Jump to content



9800pro sudden death


outlaw

Recommended Posts

Κοίτα, καταρχήν αν η κάρτα πέθανε δεν μπορεί κανείς να ελέγξει για bios κλπ..

Κατά δεύτερον, η COSMODATA δεν είναι τόσο τραγική σε όλα της τα rma.

Φίλος γύρισε raptor και σε 10 μέρες περίπου τον είχε πίσω.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω αν την πας ο ιδιος στην αντπροσωπεια να γινει κατι, αλλιως μεσω γνωστου, απο αυτος ρε φιλε ουτε ποντικι, δισκετα δεν παιρνω. Ενα ποντικι ειχα παρει και ηταν DOA τι να λεμε.....

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει κουμπωσει καλα?Για να πεις οτι εχει κουμπωσει σωστα πρεπει και να την βιδωσεις πανω στο case γιατι εστο και λιγο να γερνει δεν κανει καλα επαφη.Αν δεν δοκιμασες με την καρτα βιδωμενη δοκιμασε τωρα και μετα στειλτην rma.

Link to comment
Share on other sites

ΜΜΜΜΜ....δυσκολα τα πραγματα. Παιζει να ειναι η Infoquest αλλα μπορει να ειναι και καποια αλλη. Παντως 99% ειναι InfoQuest.

Θα ελεγα να πας μια βολτα στην Infoquest και να ρωτησεις εκει αν την εχουν καταχωρημενη στην βαση τους. Αν ναι, την αφηνεις κιολας.

Αν οχι πηγαινεις Kosmodata και ρωτας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από outlaw

Την είχα αγοράσςι με τιμολόγιο και δεν το έχω οπότε βασίζομαι οτι θα το έχει κρατήσει αυτός στα αρχεία του (το καθίκι). Αμα πάρω αντίγραφο που να πάω (διεύθηνση και όνομα εταιρίας pleeeeeaaaaaaaaaase)

Νομίζω πως άν την έχεις πάρει με τιμολόγιο πρέπει να σου κόψει η εταιρία δελτίο αποστολής για να την πάς πίσω !! Έτσι είχε γίνει σε εμένα μια δυό φορές...

Link to comment
Share on other sites

3 φορες μεσα σε ενα μηνα τους πηγα 3 δισκους οι 2 ειχαν παρει φωτια αποκατω(βραχυκυκλωμα)ο τριτος ηταν καινουριος απο το rma αλλα επεσα σε γκατεμια...

μεσα σε μια βδομαδα ακριβως ειχα καινουριους,,,,σφραγισμενους....

για μενα η cosmodata ειναι οκ........

αγοραζω χρονια απο εκει....και στις τιμες που μου κανουν ειναι οκ και στο rma που μου ετυχε φετος....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overclocked

3 φορες μεσα σε ενα μηνα τους πηγα 3 δισκους οι 2 ειχαν παρει φωτια αποκατω(βραχυκυκλωμα)ο τριτος ηταν καινουριος απο το rma αλλα επεσα σε γκατεμια...

Καλά το είπαμε ρε Στελάρα είσαι γκαντέμης !! :):)

Link to comment
Share on other sites

μαυρη γατα δεν εισαι.........κατι αλλο απο μα εισαι!!!!!!!

Ετσι οπως σε ακουω μηπως πραγαμτικα κατι δεν κουμπωνει καλα?????

Γιατι και γω περασα ενα οτι να' ναι bios αλλα δεν σφυριζε........οποτε το πιο πιθανο να μην φταιει το βιος αρα κατι με το hardware παιζει......κοιταξες την πλακετα μηπως λειπει τιποτα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η κάρτα είναι από Quest

πρόσεχε να έχεις καθαρίσεις καλά μνήμες και gpu και να μην φαίνεται ότι είχε βγει το original cooler γιατί αν το καταλάβουν την βγάζουν αυτόματα εκτός εγγύησης

μπορείς να την πας κατευθείαν στην Quest και να αποφύγεις την καθυεστέρηση της Cosmodata αλλά αν την έχεις πάρει με τιμολόγιο προς εταιρία θα πρέπει να σου κόψεις δελτίο αποστολής η εταιρία (για να μην έχει λογιστικο πρόβλημα - η quest δεν ενδιαφέρεται, θα την παραλάβει έτσι σε κάθε περίπτωση)

αν στην βγάλουν εκτός εγγύησης θα το ξέρεις σε 1-2 ημέρες

αν παει για αντικατάστασης θα πάρει 4-7 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.