Jump to content



GTX590 Quad sli και oveclocking


SpartanGR

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Κερδιζει μαλλον την καλυτερη διαφορα στο ματι του...γιατι δεν νομιζω να υπαρχει κατι αλλο που να κερδιζει . Aλλα και στα 120 fps να κλειδωνει μια χαρα ειναι με ολα στο full. τι αλλο να θελει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Οχι κακο δεν ειναι. Αλλα χρονια τωρα δεν βαζαμε vsync για να κερδισουμε frames, με αποτελεσμα να εχουμε screen tearing το οποιο και δεν θεωρω καθολου καλο. Αλλα οπως και να χει οποιος θελει βαζει η βγαζει vsync δεν ειναι υποχρεωτικο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προτιμαει να "επιπλεει" το ποντικι του και οι καρτες να κοιμουνται απο το να εχει 7000frames of awesome?

Ας πει οτι δεν θελει να εχει ενα σκασμο προβληματα που φερνει το SLI με 2 2πυρηνα οχι οτι του αρεσει κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προτιμαει να "επιπλεει" το ποντικι του και οι καρτες να κοιμουνται απο το να εχει 7000frames of awesome?

Ας πει οτι δεν θελει να εχει ενα σκασμο προβληματα που φερνει το SLI με 2 2πυρηνα οχι οτι του αρεσει κιολας.

Eδω μιλαμε για tearing, tearing εχει και το 580gtx μονο του.

Εαν στον άλλον δεν του αρεσει να το βλεπει, θα πρεπει να το υποστει με το ζορι ? :p

Link to comment
Share on other sites

Eμ δεν ηθελε AMD ο κυριος Spartan.

Ας βαλει Vsync τωρα μπας και γλυτωσει το tearing/(Micro)stuttering.

Καταλαβα εσυ αλλου το πας...θα μπορουσα να σου πω για ποιο λογο δεν ακουμπαω AMD αλλα δεν θα γυρισω σε flame war το θεμα. Ασε εμενα να εχω Micro Stuttering και αγοραζε εσυ AMD.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα εσυ αλλου το πας...θα μπορουσα να σου πω για ποιο λογο δεν ακουμπαω AMD αλλα δεν θα γυρισω σε flame war το θεμα.

Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα κερδος ουτε να σε οδηγησω σε flame war ουτε πουθενα που υποθετεις.

Σου λεω οτι με AMD VsyncOFF ΔΕΝ εχεις tearing-οχι σε ολα τα games- και για πολυπυρηνα επισης δεν εχεις το γνωστο θεμα.

[Ειμαι neutral στις gpu οσο δεν παει...]

Link to comment
Share on other sites

Nephilim ειμαι gamer χρονια και ξερω πως ειναι το micro stuttering. Αν θες ελα να δεις το συστημα μου απο κοντα και αμα διακρινεις microstuttering παιρνεις τι καρτες και φευγεις.:).

Εχουν γινει πολλες βελτιωσεις σε σχεση με χρονια πισω.

Link to comment
Share on other sites

Λεο,δεν εχεις ρε φιλε αμα σερνεσαι κατω απο 60 frames,με δυνατη gpu στο bf3 που βαραω απο 85αρι και πανω σε frames σε 60Hz εχω αρκετο tearing.ολα αυτα με 7970

Eξαρταται απο το Driver Ζωρζ.

Ο Driver που εχω τωρα, εχει tearing ΚΑΙ ΣΤΟ DESKTOP.(αμα θες πιστεψε το!)

Χαιρω πολυ Spartan.

Με Vsync και η θεια μου το ξερει οτι ολα μελι γαλα.

Link to comment
Share on other sites

στο θεμα του stuttering εχει δικιο,σε xfire 6970 σε μερικους drivers ειχε stuttering.

τωρα σε μονοπυρηνη δεν εχω δει κατι,αλλα στο θεμα του tearing οτι driver και να χω φορεσει αμα το ριξω σε 60Hz,θα μου το παρουσιασει..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.