Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

5 minutes ago, John@John said:

Χελωνονιντζακι τι χρονο κανεις με τη Μιτσουμπα? γιατι δοκιμαζω κατι σεταπ για το  δικο σου?

Δωσε και δω John@John!

Καταραμενο RealRally2016........μ'αρεσει!!!!!!

Δοκιμασε το!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Δωσε και δω John@John!

Καταραμενο RealRally2016........μ'αρεσει!!!!!!

Δοκιμασε το!

ναι το ξερω απο οταν βγηκε ειχα κανει και λογαριασμο,αλλα δεν νομιζω οτι το εχουν φτασει σε καλο σημειο απ οτι βλεπω ακομα,το rbr-world ειναι πολυ πιο καλυτερο σε θεμα βαρους και μετατοπισης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα μάθεις να διαβάζεις σωστά τον καιρό @mad_dog βρε χελωνονιντζάκι?

Εχει πιθανότητα να ρίξει 1 χιλιοστό νερού στην αρχή της μέρας...

Εμείς θα τρέξουμε στο τελείωμα της μέρας, αλλά και στην αρχή να τρέχαμε... 1 χιλιοστό νερού είναι τίποτα!!!!

Μην ψαρώστε και χαλάστε το σετάπ σας παιδιά..

Το χελωνάκι κάνει πόλεμο σε όλα τα επίπεδα μήπως και καταφέρει να ξεκολλήσει απο την διαφαινόμενη τελευταία θέση του...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2016 at 11:07 AM, rapid_fast said:

@liakjim, μετά τη συμβουλή σου για τον τρόπο οδήγησης μου και την υπέρμετρη φθορά των ελαστικών έχω να σου αναφέρω τα εξής..

Εκανα επι 1 ώρα σετάπ..

Οτι αλλαγή και αν έκανα, είχε άμεση αποκριση στο αυτοκίνητο..

Δεν πείραξα ini, δεν μπήκα σε κρυφούς κώδικές, δεν αλλοίωσα κάτι απο τον κώδικα του παιγνιδιού, απλά άλλαξα παραμέτρους και τις είδα αμέσως στην πίστα..

Προσπάθησα να φτιάξω τις αναρτήσεις για να φέρω τα λάστιχα κοντά στους 90..

Κατάφερα και έφερα τα ελαστικά στους 89 και κρατάει όπως θέλω..

Η φθορά είναι όπως την ξέρω, και όπως την βλέπω σε διάφορους αγώνες αυτοκινήτων που παρακολουθώ..

Τα μαλακά ελαστικά βγάζουν άνετα 18 γύρους, όπως γίνεται σε όλους τους αγώνες αυτοκινήτων..

Τα μεσαία ελαστικά βγάζουν άνετα 38-40 γύρους έχοντας μια μικρή απώλεια χρόνου του 0.8sec στο γύρο..

Τα μαλακά ελαστικά είναι πιο απότομα στο όριο, τα μεσαία ελαστικά είναι πιο ομαλά στο όριο..

Στο δέ βρεγμένο η φάση είναι εκπληκτική, κομπρεσάρεις το φρένο με τα μαλακά ελαστικά, είσαι και σε κάθε στροφή με 1-2 ταχύτητες πάνω και το αμάξι ακούει..

Και η διαφορά σοφτ και wet σε πρόσφατη βροχή είναι περίπου 2,5 sec..

Τα νορμάλ δηλαδή..

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, μπορεί να έχετε και δίκιο...

Το θέμα για εμένα είναι οτι:

1) Έβαλα το παιγνίδι, και όπως ρύθμισα την τιμονιέρα έτσι συμπεριφέρεται..

2) Δεν έκανα καμία αλλαγή σε κώδικες και κρυφά αρχεία...

3) Κάνω αλλαγές στο σετάπ και φαίνονται αμέσως

4) Μπορώ και φέρνω τα λάστιχα σε θερμοκρασία λειτουργίας όποτε θέλω με το σετάπ

5) Εχω στο τιμόνι FEEDBACK!!! 

6) Τα οχήματα που έχω οδηγήσει μέχρι τώρα, μπόρεσα και τα τούμπαρα απλά στρίβοντας και όχι πατώντας σε γλωσίδια.

7) τα πάκερς έχουν νόημα στο σετάπ..

8) Οι αντιστρεπτικές πλέον έχουν νόημα και στο στο φρένο!!

9) Ρίχνει βροχή όποτε πρέπει...

10) Ακούω το μοτέρ στον κόφτη να συντονίζεται σαν να θέλει να εκραγεί και νομίζω θα σκάσει το κεφάλι μου απο την ηδονή του ρεαλισμού...

