Jump to content



Αβασανηστα w.c


tomhel

Recommended Posts

Παιδια , λογο καλοκαιριου αλλα και prescott :mad: , οι temp στο εσωτερικο του chieftec φερνουν κατι απο την τελευταια πιστα στο far cry (inferno....:devil: ).....

Γιαυτο και η τοποθετηση ενος wc θεωρω πως ειναι αμεσα επιβεβλημενη....Τι αποψη εχετε γιαυτο....

http://www.globalwin.com.tw/products/water_cooling/silentstream.html

η για κατι που να παιζει εκει κοντα στα 150....

(Δεν εχω ουτε χρονο , αλλα ουτε και ΟΡΕΞΗ , για handmade w.c)...

Γερασα...

:tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από το μέγεθος του ψυγείου τότε αυτό το kitάκι της Globalwin πρέπει να είναι αρκετά χειρότερο απο μία καλή αερόψυξη..Δε θα το πρότεινα για τον Prescott..Καλύτερα να δώσεις 50 παραπάνω και να πας στο Zalman.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tomhel [Σήμερα, στις 10:23]

waterchill = 300 + .......:eek:

ποιος θανασης.....???..:whistling

Φιλε μου διαβασε λιγο το Board και δεις οτι τα περισοτερα Καλα Custom w/c φτανουν τα 300+ αλλα και αρκετα ξεπερνουν κατα πολυ αυτα τα χρηματα...

Με υδροψυξη των 200+ ΔΕΝ θα κανεις δουλεια με τον Prescott και αν θελεις και να των υπερχρονισεις....τοτε πολυ απλα....PHASE CHANGE....;)

Link to comment
Share on other sites

Και κατι για αυτους που δεν ξερουν..

Το Zαlman paidia DEN ειναι για πολλα πραγματα.

Ειναι ενα συστημα ΑΘΟΡΥΒΟ (οπος ειναι αλλωστε ολα τα προιοντα της εταιριας αυτης) αλλα αυτο δεν ερχετε χωρις καποια ΘΥΣΙΑ και αυτη ειναι...ΜΕΙΟΜΕΝΗ ΑΠΟΔΟΣΗ..

Γιαυτο ΠΡΙΝ πεταξτε τα χρηματα σας να αποφασισετε τη θελετε απο το cooling σας....ΗΣΥΧΙΑ ??? η ΑΠΟΔΟΣΗ ??

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και 300 για καλό νερό. Block 50 + L30 60 + Ψυγείο(Condenser) 35χ28 + Ανεμιστήρα σχεδον διπλάσιο απο 12άρη 30 + Tank απο merenda 1 + Σωλήνες και σφιγκτήρες 5 + Υλικά για να φτιάξεις κουτάκι 30 = όλα μαζι 176

Ψάξε να φτιάξεις Waterchiller, Με 120-140 φτιάχνεις αλλά είναι πολύ πιο δύσκολο απο απλό w/c γιατι πρέπει να προσέξεις να μονώσεις σωλήνες + μπλοκ.

Link to comment
Share on other sites

Οπα, καντε λιγο κρατει ρε παιδια :D

ο ανθρωπος ειπε οτι λογω καλοκαιριου παιζει far cry =inferno :tomato:

δεν ειπε οτι θελει να ανοιξει FSB=250 :D

συμπερασμα : το zalman η το waterchill KT03 μπορουν να του δωσουν αυτα που θελει

οσο για το κοστος που ανεφερε καποιος φιλος αν υπολογισουμε ΦΠΑ+ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ (δεν ειμαστε ολοι Αθηνα:rolleyes: ) τοτε καληνυχτα τα 300 πανε περιπατο.

αν επιμενει καποιος στα 176 τοτε εγω δινω 200 να μου το στειλει :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tomhel [Σήμερα, στις 19:58]

@ Tαραμας - Κοιτα το γερμανικο σιτε....Τελικη 99 ( περιεχει φπα)....:clap:

Τους εχω στηλει μαιλ , για παραδοση και κοστος.....

