Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Παλιό αλλά καλό

Δυο κεκέδες τσακώνονταν ποιος από τους δυο μιλάει πιο γρήγορα.

Αποφάσισαν λοιπόν για διαγωνισμό, να τρέξουν μέχρι το απέναντι περίπτερο για τσιγάρα και όποιος επέστρεφε πιο γρήγορα θα ήταν ο νικητής.

Κρατάει χρονόμετρο ο ένας και ξεκινάει ο άλλος, φτάνει στο περίπτερο και λέει στον περιπτερά:

- Ένα κα-κα-κα-κακα-κα-κακα-κάμελ

- Αμέσως, του λέει ο περιπτεράς και του δίνει το πακέτο

Παίρνει τα τσιγάρα, πληρώνει γρήγορα, γυρίζει τρέχοντας. 2 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα.

Φεύγει ο δεύτερος πατητός, φτάνει στο περίπτερο.

- Ένα μα-μα-μα-μαμα-μα-μαμα-μάλμπορο

- Μαλακό ή σκληρό; του λέει ο περιπτεράς

- Μα-μα-μα-μαμα-μα-μα-μαμα-μα-μας γάmησες...

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι Πόντιοι χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα;

- Έξι. Ένας κρατά τη λάμπα πάνω στο τραπέζι, τέσσερις γυρίζουν το τραπέζι και ο έκτος κρατάει τσίλιες να μην έρθει ξαφνικά το ρεύμα

Πόσοι Bουλευτές χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα?

- 100, οι 99 θα αλλάζουν και ο ένας θα κάνει το βύσμα

- Πόσοι Διαφημιστές χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα αν η διαφημιστική εταιρία έχει προσλάβει 100;

- Όλοι, Ένας να αλλάζει και 99 να εξηγούν τα πλεονεκτήματα τις νέας λάμπας

Πόσοι κιθαρίστες χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα;

Οχτώ. Ένας που την αλλάζει και άλλοι επτά που λένε ότι μπορούν να το κάνουν καλύτερα.

Πόσοι μαφιόζοι χρειάζονται να αλλάξουν μία λάμπα;

Τρεις. Ένας να την αλλάξει, ο δεύτερος να παρακολουθεί και ο τρίτος να σκοτώσει τον μάρτυρα

Πόσοι εγωιστές χρειάζονται να αλλάξουν μία λάμπα;

Ένας. Κρατάει την λάμπα και περιμένει τον κόσμο να περιστραφεί γύρω του

Πόσοι Ιρλανδοί χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα;

Δύο. Ο ένας κρατάει τη λάμπα και ο άλλος ξεκινάει να πίνει μέχρι να αρχίσει να γυρίζει το ταβάνι

Ποια η διαφορά μεταξύ μιας ξανθιάς και μιας λάμπας;

- Η λάμπα έχει πιο πολύ μυαλό, αλλά η ξανθιά ανάβει πιο γρήγορα

Πόσοι δημόσιοι τεχνοκράτες χρειάζονται να αλλάξουν μία λάμπα;

- Δύο. Ένας να κάνει δηλώσεις στους δημοσιογράφους ότι γίνεται ό,τι είναι ανθρωπίνως δυνατόν με τα 100.000 ψωροευρώ που έχουν στη διάθεσή τους για τέτοια πολύπλοκη εργασία και ένας να βιδώσει τη λάμπα στη βρύση

Πως βιδώνει η ξανθιά μια λάμπα;

- Με βαζελίνη

Ξέχασες το καλύτερο.

Πόσοι δημόσιοι υπάλληλοι χρειάζονται να αλλάξουν μία λάμπα;

Το υπουργείο εσωτερικών προκηρύσσει διαγωνισμό. 3000 συμπληρώσουν αιτήσεις να τους προσλάβουν. Φεύγουν οι 2500 που δεν είχαν μέσο. Μένουν 500. Από τους 500 οι 100 έχουν ιδιαίτερα καλό μέσο και κάθονται σπίτι τους. Μένουν 400. Από τους 400 οι 100 κάνουν καπάκι απεργία για να προσληφθούν άλλοι 1000 εποχιακοί, επειδή δεν μπορούν να κάνουν τέτοια βαριά δουλειά μόνοι τους. Μένουν 300. Από τους 300 οι 150 είναι γυναίκες και παίρνουν αμέσως άδεια γέννας. (Τόσο καιρό περίμεναν). Μένουν 150. Οι 149 ανακαλύπτουν ότι η προκήρυξη από γραμματικό λάθος ανέφερε αλλαγή "μπάλας" αντί "λάμπας". Δηλώνουν αμέσως αναρμόδιοι και αράζουν μέχρι να τους φέρουν μπάλες να αλλάξουν. Ο τελευταίος τα έχει πάρει που έμεινε μόνος του και την κάνει με αναρρωτική...

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου μού έστειλε το ακόλουθο μήνυμα στο κινητό:

Αγάπη μου,

Αν κοιμάσαι, στείλε μου τα όνειρά σου.

Αν χαμογελάς, στείλε μου το χαμόγελό σου.

Αν κλαις, στείλε μου τα δάκρυα σου.

Σ’ αγαπώ.

Και εγώ απάντησα:

Είμαι στην τουαλέτα. Τί να στείλω

Link to comment
Share on other sites

Είναι 3 μικρόβια...

