Jump to content



Το χρονικό της κακομοιριάς (How not to)


Servo1980

Recommended Posts

Δεν νομιζω πως εκραξα κανεναν.....Απλα ειναι αυτονοητο πως οταν καποιοι λενε πως χαλασαν χιλιαδες ευρω απλα για να "βοηθησουν" τους συνανθρωπους τους να καταλαβουν μια νεα τεχνολογια τοτε δεν μπορω να μην αναρωτιεμαι γιατι αυτα τα χιλιαδες ευρω εκεινων των ανθρωπων που σκεφτονται το καλο του συνανθρωπου τους δεν πηγαν στην Αφρικη η σε καποιο ιδρυμα ωστε να σωσουν αρκετους ανθρωπους απο τον θανατο, νομιζω πως θα επιαναν πολυ περισσοτερο και σιγουρα πιο σημαντικο τοπο εκει. Ισως το παραδειγμα μου ειναι τραβηγμενο αλλα σε μια τετοια περιπτωση δεν θα υπηρχε απωτερος σκοπος και σιγουρα δεν θα "καυχιοταν" κανεις για τα χρηματα αυτα οποτε δεν θα εφτανε στα αυτια κανενος μας αυτο, σε αντιθεση με τα ατομα απο πανω που εχουν τονισει τοσο τωρα οσο και στο παρελθον τα χρηματα που "εβαλαν" απο την τσεπη τους.

Πρώτα έθιξες την δουλεία και τον κόπο κάποιων, με διάφορες αστήριχτες υπόνοιες, και μετά σου είπαν, ότι βάζουν λεφτά από την τσέπη τους, κάτι που είναι πραγματικότητα για πολλούς. Εσύ προκάλεσες (για άλλη μια φορά) και απλά δεν ήσουν έτοιμος να δεχτείς κριτική, αφού όσα έλεγες ήταν δημιουργήματα του μυαλού σου, και όχι γεγονότα.

Η παραδοχή των λαθών μας είναι μεγάλη μαγκιά και επικροτείται...

Link to comment
Share on other sites

Θα μου αρεσε να μου πεις ακριβως τι ηταν δημιουργημα του μυαλου μου απο οσα ειπα....Το οτι καποιος ισχυριζεται πως δεν κανει κατι για τον Α,Β,Γ,Δ λογο δεν σημαινει πως ισχυει....Για οτι εχει να κανει με καποιον αλλο παντα κανουμε υποθεσεις αφου φυσικα δεν ειμαστε αυτος ο αλλος, το αν μια υποθεση στεκει η οχι μονο εκεινος το ξερει και σιγουρα δεν σημαινει πως ακομα και να ισχυει οτι θα το παραδεχτει οποτε οταν λες πως καποιος λεει δημιουργηματα της φαντασιας του καλο ειναι να το κανεις σε πραγματα που μπορουν να αποδειχθουν περα απο καθε αμφισβητηση.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21733]Servo1980[/MENTION]

Να σε ρωτήσω...

Δλδ είτε εγώ είτε ο οποιοσδήποτε χαλάει λ7 για κάτι κσι κ΄σνει μισ πσρουσίαση μικρή ή μεγάλη και μετά τον δίνει\πουλάει αυτό το κάτι,τι απότερω σκοπό έχει\ουμε?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο απαντησα αρκετα ποστ ποιο πανω αλλα και στο τελευταιο. Αν μπορουσα να ειμαι στο μυαλο του καθενος θα μπορουσα να σου απαντησω με 100% ευστοχια, τωρα οπως ειπα αρκετες φορες ολα ειναι υποθετικα. Ωστοσο αν το καλοσκεφτεις οταν καποιος χτυπαει συνεχεια οτι εκανε ενα review με προσωπικο του κοστος τοτε αυτος ο καποιος θελει να δειχτει, αυτη ειναι η αποψη μου. Αν δεν θελεις δεν αναφερεσαι καν στο κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Ωστοσο αν το καλοσκεφτεις οταν καποιος χτυπαει συνεχεια οτι εκανε ενα review με προσωπικο του κοστος τοτε αυτος ο καποιος θελει να δειχτει, αυτη ειναι η αποψη μου.

Πάλι αοριστολογίες, πάλι συνειρμοί της πλάκας, πάλι πράξεις που βγαίνουν μόνο μέσα στο μυαλό σου.

Ο αστυνομικός είναι όργανο. Το μπουζούκι είναι όργανο. Άρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι.

Με το ίδιο σκεπτικό, κάποιος που συνεχίζει να χαλάει ένα θέμα, μόνο troll μπορεί να είναι. Άρα πρέπει να μπαναριστεί, δεν χρειάζονται αποδείξεις, είναι αρκετά προφανές στο μυαλό μου (παράδειγμα φέρνω). Λες και τα λεφτά που χαλάς σε έναν SSD είναι για να δειχτείς. Γιατί να ρίξω γκόμενα με ακριβό αμάξι άμα μπορώ να δειχτώ στις γκόμενες του TheLab με έναν ακριβό SSD; :hehe:

Αν δεν θελεις δεν αναφερεσαι καν στο κοστος.

