Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

The Dictator

5/10 δεν ήταν στα παλιά καλά στάνταρ, αν και γέλασα σε κάτι φάσεις

Battleship

2/10 με τρελή επιείκεια

Αλλά η γαμάτη ταινία που είδα και γούσταρα και παίρνει ένα

8,5/10 - 9/10

The Raid Redemption.

ΔΕΙΤΕ την.

Link to comment
Share on other sites

batman. 5/10

περίμενα κάτι πολύ καλύτερο αλλα ήταν 10% batman και 90% ben, με τρυπα μεταξύ του 2 με το 3 (δηλαδή παίζει να βγει το 2,5)

πολύ φτωχό scenario. 2,5 ώρες ταινία που έχεις την αίσθηση πως ήταν 15' εισαγωγή για να ξεκινήσει η ταινία.

μάλλον δυστυχώς σαν το 2 δεν θα ξαναδούμε

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, θα κάνουν τριλογία τις 300 σελίδες του Hobbit;

Ξαφνικά νοιώθω αδικημένος με τις 3h για το κάθε βιβλίο του LotR.

4 ωρες !

βασικα το χομπιτ ομως εχει πιο πολυ στορυ μου φαινεται.ο αρχοντας ειχε και 47 παραρτηματα για να εξηγει.και λιγο πιο πολυ σαλτσα σε σχεση με το χομπιτ.τουλαχιστον θα δωσουν την δεουσα προσοχη στις λεπτομερειες φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Gone (2012) 6.5-7/10

Το σενάριο δεν είναι και το καλύτερο(και προβλέψιμο) αλλά σε κρατά καθηλωμένο, ενώ οι ερμηνείες είναι πολύ καλές.

Έγινε επεξεργασία από darthtony
Link to comment
Share on other sites

The Cabin in the Woods 4/10

Τί ήθελα και ξεκίνησα να βλέπω πάλι horror films, καλά τα είχα κόψει. Δεν βγαίνει τίποτε αξιόλογο πλέον. Στραπατσάδα ήταν η ταινία.

Death of a Salesman (1985) 8.5/10

Αριστούργημα! Οι ερμηνείες των ηθοποιών, κυρίως του Dustin Hoffman, ήταν εξαιρετικές, σε σημείο να έχω την εντύπωση πως παρακολουθώ θέατρο. Να την δείτε οπωσδήποτε!

(θα δείτε και τον Stephen Lang νέο και άκακο :p)

Link to comment
Share on other sites

MiB 3: Άμα σας άρεσαν τα 1 κ 2, θα σας αρέσει κ το 3. Από εμένα ένα 6.5-7/10.

Snow White and the Huntsman: Μέτρια τελείως. Παιζει να έχω φάει και πλύση εγκεφάλου από τας interwebs, αλλά η πρωταγωνίστρια (η γυνή που παίζει και στο twillight ντε) δε ταίριαζε καθόλου στο ρόλο της χιονάτης. Άσε που υποτίθεται η χιονάτη έπρεπε να είναι πιο όμορφη από την Ravenna, που την υποδυόταν η Charlize Theron...στανταααααααρ. 4.5/10.

Dark Shadows: Παρ'όλο το πολύ καλό cast, και τον depp κλασικά σε μη συμβατικό ρόλο, δε με ενθουσίασε. Ίσως άμα είχα δει τη σειρά να μου κέντριζε περισσότερο το ενδιαφέρον. 5/10

Kingdom of Heaven: Την είδα τις προάλλες, για πολλοστή φορά. ΤΑΙΝΙΑΡΑ. Σκηνοθεσία, cast, φωτογραφία, δράση, όλα τέλεια. Δε τη βαθμολογώ, άμα δε την έχετε δει, δείτε την τώρα.

Link to comment
Share on other sites

4 ωρες !

βασικα το χομπιτ ομως εχει πιο πολυ στορυ μου φαινεται.ο αρχοντας ειχε και 47 παραρτηματα για να εξηγει.και λιγο πιο πολυ σαλτσα σε σχεση με το χομπιτ.τουλαχιστον θα δωσουν την δεουσα προσοχη στις λεπτομερειες φανταζομαι...

Δηλαδη αμα βγαλουν σε ταινια το Silmarillion θα βγαλουν 10 4ωρες ταινιες αν δωσουν προσοχη στην λεπτομέρια...

Link to comment
Share on other sites

Kingdom of Heaven: Την είδα τις προάλλες, για πολλοστή φορά. ΤΑΙΝΙΑΡΑ. Σκηνοθεσία, cast, φωτογραφία, δράση, όλα τέλεια. Δε τη βαθμολογώ, άμα δε την έχετε δει, δείτε την τώρα.

Ποια έκδοση είδες; Theatrical ή Director's Cut;

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση είδες; Theatrical ή Director's Cut;

To Director's Cut, πολλές ώρες...απόλαυσης.

Δηλαδη αμα βγαλουν σε ταινια το Silmarillion θα βγαλουν 10 4ωρες ταινιες αν δωσουν προσοχη στην λεπτομέρια...

Και οι 3 πρώτες ταινίες θα είναι μόνο τα γενεολογικά δένδρα.... :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.