Το μικρόβιο του δοντιού, του αφτιού και του μ***** και συζητάνε..

Λέει το μικρόβιο του δοντιού:

-Κάθε μέρα έρχεται ένα τριχωτό πράγμα στο στόμα και προσπαθεί να με αρπάξει. Εγώ κρύβομαι πίσω από ένα δόντι και δεν τα καταφέρνει...

Λέει το μικρόβιο του αφτιού:

-Κάθε μέρα μπαίνει ένα περίεργο άσπρο πράγμα στο αφτί και προσπαθεί να με αρπάξει. Εγώ μπαίνω λίγο πιο βαθιά και δεν μπορεί να τα καταφέρει...

Λέει το μικρόβιο του μ*****:

- Αυτά δεν είναι τίποτα! Εμένα κάθε μέρα έρχεται ένας καραφλός τύπος ο οποίος είναι αναποφάσιστος. Δεν ξέρει αν θέλει να μπει ή αν θέλει να βγει. Οπότε μπαινοβγαίνει. Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, μόλις φεύγει ξερνάει τα πάντα!!!

Πετάγεται και το μικρόβιο του δοντιού:

-Αυτόν τον π**στη τον ξέρω κι εγώ....

Link to comment
Share on other sites

Οταν τελείωσε το πάρτι η ξανθιά λεει στη φίλη της, επίσης ξανθιά:

-Βρέχει καρεκλοπόδαρα έξω, καλύτερα να κοιμηθείς εδώ απόψε και αύριο φεύγεις.

Μόλις το ακουσε η ξανθιά, έτρεξε, βγήκε έξω από το σπίτι και γύρισε μετά από μερικά λεπτά της ώρας κρατώντας μια τσάντα.

Η φίλη της τη ρώτησε:

-Που πήγες;

Η ξανθιά απάντησε:

-Έτρεξα σπίτι μου να πάρω τις πιτζάμες μου

Η ξανθιά Μαρία είναι μοναδικό ταλέντο να τα μπερδεύει και να τα θαλασσώνει με τις οδηγίες χρήσεως κάθε συσκευής που αγοράζει. Πάει μια

φορά να αγοράσει μια μηχανή του καφέ, με τις τελευταίου τύπου εξελίξεις επάνω της. Ο υπάλληλος της εξηγεί, με κάθε λεπτομέρεια, πώς δουλεύει η μηχανή και φτάνει και στο χρονοδιακόπτη:

- Πρώτα τη βάζετε στην πρίζα και μετά ρυθμίζετε το χρονοδιακόπτη. Όταν θα ξυπνήσετε το πρωί, θα έχετε αχνιστό καφέ έτοιμο, να σας περιμένει!

Σε μερικές βδομάδες πάει η ξανθιά Μαρία πάλι στο κατάστημα και ο ίδιος πωλητής τη ρώτησε αν ήταν ευχαριστημένη με τη μηχανή του καφέ.

- Είναι εξαιρετική, απαντάει η ξανθιά Μαρία, αλλά είναι κάτι που δεν μπορώ να το καταλάβω: Γιατί πρέπει να πηγαίνω για ύπνο, κάθε φορά που θέλω να φτιάξω ένα καφέ

Παει η ξανθιά στο περίπτερο να αγοράσει μια τσίχλα.

-Πόσο κάνει η τσίχλα;

-10 λεπτά! Λέει ο περιπτεράς...

-Καλά περιμένω

Δυο φίλες αποφασίζουν να παίξουν σε μια λοταρία. Αγοράζουν απο πέντε λαχνούς η καθεμιά και στην κλήρωση κερδίζουν και οι δυο. Η μια πήρε το δεύτερο βραβείο, μια μεγάλη ποσότητα απο πρώτης ποιότητας μακαρόνια με την ειδική σάλτσα. Η άλλη, η ξανθιά, το δέκατο βραβείο, μια βούρτσα καθαρίσματος για την τουαλέτα. Μετά απο καμιά βδομάδα συναντιόνται. Ρωτάει η ξανθιά την πρώτη:

- Σου άρεσε το βραβείο σου;

- Βέβαια, τρελαίνομαι για μακαρόνια. Εσένα;

- Εμένα όχι και πολύ. Μάλλον θα ξαναρχίσω να χρησιμοποιώ χαρτί.

Μια ξανθιά παίρνει τηλέφωνο σε μια αεροπορική εταιρεία και ρωτάει την τηλεφωνήτρια:

-Πόσο διαρκεί το ταξίδι Αθήνα - Θεσσαλονίκη;

-Μισό λεπτό.

-Α! Ευχαριστώ!

και κλείνει το τηλέφωνο

Μια ξανθιά πάει στον πάγκο δανεισμού της Βιβλιοθήκης και λέει:

- Δανείστηκα ένα βιβλίο την προηγούμενη βδομάδα, αλλά ήταν το πιο βαρετό βιβλίο που έχω διαβάσει ποτέ. Δεν είχε καθόλου υπόθεση, αλλά είχε υπερβολικά πολλούς χαρακτήρες.

- Ώστε εσείς λοιπόν μας πήρατε τον τηλεφωνικό κατάλογο!!

Λέει η κομμώτρια στην ξανθιά:

- Να σου βάλω λίγο ζελέ;

- Όχι, μόλις έφαγα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.