Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

@spyder  said:
"Για το rf2 έχω κατεβάσει το demo και μου αρέσει, για τα γραφικά δεν με νοιάζει ιδιαίτερα, μου φάνηκε παρόμοιο με automobilista σε physics και γραφικά και πιο εύκολο απο AC."

 

Το rf2 είναι αυτό που λένε easy to drive hard to master.

Με το βάθος που διαθέτει μπορεί να γίνει εξαιρετικά δύσκολο, φαντάσου όλα τα καλούδια που διαθέτει σ εναν αγώνα,παρκ φερμε ποινές εναλλαγή βρεγμένου στεγνού οδοστρώματος, πιτς που προσομοιάζουν πιο σωστά τους χρόνους των επισκευών κλπ.

Εν τω μεταξύ πρέπει να οδηγήσεις το ίδιο αυτοκίνητο στην ίδια πίστα για σωστότερη εκτίμηση.

Σου φάνηκε ευκολότερο ίσως επειδή έχεις καλύτερη πληροφόρηση για το τι κάνουν οι τροχοί σου σε σχέση με το οδόστρωμα.

Στο online πάντως είναι ακόμα πολύ καλύτερο, χαίρεσαι τις μάχες χωρίς λαγκ και ξενέρωτα κολίζιονς από το πουθενά. 

Έλα λοιπόν στην παρέα νομίζω αν μπεις στο site της isi να το αγοράσεις στην αρχή λεει μια τιμή γύρω στα 90 παρά αλλά προχωρόντας σε πάει στα 60 κάτι για το life time για τσεκάρισε.

Εγώ προσωπικά θά δινα και 150 γι αυτό το παιχνίδι. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tην Παρασκευή έχουνε αγώνα. Έχετε κάνει προετοιμασίες ?

Πάνο δεν σε είδα στον Server...ανησυχώ...

Ο Jimmy νομίζει θα κατέβει και ότι βγει ?

Δεν είναι εδώ κύριε AC !!!

Εδώ θέλει στρατηγική pit-stop, θέλει σωστή επιλογή ελαστικών, κ.α.

 

Το ξαναλέω, θα κατέβω σαν ομάδα με τον Σταύρο. Αν θελετε κάνετε και εσείς ομάδες να έχουμε περισσότερο συναγωνισμό και στρατηγική. Αυτό σημαίνει δεν θα τρέξω ατομικά...υπάρχει ηδη σχέδιο πως θα δράσουμε...δεν θέλω σχόλια εδώ. Όσοι έχετε ίδιο αυτοκίνητο κάνετε ομάδα των 2 ατόμων. Στην διάρκεια του αγώνα χρησιμοποιείται αποκλειστικά το κανάλι σας στο TS.

 

Καλημέρα τρισάθλια αργά σαλιγκάρια !!!

 

Har har har

 

Link to comment
Share on other sites

Τα βράδια τώρα είμαι σε άλλο πρότζεκτ προπονούμαι στο πινγκ-πονγκ και στα πιτόγυρα .

Αύριο έχει ίσως λίγη προπόνηση με το ρουφου και μεθαύριο αγώνα και ότι γίνει. Το Σ/Κ μπορούμε όμως να βάλουμε κάτι για να γουστάρουμε χωρίς το άγχος του αγώνα και των κανονισμών σου παλιοντόγκ .

Εμείς θα κατέβουμε με τρία αυτοκίνητα εγώ ο Jim k o Vitas δεν έχουμε σχέδιο αλλά θα το καταστρώσουμε σε 5 λεπτά χρησιμοποιώντας τις ανεκτίμητες γνώσεις του Jim.

Assettocorsianoi vs rfactorikoi2 :p Θα σας πάρουμε τα σώβρακα και την υποχρέωση να λάβετε μέρος τις Κυριακές στους αγώνες του thelab ,όπως το έκανε το παλικάρι και μπράβο του ο marmagas .

Αυτός δεν φοβήθηκε δεν τρόμαξε το πάλεψε ελπίζω να μην απογοητεύτηκε και να τον ξαναδούμε :p:D

Επί του θέματος όμως, το Σ/Κ θέλω να μου βάλεις mid ohio η Toban ακόμα καλύτερα, έστω για Σ/Κ, από αυτοκίνητα κάντε προτάσεις εσείς που τα ξέρετε καλύτερα ίσως καμιά παλιά φορμουλίτσα η και καινούργια της ΙΣΙ όμως.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος panosdimp έγραψε:

νομίζω αν μπεις στο site της isi να το αγοράσεις στην αρχή λεει μια τιμή γύρω στα 90 παρά αλλά προχωρόντας σε πάει στα 60 κάτι για το life time για τσεκάρισε.

Ισχυει, στα 65€ βγαινει η lifetime.

Δινει και κλειδι για steam με την αγορα απο εκει;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

όπως το έκανε το παλικάρι και μπράβο του ο marmagas .