ΕΙΔΩΜΕΝ....:rolleyes:

Συμφωνω, μπορω να σου δειξω τιμη στην twaivan αν θελεις αλλα δεν το κανω γιατι θα κλαψουμε παρεα :wassat:

το ζητουμενο ομως ειναι οτι εγω ειμαι αναγκασμενος να πληρωσω τις τιμες Ελλαδας και δευτερον αν παραγγειλω τα κομματια που θελω απο 2-3 διαφορετικες πηγες μετρα απο 9-14 ευρω μεταφορικα σε καθε μια απο αυτες ;)

αν παλι σαν επιχειρηση προσπαθησω να τα φερω απο twaivan θα παρω ναι μεν τιμες αλλα τα 200 block antarctica που θα μου δωσουν σαν ελαχιστη ποσοτητα πες μου εσυ που θα τα δωσω.

το εχουμε δοκιμασει αυτο το μονοπατι και δεν περπατησε, δυστυχως ειμαστε μικρη αγορα και δεν υπαρχουν περιθωρια αναπτυξης σε πολλους, παραυτα πρεπει να δεχθουμε οτι εχουμε φτασει τουλαχιστον στα ειδη αυτα να εχουμε τιμες σχεικα καλες σε σχεση με τις ευρωπαικες χωρες, τωρα για την τιμη που δινεις στο συγκεκριμενο 99ευρω ειναι παραξενη γιατι ουτε η ιδια η εταιρεια δεν δινει αυτη την τιμη, συμβαινουν ομως αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ταραμά σου έβγαλα τιμή 176.....Για να φέρω μια Οθόνη 21" απο Θεσαλλονίκη - Αθήνα με φορτωτική μου πήρε 25. Ξέρεις πόσο ζυγίζει αυτή έτσι; Α! μου την έφεραν και στη πόρτα μου, και σε 1 μερα. Πόσο λες να σου κοστίσει να μεταφέρεις σωλήνες, ψυγείο και μια αντλία. Μου αρέσει που έχεις και επιχείρηση και κανονικά αυτά έπρεπε να τα ξέρεις.

Λοιπον αντε και τα μεταφορικά στη ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ περίπτωση +25 αν και θα είναι λιγότερα για αυτά τα 3, Σύνολο 201 και έχεις Super Σύστημα.

Ακους εκεί 100 μεταφορικα.....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δώσε μου 200 και στα στέλνω. Το ψυγείο το βρίσκεις σε μαγαζί με Air Condition ή σε ψυκτικούς, μαγαζί με αντλίες και σωλήνες δεν μπορεί να μην υπάρχει. Το μπλόκ θα παραγγείλεις. ’ρα δεν χρειάζεται να κάνεις 3 διαφορετικές παραγγελίες, λίγο κόπο θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004 [Χθες, στις 22:25]

Ταραμά σου έβγαλα τιμή 176.....Για να φέρω μια Οθόνη 21" απο Θεσαλλονίκη - Αθήνα με φορτωτική μου πήρε 25. Ξέρεις πόσο ζυγίζει αυτή έτσι; Α! μου την έφεραν και στη πόρτα μου, και σε 1 μερα. Πόσο λες να σου κοστίσει να μεταφέρεις σωλήνες, ψυγείο και μια αντλία. Μου αρέσει που έχεις και επιχείρηση και κανονικά αυτά έπρεπε να τα ξέρεις.

Λοιπον αντε και τα μεταφορικά στη ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ περίπτωση +25 αν και θα είναι λιγότερα για αυτά τα 3, Σύνολο 201 και έχεις Super Σύστημα.

Ακους εκεί 100 μεταφορικα.....

Εχεις ακουσει αυτο που λενε "ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΘΑΛΑΣΣΑ" το αθηνα - θεσσαλονικη δεν εχει θαλασσα αγορι μου, και δευτερον εχεις ιδεα που ειναι η Ροδος? εκει που το αεροπορικο εισιτηριο ΑΘΗΝΑ-ΡΟΔΟ ειναι πιο ακριβο απο το ΡΟΔΟ-ΛΟΝΔΙΝΟ :jump:

για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα στο hac - checkmate- plaisio κλπ ποσα πληρωνω καθε παραγγελια :tomato:

τωρα αν εισαι και στο Καστελλοριζο τοτε πανε μεσω Βουδαπεστης :p

Τελος κανε μου μια περιγραφη των πραγματων που θα παιρνω με 176 ευρω και που ξερεις μπορει να συνεργαστουμε :jump:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.