Jump to content



Aγορά Netbook 10" - Γνώμες


kreach

Recommended Posts

Λίγο που το έψαξα (έβαλα παραγγελία και πήγα για checkout) δεν δείχνει να έχει την Ελλάδα στις χώρες αποστολής. Βασικά μόνο το UK έδειχνε να έχει... έκανα κάτι λάθος ή μένεις Αγγλία?

Πολύ καλή τιμή όμως δείχνει να το έχει, ελπίζω να βρώ λύση :)

Όχι, δεν έκανες κάτι λάθος. Θα χρειαστείς κάποιο άτομο να στο στείλει.

Εγώ έχω τον αδερφό μου μόνιμα εκεί, πρώην συμφοιτητές από το μεταπτυχιακό, φίλους κλπ... Όλο και κάποιον αγγαρεύω!

Αξίζει πάντως γιατί οι τιμές είναι πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, εσύ πλήρωσες μέσω δικής σου πιστοτικής/paypal και απλά έβαλες για διεύθυνση την διεύθυνση του αδερφού σου ή τα πλήρωσε ο αδερφός σου με δικιά του κάρτα/paypal?

Ρωτάω γιατί ανησυχώ μήπως δεν περάσει η πληρωμή αν δηλώσω διαφορετικό shipping/billing name + address από αυτό που είναι δηλωμένο στην κάρτα μου ή στο paypal μου. Για να "αγγαρέψω" κάποιον να παραλάβει το δέμα και να μου το στήλει έχω, αλλά να του πώ να μου το αγοράσει κιόλας πάει πολύ (στην δική μου περίπτωση) :|

Thanx for the info btw ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ερώτηση ;)

Ταλαιπωρηθήκαμε πολύ μέχρι να βγάλουμε άκρη... μετά από ακρετά τηλεφωνήματα μας είπαν για μια Hemini plc μέσω της οποίας το αγοράσαμε ... αν θες ρωτώ τον πατέρα μου για more ifo :)

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, εσύ πλήρωσες μέσω δικής σου πιστοτικής/paypal και απλά έβαλες για διεύθυνση την διεύθυνση του αδερφού σου ή τα πλήρωσε ο αδερφός σου με δικιά του κάρτα/paypal?

Ρωτάω γιατί ανησυχώ μήπως δεν περάσει η πληρωμή αν δηλώσω διαφορετικό shipping/billing name + address από αυτό που είναι δηλωμένο στην κάρτα μου ή στο paypal μου. Για να "αγγαρέψω" κάποιον να παραλάβει το δέμα και να μου το στήλει έχω, αλλά να του πώ να μου το αγοράσει κιόλας πάει πολύ (στην δική μου περίπτωση) :|

Thanx for the info btw ;)

Έβαλα τα χρήματα (μαζί με όσα υπολόγιζα ότι θα δώσει μεταφορικά) στο λογαριασμό του αδερφού μου και μου το αγόρασε αυτός με τη δική του κάρτα.

Όταν το παρέλαβε, απλά μου το προώθησε.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=616]Shaman[/MENTION]

Δύσκολο γμτ να το κάνω αυτό, θα δείξει...

[MENTION=2310]kreach[/MENTION]

Αν μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες θα με βοηθούσε γιατί το έχω βάλει και εγώ στο μάτι και τώρα που το είδα θα ξενερώσω αν πάω σε κάτι χειρότερο από ελλάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν: μένω Αγγλία προς το παρόν οπότε μου το στείλανε στην εστία του πανεπιστημίου κ μόλις επικοινώνησαν μαζί μου πήγα σφαιράτος να το παραλάβω (έτσι κ χανόταν θα τους έκανα σουβλάκια!)

Θα σε ενημερώσω μες τις επόμενες μέρες (είμαι λίγο πνιγμένος τελευταία) ... αν το ξεχάσω κάνε ένα bump :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα, επαναφέρω το έτσι κι αλλιώς πολύ βοηθητικό ήδη υπάρχον για να ζητήσω με τη σειρά μου μια βοήθεια.

Θέλω κι εγώ να πάρω ένα νετμπουκ 10άρι. Η χρήση του θα είναι σχεδόν αποκλειστικά σαν... ηλεκτρονική γραφομηχανή, συν ένα σερφάρισμα στο ιντερνετ. Εχω διαβάσει όλες τις απόψεις περί atom, αλλά για τη χρήση του δεν νομίζω ότι έχει νόημα να πάω σε κάτι ακριβό (οχι ότι και να ειχε νοημα θα ήταν ευκολο να ανεβω οικονομικά πάνω από τα 300 ευρω).

Εχω καταληξει σε δυο μοντελα. Το φτηνό της lenovo που κυκλοφορει πολύ με τον N455 στα 220 Lenovo IdeaPad S100 | Skroutz.gr και ενα της hp στα 300 πλας με τον διπύρηνο Ν570 HP Mini 210-3000 Series (N570/1GB/320GB) | Skroutz.gr

Η ερωτηση μου ειναι αυτή. Χωρις να εχω εμπειρια, προτιμω το lenovo. Μου φαινεται εταιρια περισσοτερης εμπιστοσυνης. Αλλα μηπως αξιζουν τα 100 ευρω παραπανω για τον διπυρηνο και το μετανιωσω μετα;

Επισης, βασικοι παραμετροι για τη χρηση που το θελω ειναι το καλο πληκτρολογιο και η αυτονομια. Μηπως εχει κανεις προσωπική εμπειρια από αυτά τα δυο μοντελα για να μου πει;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.