Jump to content



Mac OS X Lion (10.7)


LevelOne

Recommended Posts

Μάλλον είναι αυτό. Και πάλι, λιγότερα βγαίνει το ΜΒΡ με τα προγράμματα... :)

Αν όμως του βάλεις Linux και επιλέξεις

Cinelerra 4.0 Cinelerra | Open Source Alternative - osalt.com

και

Fusion 5.0 eyeonline.com home of eyeon Software Inc. creators of Fusion and DFX+

ή όποια άλλα αντίστοιχα θέλεις τότε κάνεις την δουλειά σου με μόνο το κόστος αγοράς του μηχανήματος. :rubik:

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα πόσο καλά είναι τα προγράμματα που παρέθεσα επειδή δεν ασχολούμαι με το αντικείμενο.

Απλά θέλω να σου δείξω ότι δεν μπορείς να κρίνεις πόσο οικονομικά συμφέρον είναι ένα μηχάνημα βάζωντας σαν κριτήριο τις τιμές κτίσης προγραμμάτων τρίτων κατασκευαστών.

Αν μιλήσουμε για ποιότητα λογισμικού,σταθερότητα,ταχύτητα κλπ τότε σίγουρα το apple έχει πολλά να πεί και να διδάξει.

Αν μιλήσουμε για δυνατότητα εκτέλεσης βαριών εφαρμογών σε περιβάλλον φορητού σε σχέση με το αντίστοιχο win μηχάνημα τότε ίσως και να αξίζει με τα χίλια η αγορά του.

Απλά προσπάθησε να εστιάζεις σε ποιό άμεσα συγκρίσιμα και μετρήσιμα χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

και ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι αν δεν εχεις κατι καλο να πεις καλυτερα μην μιλας καθολου οταν ειναι να προσβαλεις καποιον... (καλυτερα να μασας παρα να μιλας που λεει και μια διαφημιση)

συμφωνω απολυτως! μονο που αργησες να το γραψεις.. ηθελε 4-5 posts πιο νωρις!

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο μ', να σε ρωτήσω για τη διαδικασία της αναβάθμισης: Θέλει κάτι σαν φορμάτ, ή είναι απλό upgrade; Προβλήματα με εφαρμογές έχεις συναντήσει μετά την αναβάθμιση; Για μηχάνημα δουλειάς, αξίζει να ασχοληθούμε με το Lion ή να σας αφήσουμε εσάς τους early adopters να λύσετε τα προβλήματα και από Οκτώβρη το ξανακοιτάμε; :p

(το μηχάνημα είναι ένα iMac 27άρι late 2010 χωρίς να θυμάμαι περισσότερα στοιχεία:tomato:)

Link to comment
Share on other sites

Κι᾽ εγώ δε θα το περάσω ακόμα στο Hac.. Διονύση, μπορείς να κάνεις clean install αλλά μπορείς και να το περάσεις πάνω από το Snow Leopard. Προτιμότερο το 1ο αν δε βαριέσαι.

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα Lion δείχνουν να είναι πιο γρήγορα σε απόκριση και σε ταχύτητα.

Δε μου δουλεύει το κουμπί END όταν γράφω κείμενο σε chrome.

Καλύτερη απόδοση στο cinebench η 6870 κατά 15%, ίδια απόδοση ο επεξεργαστής.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.