Jump to content



Χαζές ερωτήσεις για SSD


pmakr1416003456

Recommended Posts

[MENTION=130]DarkSaga[/MENTION] τα τίναξε ο ενας ο vertex που είχα αγοράσει απο σενα πριν μερικα χρονάκια!!

Κριμα πέρασα ωραιες στιγμες μαζί του :)

Το ξέρατε οτι ο vertex ( δεν ξερω αν ισχυει για άλλους ssd) έχει μεσα μπλε led??

Ο χαλασμένος δεν αναβε τίποτα (ποτε τον έβρισκαν τα windows πότε οχι) αλλα το led και παλι δεν άναβε.

Ενω απο τον καλό αναβει μόνιμα.

Δεν είχαν όλοι, κάποια στιγμή από τη μέση της διάθεσής τους κι έπειτα απέκτησαν.

Οι δικοί μου ευτυχώς ζούν και βασιλεύουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Δεν ξέρω αν χαζή ερώτηση αλλά έχουμε το εξής:

Καινούργιος Agility 3 βγάζει τα warnings που φαίνονται στο screenshot. Δεν έχω ψάξει ακόμα σημαίνει κάτι.

Επίσης δεν μπορώ να κάνω initialization του ssd από Disk Management για μου I/O device error.

Ο ssd είναι πάνω σε ICH9R με άλλους 3 δίκους που είναι σε RAID 0.

Καμιά σκέψη?

post-418-1416075860,4454_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν 60άρι, τι "προτείνετε" να έχουμε πάνω (το λέω από άποψη χωριτικότητας και προγραμμάτων); Μπορεί κάποιος να δώσει ένα "χονδρικό" παράδειγμα (π.χ win7 64, office, bf3); Επίσης υπάρχει θέμα με τις επιδόσεις αν είναι γεμάτος πάνω από 80%;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα.

Κατ αρχην θα αναφερω την συνθεση:

Core i7 920

Gigabyte ud3r (rev)1,6 - SATAII

Corsair ddr3 2x3 [MENTION=6344]1600[/MENTION]

wd caviar black 7200 1tb SATA II

Seagate 1tb 7200 SATAII

Chiefteck 850w

Sapphire 5850 1gb ...

Οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχει SSD στο συστημα μου. Θελω καιρο να προχωρησω στην αγορα ενος και με αυτην την προσφορα ειμαι ετοιμος να το πραξω OCZ OCZSSD2-1VTXPL60G 60GB VERTEX PLUS SATAII 2.5'' SSD RETAIL - - E-SHOP.GR

παρα το γεγονος οτι τα 60 g μου φαινονται λιγα διοτι η τιμη ειναι ιδιαιτερα ελκυστικη.

Εχω μερικες χαζες αποροιες κυριως εξ αιτιας του γεγονοτος οτι δεν εχω πρωτερη εμπειρια απο ssd

1) Υπαρχει καποιο ζητημα ή προβλημα με τον συγκεκριμενο SSD το οποιο θα επρεπε να γνωριζω??

2) Στην ηδη υπαρχουσα εγκατασταση (WIN 7 ultimate x64) εχω 17 giga to windows folder και 70 το program files folder. Βεβαια δεν επιθυμω να περασω ολο τον φακελο προγραμματων στον ssd, αλλα ορισμενα απο αυτα με τα υπολοιπα να παραμενουν στον HDD. Με ποιον τροπο να το χειριστω?? Επισης ποιο προγραμμα να χρησιμοποιησω για την μεταφορα του λειτουργικου απο τον HDD se SSD?

3) Χρειαζεται να ασχοληθω με το Bios για να αλλαξω απο IDE ή γινεται αυτοματα??

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.