Jump to content



Aπώλειες σε 15m USB καλωδιο.


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

Λοιπον παιδες θα ηθελα να μου πειτε αν θα εχω απωλειες αν τραβηξω ενα καλωδιο USB 15m απο το PC μεχρι την ταρατσα για να στησω μια webcam παρεα με τον μετεωρολογικο σταθμο...

Να προτιμησω καποιον αλλο τροπο συνδεσης?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

οπότε μαζί με το καλώδιο USB πρέπει να έχεις και καλώδιο ρεύματος μετασχηματιστή

Όπως χρησιμοποιούν στα 100 και πάνω μετρά καλώδιο ftp POE

δεν ξέρω αν σε κάνει Aerial.net :: 5V power injector for MikroTik USB

post-3658-1416075580,9964_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το ρεύμα το θέμα, χάνεται και το σήμα και μπορεί να έχεις θέματα (είτε να μην το βλέπει καθόλου είτε να το χάνει κατά περιόδους) Νομίζω ότι στο specification του usb αναφέρεται ότι μπορεί να σηκώσει μέχρι 5 μέτρα καλώδιο. Θα χρειαστείς κάτι τέτοιο :

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/Adapters/Turbo-X-USB-2-0-Repeater-Cable-5m-A-A-M-F-457892.htm

Έχω χρησιμοποιήσει τέτοιο στο παρελθόν και έκανε μια χαρά την δουλεία του. Το πρόβλημα είναι ότι εσύ μάλλον θες 2 τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

ισως να παιξει και με κατι τετοιο USB Cat5 RJ45 Lan Ethernet Extender Repeater Extension | eBay

απο οτι λενε μπορεις να βαλεις μεχρι 45μετρα utp προεκταση.

και παραπανω.Νομιζω μεχρι και 90 μπορει να αντεξει.

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα ρε παιδες...

Μου φαινεται οτι θα προτιμησω την λυση του Διονυση, καθως υπαρχει απειρο καλωδιο utp

:T: Σε όλους.

Ίσως να μην σε φτάσει και πάλι το ρεύμα !! διότι άλλο ρεύμα δίνει το usb και αλλο το lan.

Δεν ρωτάς τα παιδιά του AWMN Portal - The Front Page που ασχολούνται με τις ταράτσες !! είναι ποια εξειδικευμένα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.