Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Και η μ@λακι@ ειναι οτι τωρα αν θελεις lifetime πρεπει να το αγορασεις ξανα το παιχνιδι η θα αγοραζεις για παντα ετησια συνδρομη.

Ειναι οπως τα ειπε και ο Γιωργος (geovas77)... Amateurs

Link to comment
Share on other sites

Το πακετο με τα 18 ευροπουλα, δεν εχει online subscription.

το λεω ως παθων... :(  :(  :(

 

Αν έχεις παίξει λιγότερο από 2 ώρες ζητάς refund και το steam σου το κάνει άμεσα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

liakjim, on 13 Νοε 2015 - 14:34, said:

Γιώργο 1000 συγγνώμη εγώ φταίω. Τί θα κάνεις τώρα?

Όχι ρε συ να φταις εσυ, αυτοι είναι μ-λ-κες που δεν είναι ξεκάθαροι στο before buy κομματι.

Θα παρω ενός χρονου, και σε ένα χρονο θα εχω ξεχασει τι εχει παιχτεί, και θα ανανεωσω αναλογα...

ειδες αμα ξερεις καλα τον εαυτο σου??? χαχα

 

Refund κατευθείαν εκτός και εάν έχεις ήδη παίξει τις 2 ώρες Γιώργο!

ουτε 10 λεπτα δεν επαιξα, για καλο μου, μπηκα κατευθείαν στο multiplayer tab, εφαγα την ηττα και το παρατησα.¨

Λες να τα παρω πισω και να παω για lifetime e?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ουτε 10 λεπτα δεν επαιξα, για καλο μου, μπηκα κατευθείαν στο multiplayer tab, εφαγα την ηττα και το παρατησα.¨

Λες να τα παρω πισω και να παω για lifetime e?

 

Αυτό πρέπει να το κρίνεις μόνος σου, εγώ είχα πάρει το lifetime 3 χρόνια πρίν αλλά είχα και εμπειρία απο το RF1 και ήξερα σε τι έμπλεκα. Σε πληροφορώ ότι τα δύο πρώτα χρόνια δεν ασχολήθηκα μαζί του πάνω από δύο ώρες, μέχρι που επιτέλους βγήκε ένα build που βρήκα αξιόλογο.

 

Μιλώντας προσωπικά το lifetime είναι η μόνη επιλογή που θα επέλεγα γιατί τα παιχνίδια της ISI έχουν διάρκεια ζωής καμμιά δεκαετία και το RF2 βρίσκεται νομίζω στον τέταρτο χρόνο αλλά αυτό είναι προσωπική γνώμη από κάποιον που δεν δεν επιδιώκει να πάρει την μέγιστη αξία από τις αγορές του, πχ είχα συνδρομή στο iRacing για ένα χρόνο χωρίς κάν να ασχολούμαι μαζί του.

 

Προσωπικές επιλογές και ο καθένας κρίνει μόνος του.

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E τότε , παίξε καμιά ώρα ακόμα με αγώνα με ΑΙ να δεις αν σου αρέσει. Προτείνω να δοκιμάσεις τα Renault Megane Trophy II , Brabham-Repco BT20 και Howston G4 στο Silverstone που την ξέρεις ως πίστα.

 

Αν σου αρέσει , κάνε refund και ξανα πάρτω ή κάνε αυτό με τις ανανεώσεις (που τελικά δεν συμφέρουν).

 

Προσοχή, ως χρόνος μετράει από την έναρξη του προγράμματος πχ τώρα σε λέει 0.8 ώρες.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον θα παω για χρονο, γιατι από τη πρωτη ματια δε με κερδισε, μου εκανε και ένα error gmotor ...κατι.... σιγουρα θελει χρονο για να ξερεις αν σου αρεσει, αλλα μεσα σε μια ωρα δε φτανει για να το φερω στα μετρα μου. δε μετανιώνω, όλα καλα. τα λεμε στις πιστες!!!
χεχε!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Απλά βλέπω τα πράγματα ρεαλιστικά.

 

Θέλεις γραφικά ??? Υπάρχει το Project Cars...και το Assetto Corsa.

 

Kαι τι σχέση έχει το γεροντοφυλος με την όλη κουβέντα...ό,τι να ναι...

