Jump to content



πολυμηχάνημα (laser b/w, scanner, fax)


Recommended Posts

καλησπέρα, χρειάζομαι ένα πολυμηχάνημα για να καλύψει τις ανάγκες μικρής ατομικής επιχείρησης.

δηλαδη ασπρομαυρος laser, scanner και fax.

είδα αυτόν: Msystems.gr - Προϊόντα - Hewlett Packard Mono LaserJet Pro M1536dnf MFP ePrint

και θελω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανεις με τα μελάνια τι γινεται, αν γεμίζουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, χρειάζομαι ένα πολυμηχάνημα για να καλύψει τις ανάγκες μικρής ατομικής επιχείρησης.

δηλαδη ασπρομαυρος laser, scanner και fax.

είδα αυτόν: Msystems.gr - Προϊόντα - Hewlett Packard Mono LaserJet Pro M1536dnf MFP ePrint

και θελω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανεις με τα μελάνια τι γινεται, αν γεμίζουν.

Το συγκεκριμενο περνει toner : TONER HP P1566 BLACK 2.100 ΣΕΛΙΔΕΣ CE278A | You.gr

και ναι ξαναγεμιζουν αλλα δεν στο συνιστω !!!!

ουτος η αλλος σου βγαζει παρα μα παρα πολλες σελιδες σε σχεση με ενα Inkjet MFP.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα απεφευγα την HP και θα προτιμουσα κατι σε Lexmark οπως το Χ204n

Eager.gr :: Περιφερειακά :: Πολυμηχανήματα :: LASER :: Lexmark :: Lexmark X204Ν LASER ΠΟΛΥΜΗΧANHMA

Η Lexmark ειναι πιο αξιοπιστη πιστευω και σε ποιοτητα εκτυπωσης και σε ποιοτητα μηχανηματος +οτι ειναι και πιο φθηνη.

Τα τονερακια καλο ειναι να μην τα γεμιζεις γιατι τα επαναγεμισμενα συνηθως ριχνουν λιγο γραφιτη παραπανω ο οποιος μενει μεσα στον εκτυπωτη και θα σου βγαζει μουτζουρες οπως επισης μπορει να σου χαλασει και το Fuser.Αντε στην μεγιστη περιπτωση να το γεμισεις μια φορα και μετα να παρεις αυθεντικο.Αυτα βεβαια ειναι προσωπικη μου γνωμη,μπορει καποιος αλλος να σου πει να τα γεμιζεις και οτι δεν παθενει τιποτα ο εκτυπωτης,εγω απλα λεω τι εχω δει:)

Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα απεφευγα την HP και θα προτιμουσα κατι σε Lexmark οπως το Χ204n

Eager.gr :: Περιφερειακά :: Πολυμηχανήματα :: LASER :: Lexmark :: Lexmark X204Ν LASER ΠΟΛΥΜΗΧANHMA

Η Lexmark ειναι πιο αξιοπιστη πιστευω και σε ποιοτητα εκτυπωσης και σε ποιοτητα μηχανηματος +οτι ειναι και πιο φθηνη.

Τα τονερακια καλο ειναι να μην τα γεμιζεις γιατι τα επαναγεμισμενα συνηθως ριχνουν λιγο γραφιτη παραπανω ο οποιος μενει μεσα στον εκτυπωτη και θα σου βγαζει μουτζουρες οπως επισης μπορει να σου χαλασει και το Fuser.Αντε στην μεγιστη περιπτωση να το γεμισεις μια φορα και μετα να παρεις αυθεντικο.Αυτα βεβαια ειναι προσωπικη μου γνωμη,μπορει καποιος αλλος να σου πει να τα γεμιζεις και οτι δεν παθενει τιποτα ο εκτυπωτης,εγω απλα λεω τι εχω δει:)

Ελπιζω να βοηθησα.

Τα Lexmark είναι απείρως καλύτερα μηχανήματα. Κακώς τα έχουν σε 2η θέση μερικοί.

Link to comment
Share on other sites

Τα Lexmark είναι απείρως καλύτερα μηχανήματα. Κακώς τα έχουν σε 2η θέση μερικοί.

Απλα τα Lexmark ειναι "μηχανικα" και αξιοπιστα,ενω τα HP ειναι λιγο φρουφρου και αρωματα του στυλ εγχρωμες οθονες card reader κλπ κλπ και μολις σου χαλασει κατι απο αυτα θες οσα κοστισε το μηχανημα για το επισκευασεις + οτι εχω μια εντυπωση πως ειναι πιο ευπαθη σε βλαβες τα HP.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά γιατί βάζεις 90 ευρώ παραπάνω να πάς σε ένα έγχρωμο μηχάνημα

HP Color LaserJet Pro CM1415fn (τιμή online 346 ευρώ)

laser πολυμηχάνημα με δυνατότητες αντιγραφής, σάρωσης & φαξ.

HP Color LaserJet Pro CM1415fn - Πολυμηχάνημα έγχρωμο laser | Multirama

Ξέρω δεν είναι στραγάλια τα 90 ευρώ αλλά θεωρώ πως αξίζει τον κόπο να πας σε ένα έγχρωμο μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.