Jump to content



nf3 250 -> ποια μητρικη να επιλεξω ?


yog-sothoth

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ea6gka

δηλαδη υπαρχουν στο πλαισιο μητρικες και δεν τις εχουνε στο τιμοκαταλογο? ολο εκπληξεις ειναι :D

Κανενα προβλημα. Θα μου την εδινε αμα το βαζανε στο site και το φερνανε μετα απο κανα διμηνο οπως καποιοι αλλοι... ;)

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι τρομπες στο πλαισιο, παιρνω τηλεφωνο στη στουρναρη και του ςλεω εχετε Χ800. μου λενε οχι ειχαμε αλλα θα φερουμε στο τελος εβδομαδας καινουριες . Του λεω οκ τοτε θελω μια και μου λεει μετα απο κανα 5λεπτο οτι κοιταξτε ειναι PCI-express. Του λεω ρε φιλε στη σελιδα γραφει AGP8X. μου λεει λαθος ειναι και σιγουρα δεν εχουμε AGP 8x. Στη σελιδα της Ασους ομως δεν βλεπω να λεει πουθενα οτι φτιαχνει και για εξπρες. Τελικα τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιξω δικο μου θεμα το προσθετω εδω....

και εγω ψαχνω για mobo για τον Athlon 64 & nf3 250 και κοιταξα τα ...

α) Gigabyte GA-K8NSNXP αλλα δεν εχει τρυπες για waterblock

β) ASUS K8N-E DELUXE αυτο εχει τρυπες αλλα δεν το βρισκω πουθενα

γ) MSI K8N neo Platinum αλλα μου το θαψατε εδω, γιατι μου το θαχατε? μαπα ειναι και δεν του φαινεται ? και δεν ξερω αν αυτο εχει τρυπες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 08:03]

Ρε παιδια αφου ολα τα blocks για Α64 μπαινουν στις standar 2 τρυπες του συστηματος ψυξης των athlon, τι λετε δεν εχει τρυπες :blink:

Περιμενα καποιος να το πει αυτο, εχω μπροστα μου 2 μπλοκ και δεν εχω στα χερια μου κανενα mobo για Α64 για να το μετρησω, ολα τα mobo εχουν τις 2 τρυπες στις οποιες στηριζεται η πλαστικη βαση ειναι ομως σιγουρο οτι αυτες οι 2 τρυπες ειναι ακριβως αυτες που χρειαζονται για τα μπλοκ? αν καποιος εχει βαλει να μας το βεβαιωσει γιατι απο την αντιπροσωπεια δεν εχουν ιδεα αν μπαινει το μπλοκ πανω η οχι και δεν θελω να αρχισω παλι τις πατεντες και τα κοψιματα.

Link to comment
Share on other sites

πάνε στο site της μαμάς του block, αν λέει ότι μπαίνει σε A64 τότε ναι αυτές είναι οι τρύπες, για τα block που δεν έχουν τρύπες για A64 με ένα plexi γίνεται η δουλεία (εκτός και αν έχουν mobo με +4 τρύπες, που όπως είπε και ο unstop αυτές πλέον είναι άχρηστες...)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 21:39]

οντως ειναι λιγο ακριβη, αλλα για καποιον που θα πηγαινε για την ΜΣΙ που ειναι στα ιδια λεφτα ειναι πολυ καλυτερη η Εποξ

Η Msi φυσικα εχει πολυ καλυτερο εξοπλισμο, αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι την εχουν 40% παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.