Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Χαιρετω την τρελοπαρεα!!!

Σας ζηλευω παιδια !!Μετα απο πολλες ωρες-μερες τελικα ετοιμο!!!Πολλα ευχαριστω στον Αγγελο!

Αλλη αισθηση σε seq.shift!

Θα προσπαθησω το βραδυ να ειμαι στον αγωνα!

Ρε Μad τι γινετε απεναντι?

 

IMG_20160610_230504.jpg

2016-06-16-062.jpg

2016-06-16-050.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρι μου εύγε

Πάρα πολύ καλή δουλειά

Πάρε το Mitsubishi να είμαστε πάλι στην ίδια ομάδα

Το βράδυ περνά να κολλήσουμε τα χρονόμετρα!!!

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk

Στις 11 θα περάσω κι εγώ θέλω να δοκιμάσω προσθιοκίνητο γιατί χθες ο john john  μού ριξε 3/10 και χρόνο 1,29,7χχ:fie:

Εσύ απαγορεύεται να τρέξεις με προσθιοκίνητο

Έτσι και τρέξεις ξεκινάς με 250kg...

Αυτό δεν είναι απόφαση δική μου, αλλά δημοκρατική από την κοινότητα του rF2

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λάθος με έβλεπες.

Ρώτα τους άλλους πως με βλέπανε.

Ο Χάρος θα έκανε καμία π@π@ρι@ με τους φακέλους πάλι και με έβλεπες σαν BMW...

Ρώτα τους άλλους να σε πουν αν δεν με πιστεύεις.

 

πριν 12 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Μη τολμήσεις και πάρεις bmw @mad_dog το δεύτερο είναι για το Δημήτρη :p

 

Xαχαχαχαχα...δεν θέλουμε safety car ρε Πάνο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Λάθος με έβλεπες.

Ρώτα τους άλλους πως με βλέπανε.

Ο Χάρος θα έκανε καμία π@π@ρι@ με τους φακέλους πάλι και με έβλεπες σαν BMW...

Ρώτα τους άλλους να σε πουν αν δεν με πιστεύεις 

Ναι αυτό ισχύει αλλά νομίζω τώρα το έφτιαξε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ρε σαλίγκαρε σε πιστεύω!

Αλλά αυτό μου έδωσε μια ιδέα....

Να φτιάξουμε ένα poll να ρωτάει ποιός θα κερδίσει την Κυριακή, το ΚΙΤΡΙΝΟ ή το μπλέ MITSU?

 

Καλά όχι ότι δεν είναι εύκολα προβλέψιμο το αποτέλεσμα (99% το ΚΙΤΡΙΝΟ και 1% με την ψήφο σου δηλαδή, το μπλέ) :hehe::hehe::hehe: ή αλλιώς .... χαρ χαρ χαρ

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο βιντεάκι με την pole position του φετεινού Btcc race στο Croft

 

 

 

Στις γρήγορες στροφές ΒΡΑΧΟΣ το αυτοκίνητο από το downforce. Arcade physics στην πραγματική ζωή; Μάλλον ναι, γιατί στο rf2 ντριφτάρεις με 180+kmh. Κάτι παραπάνω θα ξέρει η ISI.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην χρησιμοποιείτε παράγωγα του τύπου "arcade" στο rF2...μετά δεν θα μας παίρνουν στα σοβαρά...

Όσοι θέλουνε "arcade" τύπου παιχνίδια και τους αρέσει το drifting υπάρχει και το Forzassetto...

Δηλαδή να έλεγες για γραφικά να το καταλάβαινα...πας και συγκρίνεις τα physics...

Θα μας κοροϊδεύουν...

Link to comment
Share on other sites

Άστο Άκη, τσάμπα χάνεις το σάλιο σου.

Το video αυτό, περιγράφει απόλυτα , τι ΔΕΝ γίνεται στο rF2.

Στο rF2 , παίρνεις τις στροφές όπως λες, δλδ με drift.

Ναι , φαίνεται ωραίο , το FFB στο δίνει ωραία, λες "τι οδηγάρα που είμαι ρε παιδί μου", αλλά δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Εκεί έρχομαι κ λέω ότι με έχει μάθει κακιές συνήθειες και όταν πάω να ασχοληθώ με πιο κοντινά στη ζωή sims, πάω σαν άσχετος...

Στην πραγματική ζωή , υπάρχει μια έννοια, που με το rF2 , αγνοείς. Η πρόσφυση.

Ευτυχώς που η ζωή, είναι "arcade", αλλιώς σήμερα θα είχα φύγει στο γκρεμό όπως επέστρεφα σπίτι...

Άσε τους pro, να στρίβουν με drift στα 250+ με GT3 αμάξια και να κατηγορούν τα sims που έχουν πρόσφυση, ως arcade...

"Ξέρουν" καλύτερα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ πολύ εκεί έξω στην τρέλα, γιατί δυστυχώς δεν υπάρχει κουμπάκι esc στην πραγματική ζωή!!!!

 

Σε ότι αφορά τα 2 παιχνίδια - sims (AC & RF2)  θεωρώ ότι και τα 2 είναι πολύ καλά και ότι κάπου κερδίζει το ένα και κάπου το άλλο.

Τώρα στο θέμα της πρόσφυσης, πάντα κατά την δικιά μου αίσθηση, το rf2 ίσως να είναι λίιιιιιγοοοοοο καλύτερο, πραγματικά μιά ιδέα και αυτό ΜΟΝΟ σε θέμα αίσθησης το τονίζω τρελόσκυλε μην ξεκινήσεις την κατήχηση :p, βοηθούμενο από το κατά πολύ καλύτερο ffb.

Δηλαδή στο AC η απώλεια της πρόσφυσης έρχεται απότομα, κυρίως γιατί κατά την γνώμη μου δεν βοηθάει το τιμόνι.

Επίσης στο AC αυτό το απότομο έρχεται ακόμα και μετά από το σχετικό πείραγμα σε .ini ή με την βοήθεια κάποιων πολύ καλών apps, ενώ στο rf2 απλά κάθεσαι και τρέχεις.

 

Από την άλλη θέλω να ψάξω λίγο τον τομέα ελαστικά στο rf2, γιατί παρατήρησα ότι σε πισωκίνητο (BTCC - Mitsubishi), έλειωσε τα εμπρός (30% ΕΑ - 45% ΕΔ) και άφησε τα πίσω σε συνθήκες σχεδόν βιτρίνας (87%). Τα λάστιχα ήταν medium dry.

Αυτό δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ στο AC ακόμα και σε πίστες πολύ δύσκολες.

 

 

ΥΓ Κυρίως πρός @mad_dog ΜΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ τις ατέρμωνες κουβέντες για το ποιό είναι το καλύτερο ή ποιός την έχει μεγ@λ@τ@ρη ... :hehe::p:hehe::p:hehe::p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καταρχήν σου ζητώ συγνώμη.

Ξεχάστηκα και έτρεχα κανονικά και μετά κατάλαβα ότι έτρεχες και εσύ μαζί μας...είχες μείνει τόσο πίσω που νόμιζα οτι δεν έτρεχες μαζί μας.

Θα πω τα παιδιά να πηγαίνουν σιγά για να μην αισθάνεσαι μειονεκτικά...

 

Χάρε δοκίμασε το Mitchubishi και πες μου χρόνο, αλλιώς πάω καρφί για το Chevi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.