Jump to content




wesker

Recommended Posts

οι αποστατες δεν ειναι προβλημα. μπορει να παρει ενα σετακι και να βαλει οποιο ταιριαζει. κι αν δεν βρει σετακι στην αγορα, τραβα σε ενα καταστημα υπολογιστων και ζητα μερικους. εγω ετσι πηρα καμια 50αρια, διαφορων μεγεθων!!

αν σκεφτεσαι για AMD πλατφορμα, το 990FX ειναι απαραιτητο ΜΟΝΟ αν θελεις να κανεις Xfire, και μαλιστα με δυνατες καρτες. αν δεν..., τοτε παρε αυτην Gigabyte GA-990XA-UD3 | Skroutz.gr μαζι με εναν

AMD Phenom II X6 1090T Black Edition | Skroutz.gr

και

Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600 Kit (2x4GB, PC3-12800, 9-9-9-24) | Skroutz.gr

συνολακι 103 + 160 +52 = 315€

και εισαι πανετοιμος για την επομενη γενια BD.., τωρα σε υπερκαλυπτει και ο 1090Τ για μια 5ετια ανετα!! και γλυτωνεις λεφτα απο 2500K..!

αλλιως βαζεις την επιπλεον διαφορα, και παιρνεις τον 2500Κ+Ζ68...!!

Crossfire το έχει στα υπ'οψιν του για κάποια στιγμή προς το καλοκαίρι πάντως. Απλά τον ανησύχισε που είδε το post σου για πρόβλημα με την Asrock.

Link to comment
Share on other sites

μα εγω δεν ανεφερα τπτ για προβλημα!!! ισα ισα που ειπα οτι κι εγω ASrock ειχα και πριν παρω την GIGABYTE τωρα, και επισης ASRock εχω και στο HTPC μου..!! μια χαρα μητρικες ειναι!! απλα το συγκεκριμενο μοντελο βγαινει σε πολυ καλη τιμη και εξηγησα και τους λογους που την προτιμησα! στα €130 υπαρχει και με 990FX Gigabyte MB 990FXA-UD3 (sAM3+, DDR3, 990 FX) - Μητρικές - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβανω..., με +15€ παιρνεις +1 χρονο εγγυηση, +1 sata, +1 esata και καλυτερη ποιοτητα.

αν καλυπτεται απο την ASRock και δεν θελει τπτ απο τα παραπανω, να παρει την ASRock! δεν θα εχει κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Και να σε ρωτήσω κάτι, επειδή ακόμα δεν έχει κανει παρεγγελεία για μητρική και CPU, πόσο safe ειναι να τα πάρει απο έξω; Επειδή έχει δουλέψει σε μεταφορική στο αεροδρόμιο και έχει δεί πως πετάγονται μέσα στο αμπάρι του αεροπλάνου μικρόκουτα....

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει πως εσύ είσαι ο φίλος του διηγήματος :p

Καμία σχέση. Πως προκύπτει αυτό το συμπέρασμα; Αν ήθελα να κάνω αναβάθμιση θα ντρεπόμουν νομίζεις να γράψω "θέλω να αλλάξω το σύστημα μου, ρίχτε ιδέες";

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.