Jump to content



Gtx295 sli or 6990


paynemax

Recommended Posts

Παρε τον adaptora και παιξε με μια καρτα...

Δεν νομιζω να μπορεις να γλυτωσεις τον adaptora εκτος και αν ενα monitor σου εχει display port....

Στην τελικη παρε 2χ570gtx απο pixmania και ξεχνα adaptores και stuttering με 550 ευρω

PNY GeForce GTX 570 - 1280 MΒ GDDR5 - PCI-Express 2.0 (GMGTX57N2H12ZPB) :αγορές, τιμές, αξεσουαρ PNY GeForce GTX 570 - 1280 MΒ GDDR5 - PCI-Express 2.0 (GMG...

1280 mb για 5760*1080? νομίζω είναι (ή σύντομα θα είναι) πολύ λίγα.....

σε μια οθόνη δεν έχω stuttering ούτε flickering με 6950 cf , και παίζω πάντα χωρίς Vsync....

η μόνη περίπτωση που είχα ήταν με το Crysis 2 πριν βγούν σωστοί driver...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Τελικα πηγα πισω την 6970 sapphire , εκανε παρα πολυ θορυβο.

Αγορασα την ASUS 6970 DirectCUII και εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος , πραγματικα αθορυβη και δροσερη.

Τι motherboard να παρω για 2 χ 6970 DirectCUII ?(χωρις να αλλαξω ολο το HW)

Το συστημα ψυξης ειναι τεραστιο και η GIGABYTE που εχω αν και εχει 2 pci slots αναμεσα στις pciX ειναι οριακο η καρτες ακουμπανε μεταξυ τους και βλεπω να γινετε βλακεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει μητρική με περισσοτερα απο 2 pci slots αναμεσα στα pci-express:weep:. Οποτε καθεσαι στα αυγα σου.

Σιγουρα?

Ειδα μερικες αλλα δεν ημουνα σιγουρος και ειπα να ρωτησω....

MSI Big Bang Marshal B3 (s1155, DDR3, P67) - Μητρικές - plaisio.gr

ASUSTeK Computer Inc. - Motherboards- ASUS Maximus IV Extreme-Z

οι παρανανω δεν κανουν ? ........ρωταω γιατι εχω χασει τον μπουσουλα με τα pcix16 και 8 αλλα πανε μεσα απο το chipset αλλα απευθειας στην CPU .....κοκ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα πισω την 6970 sapphire , εκανε παρα πολυ θορυβο.

Αγορασα την ASUS 6970 DirectCUII και εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος , πραγματικα αθορυβη και δροσερη.

Τι motherboard να παρω για 2 χ 6970 DirectCUII ?(χωρις να αλλαξω ολο το HW)

Το συστημα ψυξης ειναι τεραστιο και η GIGABYTE που εχω αν και εχει 2 pci slots αναμεσα στις pciX ειναι οριακο η καρτες ακουμπανε μεταξυ τους και βλεπω να γινετε βλακεια.

Και οι 2 πανω κατω στην ιδια τιμη παιζουν εγω προσωπικα θα προτιμουσα την asus - μου αρεσει πιο πολυ και σαν μητρικη αλλα και σαν ετερια -

Link to comment
Share on other sites

Ο [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] αν δεν με απατα η μνήμη μου εχει 2 6970dcuii "κολλητά", στειλε του ενα πμ να σου πει τι παίζει μην μπαίνεις τζάμπα σε περιττά έξοδα.

Προσωπικά δεν νομίζω να εχουν θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Πάλι θα το θες.... αλλα κανε και ενα κοπο περνα απο super market να παρεις μερικες σακουλες να βαλεις το stuttering!

SEB τελικα ακολουθησα την συμβουλη σου ! ! !

Εβαλα στην ακρη την ASUS 6970 DIRECTCUII και πηρα την GIGABYTE GTX580SOC την αλλη εβδομαδα θα παρω και την δευτερη.

ΤΗΧ ! ! !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σου φιλε ! Ειδα μια δημοσιευση σου στο φορουμ και θελω να σε ρωτησω ! Βασικα και να σε συμβουλευσω ! Ειναι καλυτερα να αγορασεις μια 6990 και να πουλισεις την gtx 295 ! Οι επιδοσεις της καρτας ειναι απιστευτες μια και την εχω ! Τελος ηθελα να σου πω ! Εγω ειμαι συλλεκτης παλιων καρτων γραφικων ! Θα ηθελα λοιπον να σου πω αν θες μου την πουλας εμενα την 295 αν ειναι EVGA ! Και πες μου αμα θες που βρικες σε προσφορα την αλλη gtx 295 γιατι την ψαχνω σαν τρελος ! Ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε ! Ειδα μια δημοσιευση σου στο φορουμ και θελω να σε ρωτησω ! Βασικα και να σε συμβουλευσω ! Ειναι καλυτερα να αγορασεις μια 6990 και να πουλισεις την gtx 295 ! Οι επιδοσεις της καρτας ειναι απιστευτες μια και την εχω ! Τελος ηθελα να σου πω ! Εγω ειμαι συλλεκτης παλιων καρτων γραφικων ! Θα ηθελα λοιπον να σου πω αν θες μου την πουλας εμενα την 295 αν ειναι EVGA ! Και πες μου αμα θες που βρικες σε προσφορα την αλλη gtx 295 γιατι την ψαχνω σαν τρελος ! Ευχαριστω !!!

Μας Τρέλανες!!! :slap::help: :computer: :suicide:

Post of the Year!!!!!

:clap::clap::clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε ! Ειδα μια δημοσιευση σου στο φορουμ και θελω να σε ρωτησω ! Βασικα και να σε συμβουλευσω ! Ειναι καλυτερα να αγορασεις μια 6990 και να πουλισεις την gtx 295 ! Οι επιδοσεις της καρτας ειναι απιστευτες μια και την εχω ! Τελος ηθελα να σου πω ! Εγω ειμαι συλλεκτης παλιων καρτων γραφικων ! Θα ηθελα λοιπον να σου πω αν θες μου την πουλας εμενα την 295 αν ειναι EVGA ! Και πες μου αμα θες που βρικες σε προσφορα την αλλη gtx 295 γιατι την ψαχνω σαν τρελος ! Ευχαριστω !!!

:worship::worship::worship::worship:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε ! Ειδα μια δημοσιευση σου στο φορουμ και θελω να σε ρωτησω ! Βασικα και να σε συμβουλευσω ! Ειναι καλυτερα να αγορασεις μια 6990 και να πουλισεις την gtx 295 ! Οι επιδοσεις της καρτας ειναι απιστευτες μια και την εχω ! Τελος ηθελα να σου πω ! Εγω ειμαι συλλεκτης παλιων καρτων γραφικων ! Θα ηθελα λοιπον να σου πω αν θες μου την πουλας εμενα την 295 αν ειναι EVGA ! Και πες μου αμα θες που βρικες σε προσφορα την αλλη gtx 295 γιατι την ψαχνω σαν τρελος ! Ευχαριστω !!!

:man_in_love::man_in_love::man_in_love::man_in_love::man_in_love::man_in_love::man_in_love::man_in_love::man_in_love:

Παρε εκει την 6990 να χαρεις gaming

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.