Στα 8 χρόνια που είμαι στο TheLab, 2 φορές έχω πει πόσα έχω ξοδέψει: η πρώτη σε ένα thread που το θέμα ήταν η ερώτηση "πόσα έχετε ξοδέψει" ή κάτι παρόμοιο και η δεύτερη όταν ένας εξυπνάκιας επέμενε ότι ήξερε γιατί κάνω ό,τι κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω ρε παιδες γιατι γινεται ολη αυτη η φασαρια σαυτο το forum ??? Δηλαδη ηρεμιστε λιγο ρε μαγκες!!! Ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει !! Αλλοι ασχολουντε με την μπαλα ,αλλοι με το αυτοκινητο αλλοι με τα pc ! Ο καθενας οτι του αρεσει ... Ο καθενας δινει αντιστοιχως λεφτα για το δικο του hoby !! Γιατι δηλαδη καπιοι το παιρνουν στραβα! Οτι του αρεσει του καθενους ! Εαν δεν σαρεσει γιατι μπαινεις σε αυτο το φορουμ και ποσταρεις κατα των benchmarkakidon η αυτων που τους αρεσουν να συκγρινουν??? ισα ισα γιαυτο ειναι για να βλεπουν αλλοι και να ξερουν τι να αγορασουν!

Ελεος πια ! Ενα απλο φορουμ ειναι ... Μην το παιρνετε στα σοβαρα...:magic:

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι να πω ρε [MENTION=21733]Servo1980[/MENTION]!Δεν επικοινωνούμε και μάλλον δεν επικοινωνείς με κανέναν!Μα να σου λένε\με τόσοι τόσα και εσύ εκεί το δικό σου αλλά και πάλι απαντήσεις στον αέρα εσύ και ανούσιες!

Απορώ πως λες κάτι και δεν το τεκμηριώνεις και επιμένεις μετά σε αυτό!

Δεν έχει νόημα τπτ ότι και να σου πει ο οποιοσδήποτε έχω καταλάβει πλέον.Δεν το δέχεσαι και το πας από δω και από κει χωρίς νόημα και λογική για να βρεις το δίκιο σου.

Μου θυμίζεις ένα παλιό γνωστό μου που ότι και να λέγαμε στην παρέα,αυτός πάντα το ήξερε και παραπάνω και το είχε κάνει!

Για μένα...τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι να πω ρε @Servo1980!Δεν επικοινωνούμε και μάλλον δεν επικοινωνείς με κανέναν!Μα να σου λένε\με τόσοι τόσα και εσύ εκεί το δικό σου αλλά και πάλι απαντήσεις στον αέρα εσύ και ανούσιες!

Απορώ πως λες κάτι και δεν το τεκμηριώνεις και επιμένεις μετά σε αυτό!

Δεν έχει νόημα τπτ ότι και να σου πει ο οποιοσδήποτε έχω καταλάβει πλέον.Δεν το δέχεσαι και το πας από δω και από κει χωρίς νόημα και λογική για να βρεις το δίκιο σου.

Μου θυμίζεις ένα παλιό γνωστό μου που ότι και να λέγαμε στην παρέα,αυτός πάντα το ήξερε και παραπάνω και το είχε κάνει!

Για μένα...τέλος.

Σε αυτα τα θεματα δεν υπαρχει τεκμηριωση, δεν υπαρχουν αποδειξεις, υπαρχει μονο το τι σκεφτεται ο αλλος. Μπορει σε 1000 χρονια απο τωρα να υπαρχουν συσκευες που θα διαβαζουν το μυαλο του αλλου και θα εχουμε αποδειξεις, τωρα μονο Υποθεσεις μπορουμε να κανουμε οπως αναφερα αρκετες φορες ηδη.

@ Chosen : Δεν εισαι μονο εσυ εδω μεσα απο αυτους που εχουν αναφερθει σε προσωπικο τους κοστος για ενα review, ειναι και αλλοι αρκετοι. Εγω δεν αναφερομαι συγκεκριμενα σε καποιον αλλα στο συνολο.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα θεματα δεν υπαρχει τεκμηριωση, δεν υπαρχουν αποδειξεις, υπαρχει μονο το τι σκεφτεται ο αλλος. Μπορει σε 1000 χρονια απο τωρα να υπαρχουν συσκευες που θα διαβαζουν το μυαλο του αλλου και θα εχουμε αποδειξεις, τωρα μονο Υποθεσεις μπορουμε να κανουμε οπως αναφερα αρκετες φορες ηδη.

