Jump to content



GTX590 Quad sli και oveclocking


SpartanGR

Recommended Posts

Παιδια ειχα 3 580 και τις πουλησα για να παρω τις 590. Ηθελα μια αλλαγη. Κεπλερ πουθενα, ΑΤΙ προς το παρον δεν αγγιζω, και ηταν η να παω για 4ρτη 580 η 2 590. Εβαλα κατω τα + - και πηγα υπερ των 590.

Λιγοτερη καταναλωση (οχι οτι με νοιαζει ιδιαιτερα), καλυτερη εσωτερικη θερμοκρασια, λιγοτερα καλωδια και περισσοτερος χωρος στο pc μου.

Δεν θα εχω την αποδοση 4 580gtx το ξερω αλλα τι 400 frames τι 300.

Ο takis-pa εχει δικιο.Σε ολα τα καινουργια παιχνιδια που δοκιμασα με physx και 3d δεν συναντησα το παραμικρο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply
Eκανες τιποτα τεστακια για τσεκαρεις το Scaling?

Οχι δεν εχω κανει τιποτα απο αυτα. Bασιστηκα πιο πολυ σε κανα 2 reviews που ειχαν 2x590 και εμεινα ικανοποιημενος απο τα αποτελεσματα.

Ξερω απο το παρελθον οτι το quad setup ειναι χειροτερο και απο 3 μονες σε μεμονομενες περιπτωσεις, αλλα η nvidia εχει βελτιωθει και θελω να πιστευω οτι ολο και θα βελτιωνεται.

Link to comment
Share on other sites

Spartangr βαλε τις καρτες στα 750-800mhz οπως λεει ο Novolin μια εβδομαδα πριν βγουν τα Kepler και παιξε ενα 24ωρο δεν θα χρειαστει παραπάνω.

Τι θες να πεις με αυτό???Γιατί να το κάνει αυτό???

[MENTION=14795]SpartanGR[/MENTION]

Σε τι ανάλυση παίζεις???

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που ειπε ο alexkhr εννοει ο sebastian. Οταν ερθει η ωρα των Κεπλερ θα τις πουλησω οσο το δυνατον μπορω καλυτερα και βλεπουμε.

Venom προς το παρον παιζω την στην κλασσικη αναλυση 1920x1080+3d vision+physx -οπου υπαρχει- μεχρι να μου ερθουν τα αλλα 2 μονιτορ για να στησω το 3d vision Surround. To 3D βαραει μη νομιζεις. Κοβει τα frames στα μισα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν την ανάλυση και με μία κάρτα είσαι άρχοντας.Τώρα όμως που πας σε 3d surround την ήθελες μία ακόμη για ΟΛΑ τέζα και παντού+PhysX!

Αναρωτιέμαι όμως (αλλά και πιστεύω) αν θα είσαι χωρίς προβλήματα με τέσσερις πυρήνες αλλά ΚΑΙ 3d surround!

Είδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Bloodmage βλεπω οτι εχεις 590+285 για physx. Πως συνεργαζονται οι καρτες; αψογα να υποθεσω; ειχα διαβασει καπου οτι πρεπει να εχεις της ιδιας σειρας καρτα για physx διαφορετικα σου μειωνει τα frames.

Link to comment
Share on other sites

ναι ισχυει σε bench

σε παιχνιδια δεν ξερω...δεν το εχω ψαξει κιολας

εξαλου την εχω μονο για το batman AC. εχω και τα διακοπτακια της maximus που απενεργοποιει τις pci-e και παιζω απο εκει

Link to comment
Share on other sites

λογικα με Vsync θα ειναι GG

Ρε συ ποιος ο λόγος να παίζει με vsync???Άμα είναι να έχει τέσσερις πυρήνες και να παίζει με vsync τότε ζήτω που καήκαμε!!!Τζάμπα οι κάρτες.Και με μία διπύρηνη το ίδιο θα ήταν με vsync on!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ποιος ο λόγος να παίζει με vsync???Άμα είναι να έχει τέσσερις πυρήνες και να παίζει με vsync τότε ζήτω που καήκαμε!!!Τζάμπα οι κάρτες.Και με μία διπύρηνη το ίδιο θα ήταν με vsync on!

αφου εχει shuttering ρε μαν με 3 οθονες και χωρις VS

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.