Jump to content



Αγορα απο hardwareversand.de


sijoune

Recommended Posts

Ψαχνω για τροφοδοτικο και αποφασισα να παρω το Corsair TX650M-V2 που ειναι και modular και οχι το απλο TX650-V2. To θεμα ειναι οτι στο skroutz που εψαξα το εχει μονο στο vision studio και μαζι με μεταφορικα βγαινει περιπου 115€ τα οποια θεωρω υπερβολικα.

Στα ιδια λεφτα βρηκα το HX650W και απο Ελλαδα.

Εψαξα λοιπον να το παρω απ'εξω και το βρηκα απο το hardwareversand.de. Εχει ψωνισει κανεις απο εκει? Ξερει κανεις αν στελνει Ελλαδα? Δεν καταλαβαινω γερμανικα και δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Αξιοπιστο δε ξερω αν ειναι, αλλα αν θυμαμαικαλα απο παλιοτερα που ηθελα να παρω κατι πραγματακια αποκει, εχει μεταφορικα για Ελλαδα 30 ευρω το πακετο οτι και να παρεις (μεσα σε λογικα πλαισια φανταζομαι). Οποτε δε συμφερει για 1 αντικειμενο μονο...λογικα οτι γλιτωσεις στην τιμη θα το πληρωσεις μεταφορικα, αν οχι να σου βγει και ακριβοτερα...

Συμφερει αμα παρεις τουλαχιστον 2-3 πραγματα οπου τα μεταφορικα επιμεριζονται και εχει καποιο νοημα...ή αν βρεις αλλα ατομα που θελουν κατι αποκει και παρετε μαζι...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασε κανείς από αυτό;

Θέλω μια κάρτα ήχου της Asus (xonar 1.3 deluxe), με τα μεταφορικά βγαίνει 190+30 ευρώ, όσο έκανε και εδώ δηλαδή (~230).

ήταν να την πάρω από visionstudio αλλά δεν την έχει πλέον. Οπότε το σκέφτομαι για αγορά από κει.

Στο γερμανικό σκρουτζ (www.idealo.de) το δίνει 5 αστεράκια με ~13000 ψήφους)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1361]anonymous-root[/MENTION]

Από το hardwareversand έχω ψωνίσει 2 φορές, μια χαρά είναι. Δες και το αγγλικό Amazon, την έχει €172 χωρίς τα μεταφορικά, αλλά δεν ξέρω αν στέλνει Ελλάδα:

RRP: £158.40

Price: £149.50

Deal Price:

You Save: £8.90 (6%)

In stock.

Dispatched from and sold by ADMI Limited.

Only 9 left in stock--order soon.

[ame=http://www.amazon.co.uk/Asus-Xonar-Complete-Master-Support/dp/B001I2ERQW/]Asus Xonar HDAV 1.3 PCI-E 1.0 Sound Card (Complete Dolby True HD and DTS Master Audio Support): Amazon.co.uk: Computers & Accessories[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις έκανα παραγγελία.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δε μου έδωσε επιλογή για πληρωμή με paypal. Οπότε έστειλα έμβασμα. Ας ελπίσουμε μη γίνει καμμιά *******. (νομίζω ότι εαν γίνει θα τον πιω).

Η πλάκα είναι ότι εάν παράγγελνα χωρίς να δημιουργήσω λογαριασμό, μου έδινε επιλογή με paypal.:getlost:

Link to comment
Share on other sites

ποσο πηγε το εμβασμα?

τελευταια φορα που ειχα πληρωσει μεσω eurobank για γερμανικη τραπεζα βγηκε 19 το εμβασμα και 29.90 τα μεταφορικα ( μεχρι 30kgs)

οποτε ενα 50ρικο καπελο με το καλημερα

συνηθως αξιζει εαν καταμεριστει σε παραπανω απο ενα προιοντα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να κάνω μια μεγάλη παραγγελία, από hardwareversand.de μου βγαίνει σχεδόν 400 ευρώ φθηνότερα απ' ότι στο oc.uk. Αν κάνω την παραγγελία ως εγγεγραμμένο μέλος έχει option για χρεωστική ή να παραγγείλω χωρίς account με paypal;

Link to comment
Share on other sites

Το έμβασμα πήγε μισό ευρώ με e-banking πειραιώς.

τα μεταφορικά είναι 30 ευρώ για ελλάδα. Πήρα 4 πράγματα (κάρτα ήχου, τηλεόρασης, ssd και ψύκτρα) που ακόμα και με τα μεταφορικά βγαίναν αρκετά πιο φτηνά από Ελλάδα (αφήνουμε το γεγονός ότι οι κάρτες δεν υπάρχουν ελλάδα).

Το θέμα είναι ότι ενώ έχουν πάρει τα λεφτά στις 22/11 ακόμα η παραγγελία δεν έχει σταλεί. Εκτός από τα 4 παράγγειλα και κάτι άλλες βλακειούλες (anti vibration pads). Μετά από ΔΙΚΟ ΜΟΥ μαιλ μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο και με ρώτησαν τι να κάνουν. Τους λέω ακυρώστε το (1 ευρώ είχε) και στείλτε τα υπόλοιπα. Αυτό έγινε στις 23/11. Ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Έχω στείλε 3 ή 4 μαιλς. Και έχω αρχίσει να "εκνευρίζομαι" διότι τα υπόλοιπα πράγματα περιμένουν 1+ βδομάδα στα κουτιά τους για να στηθούν. (και φωναζουν στο σπιτι για την ακαταστασία :p ).

Εάν πληρώσεις με paypal μπαίνει καπέλο 3% επί των αγορών.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5462]dimitris_s[/MENTION] έχει επιλογή για προπληρωμή με έμβασμα μόνο.

Καλά θα περιμένω να δω τι θα παιχτεί με τη δική σου παραγγελία και βλέπουμε και κάνουμε. Γιατί μιλάμε για 400 ευρώ διαφορά με ocuk και 30 ευρώ μεταφορικά ενώ ocuk είναι 66 ολάκερα ευρά για μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.