 

Είμαι ένας πολύ χαρούμενος arcade user, που βρήκε ένα παιγνίδι arcade να προσομοιώνει την πραγματικότητα της εμπειρίας μου από τα αυτοκίνητα όπως ακριβώς επιθυμώ

και όπως ακριβώς θεωρώ οτι πρέπει, με βάση το ότι είμαι μηχανολόγος μηχανικός, και πρώην οδηγός αγωνιστικών αυτοκινήτων....

 

  

 

 

Πανάκο επειδή προσωπικά κατέω το έν χιλιοστό των όσων ξέρεις επί του θέματος,γιατί δεν συντάσσουμε ένα κείμενο με αυτά που θεωρούμε περίεργα-ανεξήγητα-ανισόρροπα να το στείλουμε στον Αριστοτέλη ή να το ποστάρουμε στο επίσημο φόρουμ για δούμε τι θα μας απαντήσουν.Εγώ θα προτιμούσα να μιλήσουμε κατευθείαν με τον Άρη.

 

Γιατί από τη στιγμή που το Ασσέττο σας αρέσει κ απλά έχετε σιχαθεί τις ιδιοτροπίες/ελλείψεις του,δεν θα ήταν καλύτερο να κάνουμε εποικοδομητική κριτική μήπως κ βγει κάτι.

 

Ας δημιουργήσουμε ένα google doc με πρόσβαση σε όλους όπου θα ποστάρουμε όχι το κοντό κ το μακρύ μας αλλά αυτά που θεωρούμε πραγματικά προβλήματα,ιδίως σε σχέση με τα λάστιχα κ τα φύζικς γενικότερα.

 

έντιτ:ξέχασα να αναφέρω οτι τα ίδια προβλήματα που περιγράφεις ιδίως εκείνο με τη θερμοκρασία των ελαστικών τα έχω δει ακόμη κ γω κ καλό θα είναι να βρούμε μια άκρη.

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος mad_dog έγραψε:

Eσύ παρακάλα μα μην είμαι στην εκκίνηση δίπλα σου...

Και να είσαι, θα είμαι εγώ μπροστά σου ή μπροστά του και θα σε κλείσουμε υποδειγματικά..

Μάλιστα σκοπεύω να σε βγάλω με τέτοιο τρόπο στην εξωτερική και να αφήσω και το γκάζι για να πάρεις θάρρος, που θα πάς τόσο άκρη για να 

εκμεταλευτείς την "ευκαιρία" που θα πατήσεις γκαζόν..

Οπότε μην ελπίζεις με τέτοιο τρόπο να επωφεληθείς...

Παλιά μας τέχνη κόσκινο χελωνάκι...

Είχαμε σαρώσει στο race 07 κάθε ανταγωνισμό, το ίδιο κάναμε και στο raceroom και μας συγχαίραν τα άλιεν το ένα πίσω απο το άλλο...

Δε μας ξέρεις καλά...

ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ.......

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος sosna έγραψε:

Γιατί από τη στιγμή που το Ασσέττο σας αρέσει κ απλά έχετε σιχαθεί τις ιδιοτροπίες/ελλείψεις του,δεν θα ήταν καλύτερο να κάνουμε εποικοδομητική κριτική μήπως κ βγει κάτι.

Θα μπω λίγο στα παπούτσια σου και θα προσπαθήσω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου:

1. Αφού έχει βρει ένα sim που του "κουμπώνει", γιατί να προσπαθήσει ντε και καλά να φέρει στα μέτρα του ένα άλλο που δεν του αρέσει? Και δεν μπορείς να πεις ότι δεν το πάλεψε.

2. Τα προβλήματα που αναφέρει ο rapid (έλλειψη επαρκούς FFB, εφαρμογή του setup, tyre model) αφορούν το core του παιχνιδιού, δεν νομίζω να κάτσει ο Αριστοτέλης να το αλλάξει για πάρτη σας. Ειδικά αυτά τα πράγματα τα ακούνε τόσο καιρό, πιο πιθανό είναι να φάτε κράξιμο ή/και κάνα ban.

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος sosna έγραψε:

Πανάκο επειδή προσωπικά κατέω το έν χιλιοστό των όσων ξέρεις επί του θέματος,γιατί δεν συντάσσουμε ένα κείμενο με αυτά που θεωρούμε περίεργα-ανεξήγητα-ανισόρροπα να το στείλουμε στον Αριστοτέλη ή να το ποστάρουμε στο επίσημο φόρουμ για δούμε τι θα μας απαντήσουν.Εγώ θα προτιμούσα να μιλήσουμε κατευθείαν με τον Άρη.

 

Γιατί από τη στιγμή που το Ασσέττο σας αρέσει κ απλά έχετε σιχαθεί τις ιδιοτροπίες/ελλείψεις του,δεν θα ήταν καλύτερο να κάνουμε εποικοδομητική κριτική μήπως κ βγει κάτι.

