Jump to content



Αγορα δυνατου gaming laptop μεχρι 1400 ευρω


ababapanos

Recommended Posts

παιδια θα θελα την βοηθεια σας για αγορα ενος δυνατου gaming laptop , θελω να μπορει να τρεχει ανετα ακομα και βαρια παιχνιδια τυπου crysis , metro κλπ... Επισης θα θελα να εχει και τα παρακατω...

full HD αναλυση 1980χ1920

3D οθονη

bluray drive η και bluray recorder ακομα καλυτερα...

Πιστευετε στα χρηματα αυτα μπορει να βρεθει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας επειδη το θεμα αυτο εχει απασχολήσει και αλλους αυτον τον καιρο σου προτεινω να ριξεις μια ματια σε αυτο το thread http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/agora-laptop-gia-gaming-98326.html

καθως εκει μεσα υπαρχουν αρκετες προτασεις που μπορει να σε ενδιαφερουν.

Αυτο που πιστευω οτι σε καλυπτει ειναι Dell XPS L702x 3D (i7/6GB/1TB) | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας επειδη το θεμα αυτο εχει απασχολήσει και αλλους αυτον τον καιρο σου προτεινω να ριξεις μια ματια σε αυτο το thread http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/agora-laptop-gia-gaming-98326.html

καθως εκει μεσα υπαρχουν αρκετες προτασεις που μπορει να σε ενδιαφερουν.

Αυτο που πιστευω οτι σε καλυπτει ειναι Dell XPS L702x 3D (i7/6GB/1TB) | Skroutz.gr

νομιζω πως αυτο δεν εχει 3D οθονη αλλα απλα υποστηριζει 3D αν συνδεθει με 3D TV απο την HDMI out της καρτας γραφικων του. ειναι ετσι?

ακομα δεν ξερω και θελω να ρωτησω αν η nVidia GeForce GT 555M με καλυπτει στα βαια και απaιτητικα games?

Link to comment
Share on other sites

από ότι έχω δει σε λάπτοπς έχει την καλύτερη κάρτα γραφικών για laptop πάντα είναι και 3GB. τώρα αν δείς και σε στο άλλο threat που λέει και ο the one υπάρχει και Review για το συγκεκριμένο laptopaκι

Link to comment
Share on other sites

λεω μηπως το αγορασω απο αυτον Dell XPS 17 L702x, i7 2630QM, 12GB, 500GB, 3D FULL HD | eBay

ειναι το μοντελο με την 3D οθονη. Θα θελα την γνωμη σας ως προς τον συγκεκριμενο πωλητη αν θα τον εμπιστευοσασταν , και μια γνωμη για την καρτα γραφικων του αν ειναι καλη για βαρια παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

το review στο άλλο το post το είδες?συγκρίνει αναλύσεις οθόνης και spec παιχνιδιού. crysis 2 FULL όλα Direct11 μην περιμένεις να παίζει πάντως. Αν αυτό θες πας σε allienware των 2000$ ++

Link to comment
Share on other sites

το review στο άλλο το post το είδες?συγκρίνει αναλύσεις οθόνης και spec παιχνιδιού. crysis 2 FULL όλα Direct11 μην περιμένεις να παίζει πάντως. Αν αυτό θες πας σε allienware των 2000$ ++

και εγω αυτο διαβασα οτι η gt555m ειναι ανεπαρκης σε αναλυση full hd και πρεπει να παω σε 6970m εστω και gtx 560m.

καποιο λινκ για το allienware που μου λες εχεις? και που μπορω να το βρω?

Link to comment
Share on other sites

Alienware M17xR3 - Laptop - Core i7-2630QM 2.0 GHz - 17,3" LED - Μαύρο | Multirama

Υπάρχει και εδώ αλλά δεν ξέρω κατα πόσο αξίζει δεν ξέρω.... Nvidia GeForce GTX 465M με χειρότερη κάρτα γραφικών...

Αν θές alienware μόνο από αμερική Custom-build

Αν δεν θές 3D τότε πήγαινε στο κανονικό 702x

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα ειμαι αναμεσα σε 3...

Sony Vaio VPCF22S1E/B Sony Vaio VPCF22S1E/B - Laptop - plaisio.gr

Asus Lamborghini VX7-SZ122V Asus Lamborghini, VX7-SZ122V |Asus notebooks στο e-laptops.gr

Dell XPS L702x Dell XPS L702x i7-2630/6GB/2x500GB/GT555 3GB/17.3/W7HP 64Bit 2Y NBD - MgManager

το sony εχει την GeForce GT 540M 1024 MB

το Asus εχει την GeForce GTX 460M 3GB

το Dell εχει την Nvidia GT 555m 3GB

για games ποιο ειναι καλυτερο???

Link to comment
Share on other sites

το 702χ ομως εχει την GT 555M η οποια απο οτι διαβαζω δεν ειναι οτι καλυτερο για βαρια παιχνιδια.

Βασικα κανενα λαπτοπ δεν ειναι για 100% gaming.

Φτιαχνεις ενα τουμπανο pc με 900ευρω που θα παιζει τα παντα ολα,

και με 600ευρω παιρνεις ενα αξιοπρεπεστατο laptop για μεταφορα.

Το θεωρω υπερβολη να δωσεις κοντα 2000ευρω για λαπτοπ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις...

να κανω μια σουμα γιατι σας εχω μπερδεψει....

Θελω οθονη <17''

bluray drive η bluray recorder (ακομα καλυτερα)

επεξεργαστη ι7

και καρτα γραφικων ανωτερη απο GT 555m

απο Ελλαδα υπαρχει καποιο κοντα σε αυτα τα χρηματα?

Απο Γερμανια βλεπω το mysdn.de ... ειναι αξιοποιστο? ξερετε ποσο εχει τα μεταφορικα? και ποσες μερες κανει η παραδωση?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.