Κάνεις λάθος. Κανένας δεν έχει το δικαίωμα να προσπαθεί να αμαυρώσει την εργασία, χρόνο και κόπο οποιουδήποτε χωρίς αποδείξεις και τεκμηρίωση.

Εάν το θέμα μας αφορούσε το εάν τα Ελληνικά reviews sites χρηματίζονται ή όχι, θα μπορούσες να εκθέσεις τις απόψεις σου και τα επιχειρήματά σου χωρίς απαραίτητα να χρειάζονται χειροπιαστές αποδείξεις όσο δεν αναφέρεις συγκεκριμένα reviews/sites. Από την στιγμή όμως που η καταχώρησή σου προσβάλει συγκεκριμένο site και κατά συνέπεια reviewer, το θέμα γίνεται προσωπικό και η τεκμηρίωση/αποδείξεις αναγκαίες. Σε διαφορετική περίπτωση, κατηγορείσαι για συκοφαντική δυσφήμιση, trolling και διάφορα άλλα χαριτωμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας μπορει να παρουσιασει την αποψη του και τις σκεψεις του για το οποιοδηποτε θεμα και οταν κατι δεν ειναι χειροπιαστο (οπως ο λογος που καποιος δαπανει λεφτα για ενα review) δεν απαιτουνται αποδειξεις, εκει απλα μπορεις να κανεις υποθεσεις.

Αυτο που λες θα ισχυε αν ελεγα πως ο Ταδε εκανε αυτο για τον Ταδε λογο και το ελεγα με σιγουρια, κατι που δεν ισχυει. Απλα αναφερα πως για ολα υπαρχει απωτερος σκοπος, ειτε αν καποιος τον παραδεχεται ειτε οχι, ποσο μαλλον οταν αναφερει ξανα και ξανα το "προσωπικο" του κοστος σε αυτη του την προσπαθεια οπως λες και εσυ.

Οπως και να εχει πολυ το τραβηξαμε και ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του, ειτε προς την μια κατευθυνση ειτε προς την αλλη οποτε θα ελεγα να το ληξουμε το θεμα εδω.

Link to comment
Share on other sites

Chosen, ασχολήθηκες πάρα πολύ, και παρόλο που σε πνίγει το δίκιο

μιλάς σε τοίχο. Εγώ στη θέση σου θα 'χα postάρει στεγνά εξαρχής ένα:

"Όποτε κάνω review, νιώθω το e-penis μου να μεγαλώνει" και δεν θα είχα

ξανασχοληθεί με τον συγκεκριμένο χρήστη. Σε περίπτωση που το συνέχιζε,

το ban θα ήταν η μόνη απάντηση.

Δεν νομιζω πως εκραξα κανεναν.....Απλα ειναι αυτονοητο πως οταν καποιοι λενε πως χαλασαν χιλιαδες ευρω απλα για να "βοηθησουν" τους συνανθρωπους τους να καταλαβουν μια νεα τεχνολογια τοτε δεν μπορω να μην αναρωτιεμαι γιατι αυτα τα χιλιαδες ευρω εκεινων των ανθρωπων που σκεφτονται το καλο του συνανθρωπου τους δεν πηγαν στην Αφρικη η σε καποιο ιδρυμα ωστε να σωσουν αρκετους ανθρωπους απο τον θανατο, νομιζω πως θα επιαναν πολυ περισσοτερο και σιγουρα πιο σημαντικο τοπο εκει. Ισως το παραδειγμα μου ειναι τραβηγμενο αλλα σε μια τετοια περιπτωση δεν θα υπηρχε απωτερος σκοπος και σιγουρα δεν θα "καυχιοταν" κανεις για τα χρηματα αυτα οποτε δεν θα εφτανε στα αυτια κανενος μας αυτο, σε αντιθεση με τα ατομα απο πανω που εχουν τονισει τοσο τωρα οσο και στο παρελθον τα χρηματα που "εβαλαν" απο την τσεπη τους.

... εδώ -και είδη καθυστερημένα- θα έπρεπε να πέσει ban ακαριαία.

Σε αυτα τα θεματα δεν υπαρχει τεκμηριωση, δεν υπαρχουν αποδειξεις, υπαρχει μονο το τι σκεφτεται ο αλλος. Μπορει σε 1000 χρονια απο τωρα να υπαρχουν συσκευες που θα διαβαζουν το μυαλο του αλλου και θα εχουμε αποδειξεις, τωρα μονο Υποθεσεις μπορουμε να κανουμε οπως αναφερα αρκετες φορες ηδη.

... για να μην φτάσουμε εδώ, που όχι μόνο ban θα 'πρεπε να

πέσει αλλά και κανάς κεραυνός στο κεφάλι του χρήστη μήπως

και αρχίσει το μυαλό του να στροφάρει.

