Jump to content



SOS!!!!! μου εκλεψαν το αμαξι! -Αudi A3.


csaris

Recommended Posts

Χωρις να θελω να σε απογοητευσω, επειδη το συγκεκριμενο μοντέλο ειναι δημοφιλές, δυσκολα να βρεθει. Αν στο ειχαν στο ματι, ειτε θα ειναι εκτος Ελλάδας μεσα στην εβδομαδα, ειτε θα εχει γινει κομματια.

Συμφωνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Αν παντως την ζημια (λογω κλοπης) την εκτιμησει πραγματογνωμονας ,πριν σου πει ποσο,δειξτου αυτο

νδ 400/1970 για την ιδιωτικη ασφαλιση.

Αρθρον 46.

Διά φυλακίσεως τουλάχιστον ενός μηνός και διά χρηματικής ποινής

τημωρούνται πραγματογνώμονες οίτινες κατά την εκτίμησιν της εκτάσεως

πραγματοποιηθείσης ζημίας και καθορισμόν της οφειλομένης αποζημιώσεως

εις τον ζημιωθέντα ησφαλισμένον εν γνώσει ποιούνται ψευδείς εκτιμήσεις

ή δηλώσεις προς όφελος του ασφαλιστού ή του ζημιωθέντος ησφαλισμένου.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION] Τι σημαίνει στα νέα Ελληνικά?

αν εισαι πραγματογνωμονας ασφαλιστικης και πεις ψευδως οτι η ασφαλιστικη χρωστα λιγοτερη αποζημιωση στον πελατη και σε τρεξει ο αλλος στα δικαστηρια,τοτε...Το λιγοτερο που θα παθεις θα ειναι να φυγεις με ενα "βρωμικο ποινικο μητρωο"....Το περισσοτερο... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κριμα... ειλικρινα ελπιζω να το βρεις..

Εγω στο δικο μου παντα κλειδωνω το τιμονι και παντα στη ρεζερβα εχω κρυμμενο καρτοκινητο νοκια των 10 ευρω που αντεχει ανοιχτο 2 βδομαδες. Ετσι αν γινει καμια στραβη και θα το κλεψουν πιο δυσκολα και ισως με βαση το σημα να μπορει και να βρεθει μετα.

Link to comment
Share on other sites

κριμα... ειλικρινα ελπιζω να το βρεις..

Εγω στο δικο μου παντα κλειδωνω το τιμονι και παντα στη ρεζερβα εχω κρυμμενο καρτοκινητο νοκια των 10 ευρω που αντεχει ανοιχτο 2 βδομαδες. Ετσι αν γινει καμια στραβη και θα το κλεψουν πιο δυσκολα και ισως με βαση το σημα να μπορει και να βρεθει μετα.

Τι ειπες τωρα ρε φιλε δεν το ειχα σκεφτει αυτο:T:

Link to comment
Share on other sites

@@ man, τροπετο θα χει γινει ηδη. :weep:

επειδη λογω εποχης στανταρ θα σου κανει η ασφαλιστικη τσιριτσατουλες,θυμισε της και τον νομο 3867/2010 για την εποπτεια που ασκει η τραπεζα της ελλαδος στις ασφαλιστικες...οτι παραπονο εχουμε απο ασφαλιστικες το ποσταρουμε στο λινκακι και πεφτει προστιμακι...

http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Contactus/form.aspx?id1=11

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.