Jump to content



Ερωτήσεις για triple monitor setup


Astakos

Recommended Posts

Στο 24/7 pc μου εχω μια 5450 με 3 εξοδους (DP,DVI,d-SUB) και χρησιμοποιω τις 2 ψηφιακες για 2 23αρες που ειναι το desktop μου.

Θα ηθελα να συνδεσω και μια 32αρα τηλεοραση για να ριχνω εκει καμια ταινια για την γυναικα οσο θα χρησιμοποιω τα υπολοιπα 2 monitor για ιντερνετ κλπ.

Το pc ειναι full passive και στημενο ετσι για χαμηλη καταναλωση οποτε δεν θελω να βαλω καποια μεγαλη καρτα για eyefinity.

Οι λυσεις που σκεφτηκα ειναι 2 και θα ηθελα να ρωτησω αν μπορουν να υλοποιηθουν.

1) Συνδεση της 32αρας με το d-sub (αν και δεν θα ηθελα να χρησιμοποιησω αναλογικο σημα).

2)Μια δευτερη 5450 σε crossfire και να χρησιμοποιησω απο εκει επιπλεον ψηφιακες εξοδους.

Ισχυουν τα παραπανω? :thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι στo eyfinity βλεπει τα 3 μονιτορ σαν ενα μεγαλο με μεγαλη αναλυση.Φανταζομαι οτι αν μεγιστοποιω μια εφαρμογη θα απλωνεται φαρδια πλατια σε ολα.

Τα 2 μονιτορ που εχω τωρα δεν τα εχω βαλει σε eyefinity mode αλλα αφησα τα 7 να τα διαχειριστουν σε extended mode ωστε π.χ. στο ενα να εχω ντοκιμαντερ και στο αλλο να σερφαρω. (με το ultramon το κανω αλλα δεν εχει διαφορα).

Βασικα ψαχνω την πιο φθηνη λυση ωστε να κουμπωσω και ενα τριτο monitor που θα λειτουργει και αυτο σαν ανεξαρτητη επεκταση των υπολοιπων 2.

Link to comment
Share on other sites

ο ανθρωπος θελει να διαχειριζεται 3 ο8ονες απο μια καρτα γραφικων

αλλα 3 αυτονομες οθονες με τη δικια της αναλυση η καθε μια (1920χ1080 η καθε μια) και οχι ενωμενες σαν μια που ειναι το eyefinity οπως πολυ καλα ειπε

extended desktop πολυ απλα!!

λογικα πρεπει να γινεται αλλα δεν ξερω αν θα τις σικωνει η 5450 η αν θα χριαστει να ρηξεις την αναλυση καποιας οθονης

λογικα θα τις σηκωνει αφου δεν θα παιζεις παιχνιδια και θα ειναι χρηση desktop και ταινιες μονο

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω οτι το eyfinity μπορεις να το εχεις ηταν σαν "ενα" μονιτορ ειτε σαν 3 extended.

Τουλαχιστον ετσι το καταλαβα εγω. Και λογικα δεν θα ζοριζετε για αυτα που θελει.

Παντως δεν βαζω το χερι μου στην φωτια για δεν το εχω ψαξει παρα πολυ....μπορει και να καταλαβα λαθος με αυτα που διαβαζα περι eyefinity.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκε λιγο το θεμα και φταιω εγω για αυτο επειδη ανεφερα το eyefinity..

Προφανως αν ειχα καρτα με πολλες εξοδους θα μπορουσα να την δουλευω ειτε σε eyefinity ειτε σε extended.

To θεμα ειναι οτι η καρτα μου εχει μονο 2 ψηφιακες εξοδους και αναρωτιεμαι αν βαλω μια δευτερη καρτα μπορω να δωσω απο εκει σημα για τριτη οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.