Jump to content



Αβασανηστα w.c


tomhel

Recommended Posts

Δεν γνωρίζω πόσο κοστίζει να πάει μέσω θαλάσσης η αέρα για να σου απαντήσω,

Λοιπόν, L30 60,

Βlock 50

Ψυγείο απο A/C λίγο πιο μεγάλο απο το τριπλό του HAC μαζί με ανεμιστήρα 220v τον κόβω να είναι 15-16 ιντσών 30

Βάλε και σωλήνες, τάπερ για τανκ, υλικά για να φτιάξεις το κουτί, το πολύ 35, σύνολο 175

Είναι και πολύ αποτελεσματικό και εντελώς αθόρυβο (Εχω βάλει και πλαστικές βάσεις για τους κραδασμούς) μιας και ο ανεμιστήρας είναι πολύ μεγάλος και δεν χρειάζεται πολλές στροφές για να είναι αποτελεσματικος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004 [Σήμερα, στις 18:19]

Δεν γνωρίζω πόσο κοστίζει να πάει μέσω θαλάσσης η αέρα για να σου απαντήσω,

Λοιπόν, L30 60,

Βlock 50

Ψυγείο απο A/C λίγο πιο μεγάλο απο το τριπλό του HAC μαζί με ανεμιστήρα 220v τον κόβω να είναι 15-16 ιντσών 30

Βάλε και σωλήνες, τάπερ για τανκ, υλικά για να φτιάξεις το κουτί, το πολύ 35, σύνολο 175

Είναι και πολύ αποτελεσματικό και εντελώς αθόρυβο (Εχω βάλει και πλαστικές βάσεις για τους κραδασμούς) μιας και ο ανεμιστήρας είναι πολύ μεγάλος και δεν χρειάζεται πολλές στροφές για να είναι αποτελεσματικος.

μολις την δευτερα πληρωσα 184+11μεταφορικα=195ευρω και μου μενουν : δοχειο, αντλια και ρελε για το start με τον υπολογιστη, αυτα χωρις κατασκευη κουτιου και ψυγειο το διπλο του hac γιατι δεν θελω να εχω δευτερη κασα μονο για ψυγειο :D ειναι λιγο αντιαισθητικο.

καταλαβαινω το σκεπτικο σου, οσο για τα μεταφορικα ειπαμε, αν χρειατει να παρεις πραγματα απο 2 η 3 μαγαζια τι θα τους πεις ? να συννενοηθουν μεταξυ τους και να τα βαλουν ολοι στο ιδιο κουτι? :jump:

Link to comment
Share on other sites

(Λίγο off-topic ρε παιδιά αλλά αν μπορείτε μη λέτε το κουτί "κάσα" γιατί μου σηκώνεται η τρίχα!!! Φίλε Ταραμά εσύ φταις για τη νέα αυτή μόδα, μη νομίζεις ότι δεν το ξέρω!!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman [Σήμερα, στις 22:07]

(Λίγο off-topic ρε παιδιά αλλά αν μπορείτε μη λέτε το κουτί "κάσα" γιατί μου σηκώνεται η τρίχα!!! Φίλε Ταραμά εσύ φταις για τη νέα αυτή μόδα, μη νομίζεις ότι δεν το ξέρω!!)

δυστυχως με παρεσυραν φιλοι και μου εμεινε οπως και το παρατσουκλι ΤΑΡΑΜΑΣ, και ο π@υστης ο φιλος που μου το κολλησε ακομα ετσι με φωναζει, το πιο ωραιο ειναι οτι στις ομαδες που πεταω (falcon για οσους ξερουν;) ) εχει πλακα να προσπαθει ο αμερικανος η ο γιαπωνεζος να σε καλει ΤΑΡΑΜΑ :jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tomhel

Παιδια , λογο καλοκαιριου αλλα και prescott :mad: , οι temp στο εσωτερικο του chieftec φερνουν κατι απο την τελευταια πιστα στο far cry (inferno....:devil: ).....

Γιαυτο και η τοποθετηση ενος wc θεωρω πως ειναι αμεσα επιβεβλημενη....Τι αποψη εχετε γιαυτο....

http://www.globalwin.com.tw/products/water_cooling/silentstream.html

η για κατι που να παιζει εκει κοντα στα 150....

(Δεν εχω ουτε χρονο , αλλα ουτε και ΟΡΕΞΗ , για handmade w.c)...

Γερασα...

:tomato: :tomato:

εγω παντως εβαλα το waterchill και απλα ειναι απιστευτο !!!! δεν πιστευα οτι 8α τα καταφερω να το βαλω μιασ και 1η φορα αποφασισα να παω σε υδροψυξη. εχω πρεσκοτ στα 3.2 και κρυωνω επισης καρτα γραφικων ( abit 9800 xt) και οι 8ερμοκρασιες για μενα ειναι παραπανω απο ικανοποιητικεσ !!!! με κλειστο καπακι κουτιου και τη μαμα ψυχτρα του πρεσκοτ χτυπαγα σχεδον 80 βαθμους οταν επαιζα παιχνιδια βαρια !!!με το που εβαλα την υδροψυξη και συγκεκριμενα το κιτ με την L30 αντλια , το διπλο ψυγειο με τα φανακια στα 7V kai oxi sta 12V οι θερμοκρασιες idle ειναι στους 37 βαθμους !!!!! ενω οταν παιζω παιχνιδια βαρια δεν ξεπερναει ι θερμκρασια τους 45-47 !!!!!! και σημειωνω οτι κρυωνω και την καρτα !!!! μπορει να μην ξερω πολλα και να μην εχω δοκιμασει αλλα συστηματα αλλα εγω ειμαι πληρως ικανοποιημενος απο το κιτακι αυτο. και επισης θορυβος μηδεν !!!! το καλο ηταν οτι το πηρα απο αγγλια πριν κατι μηνες οποτε μου ηρθε πιο φτηνα ....... και επισης ηταν οτι το καλυτερο για να μπω και εγω στο χωρο της υδροψυξης. τωρα ειμαι σιγουρος οτι μπορω να στησω οποιοδηποτε συστημα υδροψυξης η να αναβαθμισω το υπαρχον(που για μενα δεν υπαρχει λογος) φυσικα παντα με τις ιδεες και προτασεις των παιδιων απο το φορουμ !!!! αυτα .....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jean-Paul

[...] τωρα ειμαι σιγουρος οτι μπορω να στησω οποιοδηποτε συστημα υδροψυξης η να αναβαθμισω το υπαρχον(που για μενα δεν υπαρχει λογος) φυσικα παντα με τις ιδεες και προτασεις των παιδιων απο το φορουμ !!!! αυτα .....

Έτσι είναι. Στην πράξη είναι πιο απλό απ' ότι ακούγεται. Αρκεί να πάρεις την απόφαση... :) :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.