Jump to content


Modding the modem; Cooling the cable connection.


soki

Recommended Posts

Δεν νομίζω πως θα είχε αποτέλεσμα κάτι τέτοιο. Αφού δεν εξαρτάται η ταχύτητα από τον χρονισμό των κυκλωμάτων αλλά από το καλώδιο και όλα τα άλλα εκτός από το μόντεμ.

Πιστεύω πως ο χρονισμός είναι αρκετός ώστε να αντέξει αρκετά υψηλότερες ταχύτητες από αυτές των δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα έπρεπε να αλλάξει τον τίτλο σε κάτι τέτοιο

"Πως να σκοτώσετε το χρόνο σας πειράζοντας το τελευταίο τμήμα του υπολογιστή που έχει ανάγκη από καλύτερη απαγωγή θερμότητας" :) :) :) :) :) :) :)

Τι έγραψα πάλι ο άτιμος. :o :o :o

Τώρα που το σκέφτομαι το scanner και ο εκτυπωτής μου ζεσταίνονται λιγουλάκι (ειδικά το scanner όταν ανάβει η λάμπα). Ποιος ενδιαφέρεται να έρθει να τα "ψύξουμε λίγο"? :upside: :upside: :upside:

Link to comment
Share on other sites

Χτές στον ΟΤΕ ένας έφερε ένα NetMod με έναν 8cm fan βιδωμένο στο επάνω μέρος...... Τον είχε με μετασχηματιστή......

Τώρα εώ σκέφτομαι να το βάψω μάυρο και να του κάνω μια τρύπα 4cm μπροστά για fan.... Ρε μην τρελένεστε.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hemispasm [Σήμερα, στις 16:53]

αν ειναι να σταματησει να τρωει "κολληματα" το jetspeed και να με αναγκαζει να ανανεωνω την Ip μου καθε 4-5 ωρες μια χαρα θα το εκανα ;)

Κατι δεν πάει καλά με το Jetski σου τότε. Μήπως το "μπουκώνεις" με πάνω από 200-250 con; Σε μένα αλλάζει IP περίπου 1 φορά την εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

Χτές στον ΟΤΕ ένας έφερε ένα NetMod με έναν 8cm fan βιδωμένο στο επάνω μέρος...... Τον είχε με μετασχηματιστή......

Τώρα εώ σκέφτομαι να το βάψω μάυρο και να του κάνω μια τρύπα 4cm μπροστά για fan.... Ρε μην τρελένεστε.....

Netmod έχεις; Μιλάω κυρίως για την πρώτη έκδοση. Αυτή ζεσταίνεται υπερβολικά τόσο που ενός φίλου μου τους είχε πάρει φωτιά και στο τσακ το προλάβανε. Είχα κάνει κάποτε μία πολύ πρόχειρη κατασκευή με ένα ανεμιστήρα και έριξε αρκετά θερμοκρασία. Τώρα το έχω δίπλα στο παράθυρο και έπεσε αισθητά (να που είναι καλλή ώρες ώρες η μη ύπαρξη στεγάνωσης στα παράθυρα...). Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή να κάνω κάποιο Mod ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.