Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Όταν βαριέμαι... (vol.2)

Όταν βαριέμαι, κάθομαι έξω από το Υπουργείο Ανάπτυξης και περιμένω να ψηλώσω.

Όταν βαριέμαι πάω έξω από ένα δημοτικό, πιάνω ένα αγοράκι από τον ώμο και του λέω: – Είμαι εσύ, έρχομαι από το μέλλον…

Όταν βαριέμαι πηγαίνω σε νοσοκομείο, βάζω άσπρη ποδιά και λέω στους χειρουργημένους “συγχαρητήρια η αλλαγή φύλλου ήταν επιτυχής”

Όταν βαριέμαι, παίρνω τηλέφωνο τη γυναίκα μου και της λέω ότι είμαι ο τύπος που γνώρισε προχθές. Η βαρεμάρα μου σταματάει όταν με ρωτάει: Ποιος ο Γιώργος ή ο ξανθός;

Όταν βαριέμαι στην ουρά του σουπερμάρκετ, ρίχνω προφυλακτικά στο καροτσάκι της μπροστινής γιαγιάς. Μετά περιμένω την αντίδραση του ταμία.

Όταν βαριέμαι παίρνω τηλέφωνο τη χήρα τη γιαγιά μου και της λέω : Έλα γυναίκα που είσαι να έρθω να σε πάρω ?

Όταν βαριέμαι πηγαίνω έξω από τα γυμναστήρια και τρώω αργά αργά δυο πιτογυρα ενώ τους κοιτάζω

Όταν βαριέμαι παίρνω ένα κατεψυγμένο κοτόπουλο το πάω στον κτηνίατρο και τον ρωτάω…..αν έχει ελπίδες?

Όταν βαριέμαι βρίσκω μια γιαγιά στο δρόμο και της λέω :Γιαγιααα είμαι ο χαμένος σου εγγονός!

Όταν βαριέμαι σε απίστευτο μποτιλιάρισμα κουμπώνω όπισθεν για να ανάψουν τα φώτα της όπισθεν και μαρσάρω για να δω την αντίδραση του πισινού μου

Όταν βαριέμαι στέλνω ένα μήνυμα “Σε βλέπω!” …σε ένα τυχαίο κινητό

Όταν βαριέμαι στο χωριό κολλάω τους παππούδες ρωτώντας “τίνος είσαι ‘συ;”

Όταν βαριέμαι παίζω τζενγκα με τον παππού μου που έχει παρκινσον

Όταν βαριέμαι κάνω τον ταχυδρόμο και μοιράζω Ριζοσπάστη στα γραφεία της Χρυσής Αυγής

Όταν βαριέμαι, πάω σε κομμωτήρια κ αφού μου βάλουν τη μπέρτα κουρέματος βγάζω δυο μαχαιρόπιρουνα και λέω “τι καλό θα φάμε σήμερα;”

Όταν βαριέμαι, πηγαίνω σε φαλακρούς, τινάζω με το χέρι την πλάτη τους και τους λέω ότι ήταν γεμάτοι τρίχες…

Όταν βαριέμαι πάω στην εκκλησία, κρύβομαι πίσω από τις κολόνες και σε ανυποψίαστη στιγμή πετάγομαι μπροστά στις εικόνες. Και ο άγιος φοβέρα θέλει.

Όταν βαριέμαι πλησιάζω γριούλες και τις λέω: καλημέρα είμαι της κυρα Στέλλας ο εγγονός, τι κάνετε; και αυτές κάνουν πως με ξέρουν!

Όταν βαριέμαι παίρνω το 11880 και τους λέω να με συνδέσουν με το 11888.

Όταν βαριέμαι κυκλοφορώ στο παζάρι με μια γούνα στο χέρι, τη σηκώνω ψηλά και ρωτάω δήθεν θυμωμένα "Τι γυρεύει η αλεπού στο παζάρι;"

Όταν βαριέμαι, στέλνω sms σε άγνωστα νούμερα που λέω: " Εντάξει τον έσφαξα Στείλε τα λεφτά"!

Όταν βαριέμαι, παίρνω ένα ταξί και του λέω να με αφήσει στους πέντε δρόμους.

Link to comment
Share on other sites

"Xλουπ χλουπ Φτου

Χλουπ χλουπ

Φτου, Χλουπ χλουπ"

-Μωράκι μου σ'αρέσει?

-...

-Μωρό μου??

-...

-Ρε Γιώργο τι κάνεις, τόση ώρα στον ρουφάω και εσύ φοράς ωτοασπίδες??

-Δεν μπορώ να ακούω πίπες.

Link to comment
Share on other sites

Γελάμε και πονάμε ταυτόχρονα με το βιβλίο της Σταματίνας Τσιμτσιλή

Μα όχι διαβάστε την περιγραφή του βιβλίου:

Στα δεκαέξι της η Λήδα είναι ένα αγοροκόριτσο γεμάτο ανασφάλειες, που μεγαλώνει κάτω από την ασφυκτική αγάπη της μάνας της και την αδιαφορία του εργασιομανούς πατέρα της.

Το πρώτο ερωτικό σκίρτημα που θα νιώσει θα είναι και μοιραίο. Ο Αλέξανδρος –άλλοτε συνειδητά και άλλοτε ασυνείδητα– θα είναι εκείνος που θα καθορίσει την υπόλοιπη ζωή της. Το βλέμμα του την ανεβάζει στον παράδεισο και ταυτόχρονα την παρασύρει στην καταστροφή. Ώσπου ένα καλοκαίρι, η αθωότητά της θα χαθεί στην ακροθαλασσιά της Σπηλιάς και μαζί της η Λήδα θα προσπαθήσει να θάψει κάτω από την υγρή άμμο κι ένα μεγάλο μυστικό.

Στα χρόνια που θα ακολουθήσουν, δε θα σταματήσει ούτε στιγμή να αναζητά το φως. Ακόμα και όταν ο θάνατος θα χτυπήσει την πόρτα της, εκείνη θα ψάχνει με αγωνία μια έξοδο κινδύνου και μια δεύτερη ευκαιρία.

Ποιος θα είναι τελικά εκείνος που θα της την προσφέρει; Ποιος θα είναι ο πρίγκιπας που με το άλογό του θα την οδηγήσει στη λύτρωση;

Ένα ερωτικό μυθιστόρημα για όλα εκείνα τα ανεκπλήρωτα «θέλω» που δε μας αφήνουν να ζήσουμε, μια ιστορία για όσους περνούν μια ζωή ψάχνοντας το φως μέσα στο σκοτάδι, ενώ το μόνο που πρέπει να κάνουν είναι να κοιτάξουν μέσα τους.

Πείτε την αλήθεια. Δεν νιώθετε τώρα την ανάγκη να κάνετε κακό στον εαυτό σας; Να δαγκώσετε το χέρι σας τόσο δυνατά που θα μείνει πάνω του ένα σημάδι που θα σας θυμίζει για πάντα τον πόνο που σας προκάλεσε αυτή η περιγραφή;

Και για να το κλείσουμε δεν θα ήταν καλύτερη η περιγραφή αν ήταν κάπως έτσι;

«Στα δεκαέξι της η Λήδα είναι ένα αγοροκόριτσο που νιώθει το πρώτο ερωτικό σκίρτημα και αρχίζει να πηδιέται στις ακροθαλασσιές».

Πιο απλό πιο στοχευόμενο και σου κινεί αμέσως το ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.