καμια εχεις δικιο αλλα ηθελα να σου τονισω οτι το παιχνιδι ειναι πισω σε ολα τα επιπεδα σε σχεση με το assetto για το pcars που ειναι πιο απλοικο σε ffb/physics ναι

ολα τα σχολια σου του τυπου το rfactor ειναι το καλυτερο sim και αλλα τετοια ουδεμια σχεση εχουν με την πραγματικοτητα.Αν ειναι να λεμε για λαμπακια και αλλες τετοιες μπουρδες παιξε κανα need for speed καλυτερα ακομα και παιχνιδια 10ατιας ειχανε τετοια για να σου εξαπτουν την φαντασια

ξανα λεω ολα τα παραπανω εχουν να κανουν με το demo,απο το demo δεν ψωνιζεις το παιχνιδι με την καμια  ομως

Link to comment
Share on other sites

ολα τα σχολια σου του τυπου το rfactor ειναι το καλυτερο sim και αλλα τετοια ουδεμια σχεση εχουν με την πραγματικοτητα.Αν ειναι να λεμε για λαμπακια και αλλες τετοιες μπουρδες παιξε κανα need for speed καλυτερα ακομα και παιχνιδια 10ατιας ειχανε τετοια για να σου εξαπτουν την φαντασια

 

 

Ασχολούμαι ΜΟΝΟ με hardcore sim. To ΑC και το PC ΔΕΝ είναι hardcore sim.

Tα λαμπάκια τα βάζουμε στα χριστουγεννιατικα δέντρα.

 

Η θερμοκρασία νερού, λαδιού, φρένων κ.τ.λ. δεν είναι μπούρδα για αυτόν που θέλει hardcore sim.

 

Δεν θέλεις hardcore sim κανένα πρόβλημα...υπάρχει το NFS, AC, PC και το Mario Kart.

Link to comment
Share on other sites

Ασχολούμαι ΜΟΝΟ με hardcore sim. To ΑC και το PC ΔΕΝ είναι hardcore sim.

Tα λαμπάκια τα βάζουμε στα χριστουγεννιατικα δέντρα.

 

Η θερμοκρασία νερού, λαδιού, φρένων κ.τ.λ. δεν είναι μπούρδα για αυτόν που θέλει hardcore sim.

 

Δεν θέλεις hardcore sim κανένα πρόβλημα...υπάρχει το NFS, AC, PC και το Mario Kart.

δεν το συνεχιζω φιλε μου αλλα με εχεις απογοητευσει απο οδηγαρα που δηλωνες εγινες λαγος,και απο hardsimer αντικερ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καμια εχεις δικιο αλλα ηθελα να σου τονισω οτι το παιχνιδι ειναι πισω σε ολα τα επιπεδα σε σχεση με το assetto για το pcars που ειναι πιο απλοικο σε ffb/physics ναι

ολα τα σχολια σου του τυπου το rfactor ειναι το καλυτερο sim και αλλα τετοια ουδεμια σχεση εχουν με την πραγματικοτητα.Αν ειναι να λεμε για λαμπακια και αλλες τετοιες μπουρδες παιξε κανα need for speed καλυτερα ακομα και παιχνιδια 10ατιας ειχανε τετοια για να σου εξαπτουν την φαντασια

ξανα λεω ολα τα παραπανω εχουν να κανουν με το demo,απο το demo δεν ψωνιζεις το παιχνιδι με την καμια  ομως

 

Κακώς επεμβαίνω αλλά έβγαλες το συμπέρασμα ότι το RF2 είναι πιο απλοϊκό σε FFB/physics ενώ έχεις ασχοληθεί με το demo και μόνο για ελάχιστη ώρα ενώ από πίσω υπάρχει πολλαπλάσιο content που δεν μπορείς κάν να δοκιμάσεις; :o

 

Είπαμε στρατόπεδα δεν υπάρχει λόγος να διαλέγουμε, όλα τα sims έχουν λόγο ύπαρξης αλλά ας προσπαθούμε να βλέπουμε τα πράγματα λίγο πιο αντικειμενικά ειδικά εάν δεν έχουμε διαμορφώσει ολοκληρωμένη άποψη πχ δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το pcars γιατί δεν με τράβηξε ποτέ να το δοκιμάσω, μπορεί να είναι καλύτερο αλλά δεν το ξέρω και δεν έχω άποψη για να κάνω συγκρίσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

geovas για το pcars λεω οτι ειναι πιο απλοικο σε physics/ffb, δεν ειναι κακο αλλα ειναι πιο κατω,τα παιδια αναφερθηκαν σε αυτο και απλoς ειπα οτι συμφωνω,

