Jump to content



nf3 250 -> ποια μητρικη να επιλεξω ?


yog-sothoth

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply
OPP

Well I'll wait for DFI to come out with the 939 mobo.

All the other 939 mobos have problems.

This 754 DFI is a Rock

OPP

All I can say is that it's the best mobo I've ever used

Yea I have one but can't talk about it

OPP

Yea the DFI is completely un modded, just the booster.

The v-core option will give up to 2.08V in the bios. Up to 1.9V for NB, and gives you up tp 3.16 V for mem without the booster.

I'm testing my BH-5 right now. It ran 3D yeterday at 260 without a hick up. Gunna really test it now

OPP

για περισσότερες info από εδώ

αυτά :D

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε γιατι τα μωρα στην πιστα εκτιθεντε :D

εμενα προσωπικα δεν με ενθουσιαζει το μωρο :jump:

για δωσε μου κανενα σοβαρο λογο να το προτιμησω παρα την οχι και τοσο καλη φημη της εταιρειας ;)

Link to comment
Share on other sites

πιο πάνω έχω δώσει link με τις εντυπώσεις του OPP για το mobo. Aν το λόγο του ανθρώπου που έχει δοκιμάσει όλα τα A64 mobo στην αγορά δεν το βρίσκεις σοβαρό λόγο για να την προτιμήσεις τότε πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell [Σήμερα, στις 05:32]

πιο πάνω έχω δώσει link με τις εντυπώσεις του OPP για το mobo. Aν το λόγο του ανθρώπου που έχει δοκιμάσει όλα τα A64 mobo στην αγορά δεν το βρίσκεις σοβαρό λόγο για να την προτιμήσεις τότε πάω πάσο.

Χωρις να θελω να υποτιμησω την πιθανη αξια του συγκεκριμενου mobo και με ολο τον σεβασμο προς τον κυριο OPP, μετα απο πολλα χρονια στο επαγγελμα δεν μου αρκει ο λογος κανενος:D και ας εχει δοκιμασει ολα τα mobo της taiwan;)

Σαν και αυτες τις δοκιμες εχω δει απειρες στη ζωη μου οπως επισης εχω δει και την πραγματικοτητα, ασε που τα πολλα προβληματα του παρελθοντος με την DFI κανουν το εργο του να με πεισει ακομη πιο δυσκολο:bye:

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να διαφονισο ταραμα με τους προβληματιζμους σου. αλλα μην ξεχναμε ενα πραγμα. οτι η dfi που επαιζε ηταν η καλυτερη μητρικη που εχει βγη σε nf2 ετσι. τυφλα να εχουν ολα τα mobo. το προβλημα ηταν με τις κινεζικες και το cas στο bios που ηταν ενσοματομενο στο 3. δυλαδη μετα απο τοσα χρονια κυκλοφοριας τις nf7s επρεπε να ασχοληθη καποιος και η μητρικη να ξεπερασει τα 220? ακομα στα 220 θα ηταν τι να πουμε που θελει 3 mod? μη τα βλεπουμε ολα μονοπλευρα. και το an7 ακομα χιλια προβληματα εχει και εγω προσοπικα δεν νομιζο οτι θα ληθουν. εχω πιασει 3 abit και πραγματικα με dfi που παιζει δεν συγγρινετε. οτι θα με πεις ναι αλλα πιο παιζει εκει δεν μιλαο εχεις δικιο. οποτε και θα παο πασο. εγω παντος ειμαι ετοιμος να την χτυπησο και δεν με νοιαζει θα κοιταξο 1 2 ακομα ατομα αν την παρουν και μετα βουρρρρρ για dfi

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ταραμας

Χωρις να θελω να υποτιμησω την πιθανη αξια του συγκεκριμενου mobo και με ολο τον σεβασμο προς τον κυριο OPP, μετα απο πολλα χρονια στο επαγγελμα δεν μου αρκει ο λογος κανενος:D και ας εχει δοκιμασει ολα τα mobo της taiwan;)

Σαν και αυτες τις δοκιμες εχω δει απειρες στη ζωη μου οπως επισης εχω δει και την πραγματικοτητα, ασε που τα πολλα προβληματα του παρελθοντος με την DFI κανουν το εργο του να με πεισει ακομη πιο δυσκολο:bye:

Συμφωνώ μαζί σου, ο καθένας μπορεί να γράψει ότι θέλει στα forum χωρίς να χρειάζεται να τεκμηριώσει και πολλά, αλλά το ξαναγράφω μιλάμε για τον OPP.
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ολες αυτες οι ρυθμησεις ωρε??Σε λιγο θα πρεπει να εισαι πυρηνικος επιστημονας για να ρυθμισεις το bios....! :toomuchne

Αν ειναι κ σταθερη θα σαρωσει η ΜΟΒΟ :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.