Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Η βαθμολογία του imdb είναι σχετική. Πρέπει να βλέπεις από πόσα άτομα είναι και καμιά φορά και την ανάλυση (άνδρες/γυναίκες, ηλικίες, κλπ).

Καλά. Ταινία θέλω να κάτσω να δώ. Όχι να δώσω εξετασεις για την METRON ANALYSIS. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα σου πάρει λιγότερη ώρα να δεις ένα πινακάκι με 10 στοιχεία από το να δεις μια φάβα για 30-40' μέχρι να πατήσεις το stop :hm:

edit: Και σε αυτόν τον χρόνο δεν υπολογίζω πόση ώρα θα σου πάρει να πας μέχρι το Video Club ή τον θείο σου για να πάρεις την ταινία...

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι must τα γραφήματα στο imdb και παρουσιαζουν και στατιστικο ενδιαφερον μερικες φορες και γουσταρω.

Εστω πχ οτι μια ταινια εχει παρει 6.

Μπορει to γράφημα να ειναι αυτης της μορφης που ειναι και το πιο συνηθισμένο

F5dUZwm.jpg

Αρκετες φορες ομως βλεπεις spikes στο 9-10 και στο 1-2 και μικρα ποσοστα στην μεση που σημαινει οτι κατι βρωμαει με στην ταινια:hehe:

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει ότι είναι όλα στημένα. Απλά κάποιες ταινίες μέσα στα έξοδα marketing έχουν και το λάδι στους κριτικούς και παίρνουν 2-3 βαθμούς πάνω από αυτό που αξίζουν και κάποιες δεν ασχολούνται. Οπότε δε μπορείς να ξέρεις που θα πέσεις. Εδώ κατάφεραν να βγάλουν το american hustle καλύτερη ταινία της χρονιάς, που να μαζευόμουν εγώ με 10 φίλους να κάνουμε 80's party καλύτερα θα το πετυχαίναμε το concept.

Και συμβαίνει και πολύ πιο ύπουλα κάποιες φορές, γι αυτό πλέον δεν εμπιστεύομαι ούτε τις κριτικές του κοινού, θεωρώ ότι μπορεί να είναι κι αυτές πειραγμένες. Ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα. Διαβάζω πάρα πολύ scifi, asimov, clarke, heinlein κλπ (και πολύ pratchett :D). Όποτε δεν ξέρω τι βιβλίο να αγοράσω ψάχνω λίστες top 10-50-100 scifi βιβλίων. Από το '12, ξαφνικά, όσες λίστες έβρισκα είχαν στις 3 πρώτες θέσεις το ender game. Πιο παλιά ούτε που το είχα ακούσει, ούτε που το είχα πετύχει ποτέ σε καμιά λίστα. Το πήρα λοιπόν, το διάβασα, οκ, καλό, αλλά ποοοοολύ μακριά από το top 3. Λέω τι έγινε ξαφνικά? Googlάρω, βλέπω ότι γυρίζεται σε ταινία. 1+1=2. Πολύ φθηνότερος τρόπος διαφήμισης της ταινίας από το να τα σκάμε στο rotten και imdb, δε νομίζετε?

Έγινε επεξεργασία από chrooooo
Link to comment
Share on other sites

Αρκετες φορες ομως βλεπεις spikes στο 9-10 και στον 1-2 και μικρα ποσοστα στην μεση που σημαινει οτι κατι βρωμαει με την ταινια:hehe:

εγώ πάλι θεωρώ πολύ πιο ενδιαφέρουσα μια love it or hate it ταινία παρά μια που παίρνει 7αρια-8αρια από όλους :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Οι ψηφοι δεν λενε ψεματα.

Το γραφιμα για το american hustle των top 1000 που εννοειτε οτι ειναι λιγο πιο περιεργοι απο τους υπολοιπους.

30SSIUL.jpg

Βρωμαει απο χιλιομετρα η ταινια πολυ μεγαλο ποσοστο στον ασσο.

εγώ πάλι θεωρώ πολύ πιο ενδιαφέρουσα μια love it or hate it ταινία παρά μια που παίρνει 7αρια-8αρια από όλους :hmm:

Aλλο αυτο.

Fact ειναι ομως οτι ανεβαινει πολυ η πιθανοτητα η ταινια να ειναι πατατα.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Κριτικοί στο rotten, 93%:boxed:, κοινό 75%

Αυτό κι αν βρωμάει. Εγώ σε αυτό δίνω πολύ σημασία, όπως και στα games στο gamespot κάνει μπαμ όταν κάποια έχουν 20-30% ανάμεσα σε κοινό και κριτικούς

Review aggregation website Rotten Tomatoes gives the film a 93% rating, based on reviews from 243 critics with an average score of 8.2/10

από wiki. Μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος? Δηλαδή ο μέσος όρος που έβγαλε από τους κριτικούς ήταν 8.2, και ανεβάζοντας το στο site έδωσε άλλο ένα πόντο γιατί έτσι???

Έγινε επεξεργασία από chrooooo
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα?jesus...

Δηλαδη και τα τραγουδια στα ελληνικα?

Το ειχα βαλει στον ανηψιο μου να το δει στα ελληνικα και δεν αντεξα εφυγα απο το δωματιο.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κομπλεξικος (παροτι ξερω αγγλικα μια χαρα ), το παιδικο ΤΟ ΑΠΑΙΤΩ στα ελληνικα (και 1080π), αλλιως δεν το βλεπω . πολλες φορες τσακωνομουν με το αμορε για τα παιδικα που θελαμε να δουμε , αλλα εγω δεν το κατεβαζα επιδη ηταν αγγλικα και κατεληγα να περιμενω ΜΗΝΕΣ οσπου να το μεταγλωτισουν .

Και ναι , ακομα και τα τραγουδια ελληνικα :p

σε καποια στιγμη νομιζα πως ματωσαν τα αυτια μου

δεν βαριεσαι ... εδιωξα 10GB απτο pc

Link to comment
Share on other sites

Τα κινούμενα σχέδια τα βάζουμε στα Ελληνικά για τα παιδιά και εμείς τα βλέπουμε στα Αγγλικά.

ΠΑΝΤΑ.

ΠΑΝΤΑ.

ΠΑΝΤΑ.

ΠΑΝΤΑ.

....και....

panta1.jpg&width=375

Και τα ελληνικά μια χαρά είναι, ειδικά οι μεγάλες παραγωγές. Κανουν καλή δουλειά όσο και να μας ξενίζει λίγο στην αρχή αλλά αν έχεις παιδιά δε το γλυτώνεις, οπότε κοίτα να το ευχαριστηθείς και λίγο :p

Link to comment
Share on other sites

Κανουν αθλια δουλεια.

Νταξ και δεν μιλαω για το frozen που ειναι ειδικη περιπτωση εξαιτιας των τραγουδιων.

Μεταγλωττιζουν οτι να ναι κοβουν αστεια και αλλα τετοια ωραια.

Ειδικα πολλες φορες που τα παιδικα εχουν houmor που ενα πιτσιρικι δεν παιζει να το παρει χαμπαρι απλα το προσπερνανε...

ΒΑσικα σου λενε πιτσιρικια θα το δουν οποτε χαλαραααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Godzilla

Καλή ήταν αλλά όχι τίποτα εξαιρετικό. 7,0

Για όσους την έχουν δει

Μετά την καταστροφή του πυρηνικού εργοστασίου στην αρχή πέταξε τη λεζάντα 19 χρόνια μετά. Γιατί στη συνέχεια του έργου αναφερόντουσαν στο ατύχημα λέγοντας πριν 15 χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.