Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

47 RONIN

Οκ. Την βλέπεις μια φορά για το σενάριο.

Ο λόγος που απεχθάνομαι τις ιαπωνικόκινέζικορεάτικες ταινίες.

Το "ζόρι" των ηθοποιών να μιλήσουν αγγλικά. Χίλιες φορές στην μητρική τους γλώσσα.

Ιδίως η μάγισσα, άστε να πάνε. Λες και έβλεπα κανα cartoon ήταν. Πιο barbie-style witch δεν έχω δει.

Και όταν έσκαγε ο κακός ο άρχοντας εκείνο το χαμόγελο, περίμενα να ακολουθήσει εφέ αλλά 80s VHS

Link to comment
Share on other sites

Lucy

Περιμενα πως και πως να την δω.

Το concept,το cast,ο σκηνοθετης με ειχαν ψησει πολυ.

Τελικα πολυ meh η ταινια.

Ενω ειχε ωραια σκηνοθεσια ,ωραια μουσικη, την Johansson, το σεναριο ηταν τραβηγμενο και το βρηκα χαζο απο καποιο σημειο και μετα,τον Freeman τον εκαναν recruit μονο και μονο για να εξηγεί τι γινεται και ηταν 1ωρα και 20 λεπτα περιπου,animation na εβλεπα μεγαλυτερο θα ηταν.

Ειχε γενικα προοπτικες για επος αλλα κατεληξε πολυ λιγο και αφελες.

6-6.5/10

Link to comment
Share on other sites

Lucy 7/10

Συμφωνώ 100% με την τελευταία πρόταση του Jesus από πάνω. Ενώ μπορούσε να γίνει έπος, κάτι το σεναρίο που ήταν μικρό, κάτι που το τράβηξαν πολύ με τις θεωρητικές υποθέσεις το έχασε.

Η Johansson ήταν κορυφαία πάντως σε όλα της.

Link to comment
Share on other sites

the adjustment bureau

not bad , αλλα οχι και κορυφη

με τραβηξε κυριος το γεγονος οτι στο τρειλερ εδειχνε κουστουματους τυπους που μου θυμησαν λιγακι "fridge"

καλη η πλοκη του , αλλα ουτε μια στιγμη εντασης

Link to comment
Share on other sites

Gone girl.. πάρα πολύ καλή. Αλλού το ξεκίνησε, αλλού το πήγε.. αλλού τέλειωσε. Αν κι ο Άφλεκ μου ναι αδιάφορος σαν ηθοποιός, έπαιξε πολύ ωραία. Φαίνεται ότι φουσκώνει κιόλας για το Batman :p

Link to comment
Share on other sites

The Signal (2014) - IMDb 6/10

Κάτι προσπαθεί να κάνει. Για low budget film, δεν είναι άσχημο, αλλά αν κάποιος έχει δει αρκετά sci fi στην ζωή του, αυτό εδώ δεν έχει τίποτα να προσφέρει πέραν του χάσιμου χρόνου και το τέλος δυστυχώς το έχουμε ξανά δει, αν και σε πολύ ανώτερη ταινία του 1998(δεν λέω ποια).

Ειχε ενα ωραιο suspense που σε κράταγε για να το δεις.Δεν ηταν και αγνωστο το cast οποτε κατι περιμενεις.

Για να καταλάβω

Ολοι τους ηταν 'ρομποτ'? ή μονο ο lawrence fishburne? Εννοω τους τυπους με τις μασκες.

Link to comment
Share on other sites

The maze runner να δειτε αν ψαχνετε κατι λιγο με σασπενς ,αγχος, δραση

με την παρέα μας εξέπληξε ευχάριστα! θυμίζει λιγο hunger games η φαση

Να ο λόγος μάλλον που αξίζει η ταινία:

MV5BNjk5NjE5NTczMV5BMl5BanBnXkFtZTcwODI0OTM0NA@@._V1_SY317_CR4,0,214,317_AL_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Horns

Ενω ειχε ωραιο μαυρο χιουμορ σε κατι φασεις συνολικα ηταν πολυ μετρια.

5/10

Serenity

Bλακεια μου που δεν ειχα δει την σειρα και την ταινια τοσα χρονια τωρα.

Η ταινια ειδικα ηταν super!

8/10

Link to comment
Share on other sites

@artyom

Όλοι

Αν δεν έχεις δει το Dark City, δες το.

Οταν ειπες ταινια του 98, απευθειας πήγε το μυαλο μου στο truman show.Ηταν το πρώτο που ηρθε στο μυαλο μου μετά τη ταινια.Iσως το δω το dark city.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.