Jump to content



Βοηθεια για Dell UltraSharp U2711 απο ebay


N3M3SYS

Recommended Posts

Φιλαρακι σκεφτεται να αγορασει την παραπανω οθονη της DELL απο:

eBay - New & used electronics, cars, apparel, collectibles, sporting goods & more at low prices

Επικοινωνησε με τον seller, του ειπαν οτι ειναι refurbished οθονες απο DELL, σε αριστη κατασταση εξωτερικη, με κουτι κανονικα και 45 Ευρω μεταφορικα και εχουν καμια 10αρια. Η τιμη ειναι πολυ καλη και δινουν και 6 μηνες εγγυηση.

Τι λετε? Αξιζει για τετοια αγορα ή ειναι πολυ παρατολμη? Σε αυτες τις ιντσες εχω ακουσει οτι η οθονη αυτη ειναι κορυφη για χρηση λιγο απ'ολα. Καποια αλλη προταση ισως στις 27''? Γνωμες κατοχων?

Επισης παιζει κατι με τα revisions αυτων των οθονων ωστε να ρωτησει?

Το input σας θα ειναι καθοριστικο, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν την ανάλυση θες τουλάχιστον μια GTX 480.

Τώρα ναι μεν είναι 150 - 160 ευρώ λιγότερα απο όσο κάνει εδώ αλλά εγώ ψηφίζω όχι.

Υπάρχει κίνδυνος να είναι παλιά revision και γενικά δεν ξέρεις τι έχουν κάνει. Οχι και πάλι για ανοιγμένη οθόνη.

399 + 45 χοντρά - χοντρά 450. Δώσε 600 και πάρτην ολοκάινουρια απο μαγαζί με φουλ εγγύηση.

Δύσκολοι καιροί το ξέρω αλλα το ποσό είναι σεβαστό (πόσο μάλλον με την χούντα που ζούμε) και οθόνη δεν παίρνεις κάθε μέρα.

Γενικά είναι πάρα πολύ καλό monitor.

Link to comment
Share on other sites

Παρε καινουργια..γιατι ποτε δεν ξερεις τι θα σου τυχει...εγω την πηρα απο ελλαδα (mssystems) και ειχε προβλημα απο το κουτι...η dell μου την αλλαξε 2 φορες μεσα σε 4 μερες μεχρι να βρω μια που δεν ειχε προβλημα..με courrier στο σπιτι μου...respect απλα.

(καποια στιγμη ειχα 3 27αρες σπιτι μεχρι να μου παρουν τις αλλες δυο αλλα δεν προλαβα για eyenfiti γμτ :p)

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει με τετοιο τροπο μια refurbished dell 2709 απο αγγλια. ηρθε χαλασμενη, πρασινιαζαν τα πιξελ. το service tag της απο πισω ομως επιανε κανονικα ομως στην εγγυηση της dell ελλαδος ;) μεχρι που ξαναεκανα rma και μου φερανε 2711 :p

ειναι ρισκο αν δε πιασει η εγγυηση, αλλα εγω πιστευω μια χαρα πιανει 3 χρονια οταν μιλησεις με dell εδω περα.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο παιδια, μαλλον δεν αξιζει το ρισκο. Η VGA θα ειναι πανω απο GTX480 σιγουρα και το φιλαρακι ειναι απο εδω, απλα ρωτησα αν στελνει Ελλαδα και μου ειπε με 45Ε. Οντος εχω ακουσει για το RMA της DELL, ειναι πολυ καλο.

[MENTION=1146]ison[/MENTION]: Αχα! Ηταν ευκαιρια με 3 27αρες! :dance3:

[MENTION=10029]Nick-firestorm[/MENTION]: κ0λ0@αρδ3! :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.