Jump to content



Toshiba sattelite


tSaKiSoU

Recommended Posts

Γεια σας,προσφατα καηκε η μητρικη του αδερφου μου απο το λαπτοπ του. Το παμε στο καταστημα οπου το πηρα, επιβεβαιώνουν πως η μητρική χάλασε και μας ζητουν 400 ευρω ( :confused::confused: ) για την αντικαταστασή της.Μη μπορώντας να πιστέψω πως η αντικατάσταση της κάνει τόσα έψαξα στο ίντερνετ αλλα σε καμια ιστοσελίδα δεν είχε το μοντέλο της μητρικής.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι; και αν γίνετε απο που θα βρω ανταλλακτικό;

Ευχαριστώ

το λαπτοπ ειναι αυτο Toshiba Satellite P200D-12o | Getitnow

Link to comment
Share on other sites

Ποτε αγοράστηκε ο φορητός??

Γενικα ναι καπου τοσο παίρνουν οι αντιπροσωπίες, εκτος αν εχει χαλάσει κανας πυκνωτής ή αλλο ηλεκτρονικό κυκλωματικο στοιχείο και μπορει να στο αλλάξει καποιος τεχνικός πχ.

Μητρικες εγω ξερω απο ebay αν βρεις, δεν εχω ασχοληθεί ουτε ξερω που αλλου ισως βρεις.

Γιαυτο αγοράζουμε παντα επέκταση εγγύησης ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν ξέρω αν βρήκες ή οχι λύση

πάντως στο ebay υπάρχουν μητρικές για το συγκεκριμένο λάπτοπ

το μοντέλο του είναι το P200D σκέτο , η επέκταση καθορίζει επεξεργαστή και μνήμη

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι αν έχει integrated κάρτα γραφικών ή εξωτερική , γιατί κυκλοφορούν 2 μορφές.

Εφόσον σκοπέυεις να την αλλάξεις μόνο σου θα σου λεγα, ξεμοντάρισε το λάπτοπ

και κάνε σύγκριση με τις φωτογραφίες που δίνουν

απο ότι φάινεται το P/N είναι JASAA L20 LA-3831P για την μητρική με integrated κάρτα

P200D toshiba motherboard | eBay

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.