Δεν υπαρχουν στρατοπεδα εγω ημουν ετοιμος να το ψωνισω,αλλα δεν βλεπετε και τιποτα το ιδιαιτερο στα υπολοιπα.Τωρα αν εχουν κανει μαλκια στο demo οπως και στο steam release αυτο δεν το ξερω.Εχω τονισει το DEMO. Θα το ψαξω λιγο παραπανω οπως ειπα σε προηγουμενα ποστ μηπως καποιες ρυθμησεις δεν εχω φερει σωστα αλλα απο το χτεσινο σοκ θελω τον χρονο μου

Kριτικη εχω ασκησει και στο  assetto δεν τα βλεπω ολα ροδινα, ειδικα παλιοτερα,αλλα ποτε δεν ειχε αυτο το χαλι.Οτι βλεπω λεω μπορει να κανω και λαθος

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Μιας και κάνω practice για το σημερίνο event στο Bathurst, πάρτε και ένα challenge : 2:09:016 με το Nissan Nismo GT-R .

 

Κυριάκο, αν δεις τί κάνει το rF2 σε εξομοίωση θα κλάψεις. Εϊναι κορυφή. Όπως και το Assetto. Ποιό είναι πιο μπροστά , νομίζω το ξέρουν μόνο οι developers.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη οι καινούργιοι οδηγοί θα ξεκινήσουν πίσω στο grid (και ας με έχουν περάσει στο quali)

Aυτό είναι πολύ θετικό ώστε να έχετε την δυνατότητα να αποκτήσετε εμπειρία από τον αγώνα και από το rF2.

 

Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείτε, το κάνω επειδή σας αγαπώ και σας βλέπω σαν πραγματικούς μου φίλους.
 

 

2:09:016 με το Nissan Nismo GT-R .

 

 

 

Τι είναι αυτό γατάκι ???

Με pit stop ή χωρίς ???

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

kyr.., on 13 Νοε 2015 - 16:24, said:

Τωρα αν εχουν κανει μαλκια στο demo οπως και στο steam release αυτο δεν το ξερω.Εχω τονισει το DEMO.

To demo δεν εχει καμια απολυτως διαφορα, μονο στο content σε περιοριζει τιποτα άλλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και κάνω practice για το σημερίνο event στο Bathurst, πάρτε και ένα challenge : 2:09:016 με το Nissan Nismo GT-R .

Ξέρεις την μεγάλη μου αδυναμία  στο βουνό αλλά  δεν μου αρέσει το συγκεκριμένο mod καθώς είναι αρκετά κακή απόδοση της πίστας, ΠΣΚ έχω αγώνες/practice για το πρωτάθλημα και τέλος δεν έχω premium στο RD και ούτε με ενδιαφέρει πρός το παρόν να αποκτήσω. B) B) B)

 

Εντούτοις εάν δεν κοτέψει το σκυλάκι με την ουρά στα σκέλια ευχαρίστως θα έτρεχα το βουνό στις συναντήσεις TheLab Rfactor 2 κάποια καθημερινή, αλλά εκεί εάν του γλυστρήσει το αμάξι όπως παραπιονόταν συνεχώς στην τελευταία μας συνάντηση γνωρίζει πολύ καλά ότι θα καταλήξει σε τοίχο οπότε αμφιβάλλω :rolleyes: :rolleyes:

 

edit: wow απάντησε developer στο steam thread και έκαναν add στο store τί ακριβώς σημαίνουν τα purchase options, καθώς και link πρός το content!! :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αφου εκανα εγκατασταση και ετρεξα λιγο στο rfactor ειπα να κανω ένα διαλειμμα και να τρεξω assetto corsa...ναι...θα ηθελα... που?
Παω να το τρεξω από τη συντομευση και μου λεει το steam να το κανω εγκατασταση!!!!!!   Λες και το ειχα κανει Uninstall!!!!
Φυσικα τα αρχεια υπαρχουν και απλα τα ελεγχει για εγκατασταση.
Τυχαιο???
Δε ξεκινήσαμε καθολου καλα παντως με το ρουφουδυό... :whip:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.