε μενει ζωντανη(μαζι με τους υπολοιπους παρομοιους μαλλον επιδη τα ατομα που την απαρτιζουν ειναι αιωνιοι)  και καθε μερα εχουν κατι τεραστια ηχεια και ακουνε alternative , φυσικα η φασαρια ειναι αφορητη  . Μαλιστα πολλες φορες που σχολαω κατα τις 7 , τους εχω ποιασει να βαζουν projector για προβολη κουλτουριαρικης ταινιας 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

παντος ετσι για να γινετε κουβεντα , τει πειραια πλεον πασπ και δαπ εχουν πεθανει , μονο η κνε μενει ζωντανη(μαζι με τους υπολοιπους παρομοιους μαλλον επιδη τα ατομα που την απαρτιζουν ειναι αιωνιοι)  και καθε μερα εχουν κατι τεραστια ηχεια και ακουνε alternative , φυσικα η φασαρια ειναι αφορητη  . Μαλιστα πολλες φορες που σχολαω κατα τις 7 , τους εχω ποιασει να βαζουν projector για προβολη κουλτουριαρικης ταινιας 

Δεν με νοιάζει :p :P Έχω αφήσει πίσω το Ελληνικό Πανεπιστήμιο εδώ και 3 χρόνια...

Βαριέμαι και να σχολιάσω πολύ αυτό που είπες περί αιωνίων και παρόμοιων, θα πω απλά ότι ειναι λάθος αντίληψη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει :p :p Έχω αφήσει πίσω το Ελληνικό Πανεπιστήμιο εδώ και 3 χρόνια...

Βαριέμαι και να σχολιάσω πολύ αυτό που είπες περί αιωνίων και παρόμοιων, θα πω απλά ότι ειναι λάθος αντίληψη.

 

 

θες να μου πεις οτι ειναι απολυτα λογικο να κλαιγοντε εχοντας φτασει 20ο εξαμηνο και αντι να πατανε το ποδι τους στις θεωριες , να καθοντε να μοιραζουν χαρτα και να διαβαζουν ριζοσπαστη ? -.-

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστή είναι η αντίληψη.

Οι αιώνιοι στα σπίτια τους. Λες και δεν ξέρουμε ότι το τραβάνε επίτηδες για να αποφύγουν στρατό ή άλλες καταστάσεις.

Να πάρουνε και τον ριζοσπαστη να σκουπιζονται στις τουαλέτες

(προπαγανδα Mode off)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Για να μην μονοπωλεί το ενδιαφέρον το θέμα του δημοψηφίσματος, αυτό το βάζω εδώ ως πιο σχετικό:

http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1500009875

 

Βέβαια κάθε χρόνο πληρώνουμε εκπρόθεσμα, και βασικό θέμα της συνόδου των πρυτάνεων (που συντμήθηκε λόγω ανακοίνωσης του δημοψηφίσματος) ήταν η μη καταβολή πιστώσεων στα Ιδρύματα για το 2015. Με κάτι τέτοια έρχεται πάλι στο προσκήνιο η παλιά συζήτηση για ανοιχτή και δωρεάν πρόσβαση σε ποιοτικά επιστημονικά άρθρα, αλλά αυτές τις μέρες μάλλον είναι πολυτέλεια :).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.