Chosen, κατανοώ την συμπεριφορά σου, την πλήρη επιχειρηματολογία σου

και την δεκτικότητα σου ως admin αλλά και ως άνθρωπος(το ότι ακόμη και

η γνώμη των τούβλων πρέπει να ακούγετε σε ένα χώρο συζητήσεων με κύρος

και όχι να τους αναιρείτε το δικαίωμα της έκφρασης με "φασιστικές" μεθόδους)

αλλά χρήστες σαν και αυτόν που παρουσιάζουν τόσο έντονα διανοητικά προβλήματα,

θα ήταν συνετό να απομακρύνονται το συντομότερο δυνατό από το υπόλοιπο κοινωνικό

σύνολο. Στην τελική, και γώ μαζί σου είμαι και οι λίγοι που postαραν μαζί σου είναι, άστον

αυτόν τον έναν να πάει στο "καλό" ...

@ EDIT

Ο καθενας μπορει να παρουσιασει την αποψη του και τις σκεψεις του για το οποιοδηποτε θεμα και οταν κατι δεν ειναι χειροπιαστο (οπως ο λογος που καποιος δαπανει λεφτα για ενα review) δεν απαιτουνται αποδειξεις, εκει απλα μπορεις να κανεις υποθεσεις.

Αυτο που λες θα ισχυε αν ελεγα πως ο Ταδε εκανε αυτο για τον Ταδε λογο και το ελεγα με σιγουρια, κατι που δεν ισχυει. Απλα αναφερα πως για ολα υπαρχει απωτερος σκοπος, ειτε αν καποιος τον παραδεχεται ειτε οχι, ποσο μαλλον οταν αναφερει ξανα και ξανα το "προσωπικο" του κοστος σε αυτη του την προσπαθεια οπως λες και εσυ.

Οπως και να εχει πολυ το τραβηξαμε και ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του, ειτε προς την μια κατευθυνση ειτε προς την αλλη οποτε θα ελεγα να το ληξουμε το θεμα εδω.

LOL, αυτό δεν το χα δει,

το postαρε ενώ postαρα.

Ντάξει, ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω ελεος...Αυτο μοιαζει απλα σαν να απανταει καποιος απλα για να απαντησει χωρις να λεει τπτ...Βγαλτε ο καθενας οτι συμπερασμα θελει αλλα μην τα γραφετε στο φορουμ αν ειναι προσβλητικα...

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας μπορει να παρουσιασει την αποψη του και τις σκεψεις του για το οποιοδηποτε θεμα και οταν κατι δεν ειναι χειροπιαστο (οπως ο λογος που καποιος δαπανει λεφτα για ενα review) δεν απαιτουνται αποδειξεις, εκει απλα μπορεις να κανεις υποθεσεις.

Αυτο που λες θα ισχυε αν ελεγα πως ο Ταδε εκανε αυτο για τον Ταδε λογο και το ελεγα με σιγουρια, κατι που δεν ισχυει. Απλα αναφερα πως για ολα υπαρχει απωτερος σκοπος, ειτε αν καποιος τον παραδεχεται ειτε οχι, ποσο μαλλον οταν αναφερει ξανα και ξανα το "προσωπικο" του κοστος σε αυτη του την προσπαθεια οπως λες και εσυ.

Οπως και να εχει πολυ το τραβηξαμε και ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του, ειτε προς την μια κατευθυνση ειτε προς την αλλη οποτε θα ελεγα να το ληξουμε το θεμα εδω.

Είναι προφανές πιστεύω ότι η σιγουριά με την οποία κάποιος πετάει αόριστες κατηγορίες είναι αποτέλεσμα ζήλιας και άλλων συμπλεγμάτων, που δε μπορώ να γνωρίζω αλλά σίγουρα τον έχουν κάνει να είναι δύσπιστος και κακεντρεχής.

Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τι βιώματα ακριβώς μπορεί να φέρουν κάποιον σε αυτή τη θέση, αλλά κάνει μπαμ ότι έχει προβλήματα "εκεί πάνω" που πρέπει να λύσει προτού τον φέρουν σε πιο δύσκολη θέση.

Και το ερώτημα είναι, θα μπορεί αυτός ο κάποιος να δει ότι γίνεται ρεζίλι και με κάθε του απάντηση σκάβει και πιο βαθιά τον λάκκο του, ή ζει σε πλήρη άγνοια της κατάστασης;

Δε μιλάω για σένα, γενικά μιλάω και γι'αυτό δεν χρειάζεται να φέρω χειροπιαστές αποδείξεις, αλλά σίγουρα αυτό ισχύει με άτομα που συμπεριφέρονται έτσι.

Επίσης, το θέμα κλείνει, καλώς ή κακώς δεν είσαι εσύ που αποφασίζεις πότε λήγει μια συζήτηση :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.