Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Finding Forrester (2000) 7.8/10

Είναι κλασική η αξία του Sean Connery. Η ταινία έχει ένα καλό, καθημερινό σενάριο και η ώρα περνάει ευχάριστα.

From Hell (2001) 7/10

Θρίλερ εποχής με πολύ καλή ατμόσφαιρα, που σε κεντρίζει ευθύς εξαρχής. Το μεγάλο μειονέκτημα όμως είναι η πλοκή της ιστορίας, που ουσιαστικά τοποθετείται στους ίδιους χώρους με αποτέλεσμα να χάνει αρκετό απ' το αρχικό ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Avengers Assemble (2012) - IMDb 8/10

Pure entertainment.

ξύλο, εκρήξεις, καταστροφές, πολύ μα πάρα πολύ χιούμορ(πλέον το έχουν κάνει μόνιμο συστατικό αυτών των ταινιών), υπέρ ήρωες, εξωγήινοι, εφέ, 140', ότι θα ζήταγε κάποιος από μια τέτοια ταινία.

Πάντως

θα συμφωνήσω με τα διάφορα χιουμοριστικά στο internet. Όσο και να προσπαθούν να τους αναδείξουν, όσο και αν τους αφιερώνουν χρόνο, Captain America, Black Widow και Hawkeye δείχνουν πολύ λίγοι, υπερβολικά θνητοί, δίπλα σε Thor, The Hulk και Iron Man.

Το αυτο εκτος του οτι σε καποια φαση ξεμεινα απο ποπκορν κ βαρεθηκα λιγο.

Γενικα με κουρασε λιγο η μεγαλη διαρκεια της ταινιας.

Link to comment
Share on other sites

Το avengers το ειδε κανεις σε 3d??? Για πειτε αν αξιζει να παω να το δω τρισδιαστατο....

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Το είδα το Σαββάτο σε 3D...

Το έργο το λάτρεψα... αλλά σαν 3D δεν μπορώ να πω ότι ήταν τίποτε τρομερό... :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω να δω το Avengers Assemble και το Battleship, και τα 2 για γραφικά, εκρήξεις, εξωγήινους, θόρυβο κτλ.

Δεν με ενδιαφέρει τρομερά το σενάριο, any takers? :p

[MENTION=596]greekfragma[/MENTION] [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] γιατί οι πιο στενοί φίλοι μου είτε δεν μπορούν, είτε το έχουν δει, είτε είναι στην Κρήτη, είτε είναι σκατόφλωροι και δεν θέλουν να τα δουν.

(Σαφή προτίμηση στους Avengers)

Link to comment
Share on other sites

Damn you both.. Έχω υπομονή και συνήθως μπορώ να περιμένω.. Αλλά πλεόν ΔΕΝ ζω μόνος και δεν μπορώ να βάλω το έχω το σαλόνι (με την TV και το στερεοφονικό ΔΥΝΑΤΑ) μόνος για 2-3 ώρες χωρίς κάποιο άλλο μέλος της οικογένειας που θα θέλει να κάνει το πιο άκυρο πράγμα την ώρα που θα βλέπω την ταινία.

Άρα ή θα βρω άλλον ή περιμένω bluray και στο δωματιάκι μου..

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δει αυτή, κάτι νεότερο;

Εγω σου λεω να δεις το Intouchables.

Κωμωδια με την κλασσικη σημασια της λεξης δεν την λες αλλα πιστευω ειναι σιγουρο οτι θα λιωσεις στο γελιο.

Και θα σου μεινει και κατι απο την ταινια βρε αδερφε.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Les neiges du Kilimandjaro 8/10

Έχω πέσει στο Γαλλικό κινηματογράφο τον τελευταίον καιρό και είμαι πολύ ευχαριστημένος από όσα βλέπω. Δε χρειάζεται πολλή φαντασία για ένα καλό, ξεχωριστό και λιτό σενάριο. Τέτοιο ήταν και της παραπάνω ταινίας.

Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα, το βάρος όλο πέφτει στον καθημερινό αγώνα των ανθρώπων και τις δυσκολίες της ζωής, που όμως με αγάπη και χαμόγελο ξεπερνιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Contraband 6/10

Θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο, αλλά μερικά σημεία παραέχουν πολλές συμπτώσεις...

The Rum Diary 6/10

Όταν τελείωσε, σκέφτηκα ότι ήταν ένα έργο που είχε πάρει την ιδέα του από το Fear and Loathing in Las Vegas, μέχρι που είδα ότι βασίζεται στη νουβέλα του Hunter Thompson, δηλαδή του ίδιου συγγραφέα... Δε με εντυπωσίασε σαν έργο, εκτός από δύο πράγματα:

1. Ο Giovanni Ribisi, που θα μπορούσε να είχε πάρει και Oscar ερμηνείας

2. Η Amber Heard, που αφενώς είναι ξανθιά, αφετέρου δεν την θεωρώ "θεά", σε αυτό το έργο όμως είναι εντυπωσιακή

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.