 

Ας δημιουργήσουμε ένα google doc με πρόσβαση σε όλους όπου θα ποστάρουμε όχι το κοντό κ το μακρύ μας αλλά αυτά που θεωρούμε πραγματικά προβλήματα,ιδίως σε σχέση με τα λάστιχα κ τα φύζικς γενικότερα.

βρε @sosna..

Είναι μια αέναη συζήτηση που δεν έχει τελειωμό...

Κάθε φορά απο τις 4 που κάναμε θέμα για τα λάστιχα, ερχόταν μια απάντηση οτι έτσι είναι το σωστό..

2 μήνες μετά νέο πακέτο με ελαστικά, και εντελώς διαφορετική συμπεριφορά.. Και κάθε φορά αυτό το μοντέλο ήταν το τέλειο..

για 2 μήνες, όπου ερχόταν το επόμενο τέλειο μοντέλο που αναιρούσε τα προηγούμενα σωστά...

Σε κάποια φάση έγινε αλλαγή στα σετάπ, και αυτά που ρύθμιζες δεν ήταν αυτά που έκανες, αλλά έπρεπε να κοιτάζεις έξω για να δείς πώς άλλαζε το σετάπ..

Και ποτέ αυτό που περίμενες δεν το έβλεπες σαν συμπεριφορά στο δρόμο...

Εδώ έφτασα να τρέχω με ξεφούσκωτα λάστιχα και αυτά έμενα κρύα...

μεγάλη αέναη συζήτηση...

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Δε μας ξέρεις καλά...

ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ.......

 

Καλώς τα παιδιά καλώς τα 3 μηδέν !!!

Κυριακή κοντή γιορτή σαλιγκάρια !!!

πριν 23 λεπτά, το μέλος gchristod έγραψε:

2. Τα προβλήματα που αναφέρει ο rapid (έλλειψη επαρκούς FFB, εφαρμογή του setup, tyre model) αφορούν το core του παιχνιδιού, δεν νομίζω να κάτσει ο Αριστοτέλης να το αλλάξει για πάρτη σας. Ειδικά αυτά τα πράγματα τα ακούνε τόσο καιρό, πιο πιθανό είναι να φάτε κράξιμο ή/και κάνα ban.

 

Τώρα που το έβγαλαν και για τις κονσόλες...game over λέμε !!!

Γιατί ο άλλος στην κονσόλα ούτε πετάλια έχει...ούτε τιμόνι ούτε shifter...είναι αγκαλιά με τα pop corn...αραχτός στον καναπέ με το gamepad...και λέει...άντε να ρίξω κανά drift με το AC...τι ελαστικά τώρα και άλλα ψάχνετε...βγήκε για κονσόλα τέλος λέμε.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος gchristod έγραψε:

 Τα προβλήματα που αναφέρει ο rapid (έλλειψη επαρκούς FFB, εφαρμογή του setup, tyre model) αφορούν το core του παιχνιδιού

-Έλλειψη επαρκούς FFB : επαρκέστατο

-Εφαρμογή setup : πλήρης εφαρμογή. Άμεσο αντίκτυπο στην συμπεριφορά στην πίστα.

-Tyre model : ναι τί? 

 

Δεν βλέπω στοιχειοθετημένα πράγματα. 

Ο Νάσος, έχει δίκιο. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ζω για να νικήσω τον αναγεννημένο Vita η rapidfast  γνωστό ανά την υφήλιο στους κύκλους των άλιενς ολόκληρου του σύμπαντος κι ακόμα παρά πέραααα.

 

πριν 49 λεπτά, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Είχαμε σαρώσει στο race 07 κάθε ανταγωνισμό, το ίδιο κάναμε και στο raceroom και μας συγχαίραν τα άλιεν το ένα πίσω απο το άλλο...:amen:

Glory Glory Hallelujah

:p:p:p:hehe:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάνο...σου είπα...να παρακαλάς τον Θεό να μην σε έχει μπροστά μου ή δίπλα...

 

πριν 6 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Δεν βλέπω στοιχειοθετημένα πράγματα. 

Ο Νάσος, έχει δίκιο. 

Αν έχει δίκιο γραμμή κατευθείαν στον Αριστοτέλη και αφήστε εδώ τις κλάψες.

 

Παράθεση

Δεν βλέπω στοιχειοθετημένα πράγματα. 

 

rapid says...και όταν μιλάει ο rapid οι άλλοι στα καβούκια τους...

Har har har

 

Το θέμα για εμένα είναι οτι:

1) Έβαλα το παιγνίδι, και όπως ρύθμισα την τιμονιέρα έτσι συμπεριφέρεται..

2) Δεν έκανα καμία αλλαγή σε κώδικες και κρυφά αρχεία...