Αυτός δεν φοβήθηκε δεν τρόμαξε το πάλεψε ελπίζω να μην απογοητεύτηκε και να τον ξαναδούμε :p:D

O marmagas να παρουσιαστεί αμέσως μπροτά μου να ζητήσει συγνώμη για αυτό που έκανε και να δηλώσει ότι ήταν ένα λάθος που δεν θα επαναλάβει !!!

 

Στον αγώνα θα έχουμε εκπλήξεις. Το ξαναλέω για να μην λέτε ότι δεν σας το είπα.

Τα ελαστικά από το quali μένουν επάνω και με αυτά ξεκινάτε τον αγώνα !

 

Αν θέλετε κάτι χαλαρό το ΣΚ βάζω kart

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Όταν λέγαμε να το πάρετε στα 36€ που το είχε -50%, σφυρίζατε αδιάφορα.

 

65€ δεν θα τα έδινα, ειδικά αν δεν είχα τιμονιέρα.

Για αυτο και σφυριζαμε αδιαφορα.

Απλα ρωταω για το τι παιζει με την αγορα απευθειας απο isi, πληροφοριακα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Μία ώρα πριν, το μέλος liakjim έγραψε:

65€ δεν θα τα έδινα

shame on you.PNG

 

@wolvesΤο πιθανότερο είναι να δίνει  και κλειδί για steam, δεν γίνεται να χάνουμε πελάτες τέτοια εποχή.

Ο Δημήτρης ξέρει καλύτερα μιας και είναι non steam user.

 

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος panosdimp έγραψε:

 

@wolvesΤο πιθανότερο είναι να δίνει  και κλειδί για steam, δεν γίνεται να χάνουμε πελάτες τέτοια εποχή.

Ο Δημήτρης ξέρει καλύτερα μιας και είναι non steam user.

 

Υποθέτω πως ναι , από εδώ .

 

Αλλά γιατί να πάει στο steam?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω μεσω στεαμ οταν το ειχε -50%.

Αλλα ρε γμτ εχει τοσα πολλα να ρυθμισεις και να ψαξεις...

 

Εχει πλακα παντως που ξεκιναω απο τα πιτς με συμπλεκτη και λιγο γκαζακι την fw18...Και συχνα πυκνα σβηνει...

Θελω ιδιαιτερα μαλλον (γενικα)

Έγινε επεξεργασία από GeoF1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σαν μεγας διδάσκαλος και γρήγορος οδηγός προσφέρομαι να σου κάνω μαθήματα και να σου δείξω το ρεαλιστικότερο hardsim που υπάρχει στις μέρες μας...

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To βραδάκι αν μπορείς μπες server να κάνουνε καμία δοκιμή.

Επίσης σε αυτούς που θα τρέξουν την Παρασκευή. Να έχετε ήδη έτοιμα τα κουμπιά για τα pit γιατί ενώ έχετε διαλέξει στρατηγική για ελαστικά ή κάυσιμα, μπορείτε στα pit να αλλάξετε μοίρες σε αεροτομή και αναλογία φρένων καθώς επίσης και ελαστικά άλλου τύπου ή άλλα lt σε καύσιμα.

 

Για παράδειγμα τρέχατε κάπως άτσαλα,  ο κινητήρας έφαγε περισσότερα καύσιμα, είχατε δηλώσει στο pit 30lt βλέπετε δεν θα σας βγαλουν, μπορείτε με τα κουμπιά να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε lt. Kάντε και δοκιμές στα pit-stop να δείτε χρόνους.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Αλλά γιατί να πάει στο steam?

Γιατι ειναι ολα μαζεμενα καπου, ομορφα και ωραια και γιατι ειμαστε steam fans.

Την αλλη την μπαρουφα για το steam περι ram κλπ την αφηνω ασχολιαστη... :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι τα αγγουρια...Αυτες οι λεπτομεριες!!!

Κριμα να μην εισαι Ελλαδα (τωρα το διαβασα στο αλλο θρεντ)

Θα κανονιζαμε, θα τρωγαμε κανενα πιτογυρο, θα μου τα σεταρες ολα και βουαλα!!!

 

Τωρα ολα τα empty κουμπια που εχω πρεπει να τα γεμισω...Στο τιμονι μονο το pit limiter εχω...

Αντε να ερθει η αδεια να κατσω να ασχοληθω λιγο. φτου φτου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, GeoF1 said:

Τωρα ολα τα empty κουμπια που εχω πρεπει να τα γεμισω...Στο τιμονι μονο το pit limiter εχω...

Αντε να ερθει η αδεια να κατσω να ασχοληθω λιγο. φτου φτου

Όταν αρχίσεις να φτίαχνεις τα bindings στο rf2, όχι μόνο δε θα έχεις άδεια κουμπιά αλλά θα αρχίσεις να ψάχνεις για buttonbox.

 

Ερώτηση: πώς μετακινώ την onboard κάμερα αριστερά δεξιά; Θέλω να μείνει μόνιμα 2-3 κλικ αριστερά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.