3) Κάνω αλλαγές στο σετάπ και φαίνονται αμέσως

4) Μπορώ και φέρνω τα λάστιχα σε θερμοκρασία λειτουργίας όποτε θέλω με το σετάπ

5) Εχω στο τιμόνι FEEDBACK!!! 

6) Τα οχήματα που έχω οδηγήσει μέχρι τώρα, μπόρεσα και τα τούμπαρα απλά στρίβοντας και όχι πατώντας σε γλωσίδια.

7) τα πάκερς έχουν νόημα στο σετάπ..

8) Οι αντιστρεπτικές πλέον έχουν νόημα και στο στο φρένο!!

9) Ρίχνει βροχή όποτε πρέπει...

10) Ακούω το μοτέρ στον κόφτη να συντονίζεται σαν να θέλει να εκραγεί και νομίζω θα σκάσει το κεφάλι μου απο την ηδονή του ρεαλισμού...

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος liakjim έγραψε:

Εσύ ακόμα να μου απαντήσεις...αν τολμάς....

Tι να απαντήσω ρε φίλε...για το arcade ???

To ξέρουνε και οι πέτρες setup στον γάμο του καραγκιόζη...ελαστικά της πλάκας λες και κάνεις παγοδρομίες...FFB αστείο...

Δεν στα λέω εγώ...άλλοι στα λένε, για να μην λες πάλι οτι τα λέω εγώ...

πριν 35 λεπτά, το μέλος rapid_fast έγραψε:

βρε @sosna..

Είναι μια αέναη συζήτηση που δεν έχει τελειωμό...

Κάθε φορά απο τις 4 που κάναμε θέμα για τα λάστιχα, ερχόταν μια απάντηση οτι έτσι είναι το σωστό..

2 μήνες μετά νέο πακέτο με ελαστικά, και εντελώς διαφορετική συμπεριφορά.. Και κάθε φορά αυτό το μοντέλο ήταν το τέλειο..

για 2 μήνες, όπου ερχόταν το επόμενο τέλειο μοντέλο που αναιρούσε τα προηγούμενα σωστά...

Σε κάποια φάση έγινε αλλαγή στα σετάπ, και αυτά που ρύθμιζες δεν ήταν αυτά που έκανες, αλλά έπρεπε να κοιτάζεις έξω για να δείς πώς άλλαζε το σετάπ..

Και ποτέ αυτό που περίμενες δεν το έβλεπες σαν συμπεριφορά στο δρόμο...

Εδώ έφτασα να τρέχω με ξεφούσκωτα λάστιχα και αυτά έμενα κρύα...

μεγάλη αέναη συζήτηση...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος mad_dog έγραψε:

Tι να απαντήσω ρε φίλε...για το arcade ???

To ξέρουνε και οι πέτρες setup στον γάμο του καραγκιόζη...ελαστικά της πλάκας λες και κάνεις παγοδρομίες...FFB αστείο...

Δεν στα λέω εγώ...άλλοι στα λένε, για να μην λες πάλι οτι τα λέω εγώ...

Σου έχω βάλει κάποιες φωτογραφίες πιο πίσω. Ή κάνεις πως τις ξέχασες?

 

Άλλος δεν έχει να πει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος liakjim έγραψε:

Σου έχω βάλει κάποιες φωτογραφίες πιο πίσω. Ή κάνεις πως τις ξέχασες?

Και τι είμαστε εδώ ??

Studio φωτογραφιών ???

 

Γραμμή στον Αριστοτέλη λέμε.

πριν 2 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Άλλος δεν έχει να πει κάτι?

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

βρε @sosna..

Είναι μια αέναη συζήτηση που δεν έχει τελειωμό...

Κάθε φορά απο τις 4 που κάναμε θέμα για τα λάστιχα, ερχόταν μια απάντηση οτι έτσι είναι το σωστό..

2 μήνες μετά νέο πακέτο με ελαστικά, και εντελώς διαφορετική συμπεριφορά.. Και κάθε φορά αυτό το μοντέλο ήταν το τέλειο..

για 2 μήνες, όπου ερχόταν το επόμενο τέλειο μοντέλο που αναιρούσε τα προηγούμενα σωστά...

Σε κάποια φάση έγινε αλλαγή στα σετάπ, και αυτά που ρύθμιζες δεν ήταν αυτά που έκανες, αλλά έπρεπε να κοιτάζεις έξω για να δείς πώς άλλαζε το σετάπ..

Και ποτέ αυτό που περίμενες δεν το έβλεπες σαν συμπεριφορά στο δρόμο...

Εδώ έφτασα να τρέχω με ξεφούσκωτα λάστιχα και αυτά έμενα κρύα...

μεγάλη αέναη συζήτηση...

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.